DÜNYA

Suudi Arabistan Türkiye’ye yönelik boykotu şiddetlendirdi

Suudi Arabistan Ticaret Odaları Başkanı Aclan, Türk mallarına boykot çağrısını “Kesin ve net bir şekilde söylüyorum; yatırıma hayır, ithalata hayır, turizme hayır” diyerek, yineledi.

Suudi Arabistan Ticaret Odaları Başkanı Aclan Al Aclan, Türk mallarını boykot çağrısını yenileyerek, vatandaşlarından ülkede bulunan Türk şirketlerini boykot etmeleri çağrısında bulundu.

Twitter üzerinden açıklama yapan Aclan şu ifadeleri kullandı:

“Kesin ve net bir şekilde söylüyorum: Yatırıma hayır, ithalata hayır, turizme hayır. Biz vatandaşlar ve iş adamlarının Türk olan hiçbir şeyle işimiz olmayacak. Hatta krallıkta çalışan Türk şirketleriyle bile çalışmama çağrısı yapıyorum. Bu da liderliğimize ve ülkemize karşı devam eden Türk düşmanlığı ve hakaretine karşı vereceğimiz en küçük yanıttır” dedi.

Aclan 3 Ekim’de yaptığı açıklamada da “Türk hükümetinin hükümetimize, ülkemize ve vatandaşlarımıza yönelik süregelen saldırgan tutumu nedeniyle Türkiye’ye dair, ithalat, yatırım ya da turizm olsun her şeye boykot uygulamak her Suudi tüccar ya da tüketicinin sorumluluğudur” sözleriyle boykot çağrısı yapmıştı.

Daha Fazla Göster

Yorum yaz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu