Gündem

Perinçek, 104 amiralin bildirisini PKK’li ilan etti!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Haber Global ekranlarında yayınlanan ‘Müzakere’ programına konuk oldu.104 Emekli Amiral’in yayınladığı bildiriyi değerlendiren Perinçek,’Bildiri bir gerçeğe dayanmıyor’ dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Haber Global ekranlarında yayınlanan ‘Müzakere’ programına konuk oldu.104 Emekli Amiral’in yayınladığı bildiriyi değerlendiren Perinçek,’Bildiri bir gerçeğe dayanmıyor’ dedi.  Doğu Perinçek’in açıklamaları şöyle:

“DARBE İMASININ BİR KIYMETİ YOK”

“Darbe imasının bir kıymeti yok. Darbe yapacak bir güçleri de yok. Amerika’nın dönemi geçti artık.Anayasamızın 26. maddesine göre herkes tek başına veya toplu olarak görüşlerini açıklayabilir.

Çok sorumsuz, gerçeklere dayanmayan, ciddiyetsiz ve Türk subayına yakışmayan, ihanet eden bir bildiri.

“AMİRALLER NEREDE MEVZİLENİYOR?”

Türkiye’nin hem Karadeniz’den hem Akdeniz’den tehdit edildiği, HDP hakkında kapatılması davası açıldığı koşullarda bu emekli zatlar nerede mevzileniyor? Türkiye mevzisinde değiller!

Bir amiral tahlil yapacak, analiz yapacak. Türkiye nereye gidiyor? Tehditler nereden geliyor?

“BİLDİRİ ATLANTİK KAYNAKLI”

Bu bildirinin Atlantik kaynaklı olduğu akıyor üzerinden, her tarafından akıyor. Mehmetçik bugün PKK’yla savaşıyor. Bildiride terörle mücadele ile ilgili bir cümle yok. Dolaylı olarak o bildiri PKK’yla da aynı cephede. ‘

Bu sorumsuz bildiriye sorumsuz cevaplar vermemek lazım.

Bildirinin iç cephede karışıklık yarattığını, Türkiye’nin duyarlılıklarıyla buluşmadığını saptamamız lazım. Ama bunun üzerine iyice alevlendiren sözlerle gitmemek lazım.

”Bildiri bir gerçeğe dayanmıyor.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu