Kadir Amaç

Türk Tecavüz Devleti

Çok uzun bir aradan sonra ilk güncel yazımı yazmış oluyorum. Bu yazıyı bana yazdıran Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolu personeli uzman çavuş Musa Orhanın İpek Er  adlı genç Kürt kızına günlerce tecavüz eden olayıdır.

Kadına yönelik şiddet ve  tecavüz eylemi söz konusu olduğunda Amerika kadın kongre üyesi olan ilk siyahi kadın  Shirley Chisholm; Olay  Kadınların maruz kaldığı duygusal, cinsel ve psikolojik klişeler, doktor “Bir kızınız olacak” dediğinde başlar.

 Bayan Shirley Chisholm’in bu anlamlı sözleri son zamanlarda, tecavüz kültürü üzerine yapılan bilimsel tartışmalar ve uygulamalı bulgular göstermiştir ki; tecavüz mitlerinin ve alışkanlıklarının anormal bir  hastalık olmaktan ziyade, sosyalizasyonlaşma sürecinde ortaya koyduğunu doğruluyor.

Elbette ki kadına yönelik şiddet ve tecavüz kültürü dünyanın her toplumunda görülmektedir. Ancak tecavüz kültürünün en yoğun görüldüğü Türk, Arap, İran ve diğer  Müslüman toplumlarda kadına yönelik sapkınlık eylemi çok daha dramatiktir.  

  Dünya geneli tecavüz raporlarını referans alırsak, kadına yönelik şiddet ve tecavüz olaylarının en fazla artış gösterdiği ülkelerin başında Türkiye gelmektedir.

 2018’da yayınlanan tecavüz raporunun rakamları şöyle:

Adana: 461 tecavüz, 656 çocuk istismarı ve 291 taciz davası

Antalya: 432 tecavüz, 548 çocuk istismarı, 473 taciz davası

Gaziantep: 558 tecavüz davası

Bursa: 545 tecavüz davası

 Mersin: 500 tecavüz davası

 Kayseri: 263 tecavüz davası, 374 çocuk istismarı davası ve 273 taciz davası

 Konya: 609 çocuk istismarı, 354 tecavüz ve 438 taciz davası

Samsun’da 418 çocuk istismarı davası

Dersim: 3 tecavüz, 5 çocuk istismarı, 3 taciz davası 

 Diyarbakır:92 tecavüz, 193 taciz davası

Yukardaki rakamlardan görüldüğü gibi; Türk toplumunda tacavüzcü erkek, piskopat erkek, kriminal erkek ve dört evliliği referans alan dinci erkek kadına tecavüz etme eylemini ‘damgalama’ yöntemiyle başlatıyor. Tecavüzcü piskopat insan; kadının erkeğe oranla çok daha az şehvet sahibi olduğunu, erkeklerin fıtratları gereği kadınlardan çok daha fazla cinselliğe meyilli yaratıldığını, tecavüz eyleminde kadının cinsel tahrik hatasından kaynaklandığını ileri sürerek, tecavüz eylemini meşrulaştırmaya tevesül eder. 

Evet, Türk devlet geleneğinin zihin kodlarında tecavüz kültürünün olduğunu iyi biliyoruz. Türk devlet geleneğinin ilk genç padişahı olan Genç Osman, 18 yaşında  yeniçeriler tarafından tahtan indirilir, bir eşeğe bindirilir, gözlerden uzak bir yerde tecavüz edilir ve bir gün sonra yedikule zindanlarında infaz edilir. Öyle ki, Türk Tarihçi ve Türkçülük fikrinin önemli isimlerinden biri olan Necip Asim, Türkler bu tecavüzü  öğrenmesin diye, tarih kitabının o sayfasını kendi elleriyle yırtığını başka bir tarihçi olan Erhan Afyoncu dile getirir. 

Evet, Türk devlet geleneğinin ve Türk toplumunun bu tecavüz kültürünü Risale-i Nur’un tabiriyle “sûreti me’nûs, sîreti ma’kûs”  Yani, dışı süs içi pis! olarak tarif edebiliriz…

Geçmişte, Türk askerinin ve Türk polisinin Kürdistan topraklarında işlediği binlerce tecavüz olaylarından sadece bir tanesinden bahs etmek istiyorum: T.C, 1925 tarihinde Azadi Hareketi’nin yöneticilerini, milislerini idam ettikten hemen sonra; Şeyh Said hareketine ilgi duyan, katılan, yardım eden şehirleri, kasabaları ve köyleri aynen bugün yaptığı gibi, ateşe verir ve Kürt kadınlarına tecavüz eder.

İşte bu dönemde Türk askerlerin Kürt kadınlarına el uzatığı yerlerden biri de, Çewlik ve Solhan arasında bulunan ve aynı zamanda benim de köyüm olan  Ömeran’da;  bir  jandarma çavuşu bir Kürt anasına tecavüz eder. Köyün gençlerinden biri olan Abdülkerim, bu olayı duyar ve jandarma çavuşunu köyün dışında uygun bir yerde pusuya düşürür ve jandarma çavuşunu anlında vurur.

 Abdülkerim, daha sonra mevziden çıkar ve anlından vurduğu ”Jandarma Çavuşu”nun yere serilen cesedinin baş ucuna gider. Önce ”Jandarma Çavuşu”nun çebindeki kağıt parayı alır. Ardından pantolonun fermuarını açar, erkeklik organını sol eliyle dışarıya uzatarak tutar, sağ eliyle çebinden çakısını alır ve Kuvvetli bir şekilde ”jandarma çavuşunun penisini keser. Daha sonra jandarmanın çebinden aldığı Kağıt Türk parasının üzerine kestiği erkeklik organını yerleştirir, rulo gibi sarar ve jandarmanın ağzına takar!

Son olarak şunu söylemek istiyorum: Sevgili Kürdistan milleti! köylerimizi bombalarla döven, şehirlerimizi delik deşik eden, yatak odalarımızın duvarlarına en iğrenç sloganlar yazan, kadınlarımıza ve kızlarımıza el uzatan ve ”Türksen övün değilsen itaat et” diyen Türk terör devletinin kötülüklerini asla unutmamalıyız. 

Ey şerefli Kürt milleti! çocuklarımızı katl eden, annelerimize acılar yaşatan, kızlarımıza el uzatan tecavüzcü Türk polisine ve askerine evlerimizi kiraya vermemeliyiz! İkincisi, onları gördüğünüz yerde dik durmalıyız, yiğit ve haşin olmalıyız!

Ey Kürdistanlı yurtsever gençler  ve yiğit Kürt savaşçıları! T.C’nin, Kürdistan’daki tecavüzcü askerlerini ve polislerini Abdülkerim gibi cezalandırmalısınız ki; düşman bir kez daha şerefimize el uzatmaya cesaret edemesin! 

[email protected]

https://twitter.com/KADIRAMAC

Daha Fazla Göster

5 yorum

 1. tecavüzcü olan türk dür türklesmis türkdür
  artik bu tc rezilligini birakin
  düsman türk
  tecavüzcü türk
  saldirgan türk
  kürd kani icen türk
  katliamci türk
  talanci türk
  yani burada türk insanliga karsi suc isliyor

 2. A§k,ozgùr ili§ki,metres birlikteligi,evlilik ve kaçamaklar bazen boyle dramatik sonuçlanir.
  Bu olay Kùrd milletinin iffet sorunu deyildir.
  Bu sorunu milli iffet sorunu goren buyrun silahini al ve gordùgùn ilk Tirken milli iffet intikamini al.
  Ibrahim Tatlises Roma imparatoru gibi malikhanelerini ve otel odalarini i§tar tapinagi yapti Tirk sanat dùnyasinda bakire birakmadi.
  Bu sahte ofke nobetleriniz bir iki saatlik .

 3. Bu köpek türk tecavüz etmemis,ipek er kendi istegile gidip onun altina yatmistir.Ahmet kahramanin 21.Agustos tarihli yazisini okusan iyi olur.

 4. Kurtler,kendi ic ihanetlerinden,kurtulduklarî anda,ozgurlesmelerinin onunde hic bir engel kalmaz.Ape Musa nin dedigi gibi,kopek bizim kopegimiz,ama baskalarinin kapisinda havliyor.Bu durumun son bulmasi lazim.Ceteci,namustan,ardan uzak,katiller toplugunun devleti T.C nin Kurtlere verebilecegi bir sey yoktur..

 5. Yabanci i§galçilere ilk kapi açan oruspulardir.
  I§galçilere hizmet edenler ise xainler olur.
  Risalie Nur,u yazan mùslùman islam ordusuna Hamidiye alaylari ilà Ermeni ulusna kar§i i§ledigi suç tecavùzcù olan peygamberi ve imami kadar §erefsizdir.
  Enfam can ve mal talani ve gaspidir.
  Bu kiz neden kendi koyùnden kaçip Tirk askerinin evine defalarca gidiyor?
  Sunni ve Alivi islam ilà iffet savunulmaz.
  Diyarbakir,da Kùrd kadinlarina “Kadinlar Kimsenin namusu deyiliz” diye slogan atiran Alivi bir insan haklari savunucusu vardi.
  Yani Eren Keskin.
  Satilik ùzeri yayin yapan kanalarin tùmù sex kanalari bandi ùzerinden yayin yapiyor.
  Evladi kerbelaci sozde mezhebci lider Hamidiye alaylari içinde Ermeni erkeklere ve kadinlara ne yaptigini biliyoruz.
  Fai§e ilà i§galçinin davalik davasi Kùrdin sorunu deyildir.
  Saddam Hùseyini savunanlarin milli namusu olmaz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: