Kurdistan

Seda ve Hind’in katili: Türkiye bize destek veriyordu

QSD tarafından düzenlenen operasyon ile tutuklanan Seda ve Hind’in katili Îbrahîm Ebdulrezaq Türkiye’nin kendilerine destek verdiğini itiraf etti.

QSD güçlerinin 4 Şubat’ta Til Şeyir beldesi Eş başkanı Seda Feysel El Hermas ve yardımcısı Hind Letif El Xidar’ın katledilmesinin intikamı için başlattığı operasyon 14 Şubat’ta sona erdi. Operasyon birlikte 87 DAİŞ çetesi yakalandı. Yakalananların arasında Seda ve Hind’in katili Îbrahîm Ebdulrezaq (Hetler) da bulunuyor.

‘TÜRKİYE’DE EVİMİZ VAR’

Seda ve Hind’i katlettiğini itiraf eden Îbrahîm Ebdulrezaq olayı şöyle anlattı, “Akşam saatlerinde Ebû Umer beni aradı. Ebû Osman adlı kişinin benimle görüşeceğini belirtti. Daha önce onlar için yaptığım 2 eylemi hatırlattım. Ancak bana olası kötü bir sonuçta Türkiye’ye gideceklerini orada bir evlerinin olduğunu kaydetti. Yine Türkiye’de önemli komutanlarının olduğunu ifade etti. Daha sonra Qedir Muzher ile birlikte Qesura adlı kişinin yanına gittim.

Oradan hep birlikte Ebu Osman’ın yanına gittik. Ebû Osman’ın yanında Ebu Xalid, Omer ve Heci adlı kişiler vardı. Onlarla araç ile başka bir yere gittik. Bir evin önünde durduk. Evin içerisinde iki kadını çıkardılar. Bizler kadınları bağladık. Araç ile bir yere götürdük. Ebû Osman kadınları araçtan indirip onlarla bir şeyler konuştu. Sonra da ikisine ateş açtı. Bizler hızlı bir şekilde olay yerinden uzaklaştık. Seda ve Hind AK47 marka silahla öldürüldü.”

‘BAŞKA CİNAYETLERDE YAPTIK’

Bu olaydan önce de bir adamı katledip bir kadını da yaraladıklarını ifade eden Îbrahîm Ebdulrezaq olayın ayrıntılarını şöyle anlattı, “Ben ve Ebû Omer Xeribiye’deki bir eve gittik. Ben kapıyı açacaktım. Ebû Omer’in de evin içindekileri öldürecekti. Evin önünde bir kadın vardı. Kapıyı açıp ateş açtım. Ancak Ebû Omer içeri girmedi. Ben de korktum. Orada olan Hafız’a kurşun sıktım. Kadın kapıyı kapattı. Ben Ebû Omer ve El-Iraqi ve El-Şehil’li olan kişinin yanına gittim. Onlar kapıyı kapatan kişinin Hafız oluğunu zannetti. Bu yüzden ateş açtılar. Oradaki kadın yaralandı.”

Îbrahîm Ebdulrezaq El-Basîrayê olayını ise şöyle anlattı: “Bu olayı Ebû Omer ve Dêrazor bölgesindeki El-Şehil köyünden iki kişi gerçekleştirdi. Burada da ben kapıda bekledim. Ebû Omer ve başka birisi içeri girip adamı öldürdü. Orada bekleyen başka adama da ateş açtılar.”

‘PARA VERECEKLERDİ’

Talimat ve lojistik desteğin Türkiye’den geldiğini ifade eden Îbrahîm Ebdulrezqa, “Bana 150 dolar sözü vermişlerdi. Fakat vermediler. Ebû Omer’e ne zaman sorsam bana henüz paranın gelmediğini söylüyordu” dedi.

QSD tarafından düzenlenen operasyonlarda Ebû Xalid El-Iraqî, Ebû Yasin El-Iraqi, Kirar El-Iraqi ve Hemze El-Suri adlı çete üyeleri öldürülmüştü.

anha

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu