Video

Peker, Erdoğan’ın damadı ile Suriye’ye giden silahları konuştuğu videoyu ifşa etti

Organize suç çetesi lideri Sedat Peker, dün akşam Twitter’da duyurduğu Suriye’ye giden silahlar ve Feyzi İşbaşaran’ın dövülmesine ilişkin videoyu yayınladı. Peker videonun ardından attığı tweette yarın yayınlayacağı videoda Yeni Şafak gazetesinin de yer alacağını açıkladı.

Peker’in görüştüğü kişinin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın yeğeninin kocası Lazoil Petrol Dağıtım şirketinin sahibi Serdar Ekşi olduğu belirtildi.

Görüşmede Pelikan yapılanması, Serhat Albayrak’ın görevden alınacağına dair söylentiler, Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar’ın AKP’ye Berat Albayrak tarafından getirildiği, Suriye’ye gönderilen silahlar ve Feyzi İşbaşaran’ın dövülmesi konuşuldu.

Serdar Ekşi’nin “Reisim nasılsın?” diyerek açtığı konuşmanın başında Peker’in ilk videosundan Pelikan grubu olarak adlandırılan yapının rahatsız olduğu, bu yapının başında bulunan Süheyb Öğüt’ün Serdar Ekşi’yi arayarak Sedat Peker ile konuşmak istediği görüldü.

Ekşi’nin Bosphorus Global Derneği’ne DEVA Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve partililerin Pelikan dediğini söylemesi üzerine Peker, “Onlara herkes Pelikan diyor. Ben de ondan söyledim” cevabını verdi.

Ekşi, Pelikancıların Mehmet Ağar’dan nefret ettiklerini ifade etmesi üzerine ise Sedat Peker şunları söyledi;

“Bu grubun başı Berat (Albayrak) değil mi? Tolga Ağar’ı o getirmedi mi partiye, Marmara Bölge başkanı yaptılar. Berat’ın Mehmet Ağar ile ilişkisi belli. Nasıl bu nefret anlamadım. Ayrıca benim evi bastıklarında onlar da ordaydı.”

Serdar Ekşi ise bazı farklı durumlar olduğunu belirterek, Serhat Albayrak’ın medya yapılanmasının başından alınacağı söylentisi  olduğunu ancak sonrasında bu durumun oluşmadığını açıkladı. Sedat Peker ise televizyon ve gazete yapısının Albayrak’lara ait olduğunu, emaneten başka sahipleri göründüğünü ifade etti.

Konuşmanın ilerleyen bölümünde ise AKP eski milletvekili Feyzi İşbaşaran’ın dövülmesini Metin Külünk’ün istediği ortaya çıktı. Peker, kendisinden Külünk’ün isteği üzerine İşbaşaran’ı dövdürdüğünü belirtti. Ekşi ise, “Külünk’ün üzeri çizildi” dedi. Sedat Peker bunun üzerine Külünk’ün AKP MYK’sında görevli olduğunu ve buranın partinin kalbi olduğunu ifade etti.

Konuşmanın sonlarına doğru ise Sedat Peker, Suriye’ye kendi gönderdiği silahları kendi parası ile aldığını, yanına ise MİT TIR’ları sonrası başka TIR’lar eklendiğini belirtti. Peker konuşmasında şunları söyledi;

“Sen de biliyorsun. Ben onca TIR gönderdim hepsinin de parasını cebimden verdim. Bir tane de gazetelerinde çıkıp bunu haber yazmadılar. ‘Bu adam kendi parası ile gönderdi’ denmedi. Benim TIR’ların yanına kendi TIR’larını koydular. Onların dağıtımını biz yapmadık. İçini de bilmiyoruz. Sen biliyorsun bu diğer MİT olayı olunca gümrükten kolay geçsin diye benimkilerin yanına eklediler. Bunca şey var ama gazetelerinde bir haber yapmadılar.”

Konuşmanın sonunda ise Serdar Ekşi, Süheyb Öğüt ile görüşüp, Sedat Peker’i aratacağını belirtti.

Sedat Peker videoyu YouTube’a yükledikten sonra bir tweet daha atarak Serdar Ekşi ile de “görüşeceğini” söyledi.

Peker tweetinde şunları yazdı;

“serdar ekşi ne demiştim… Dik duracağız. Sen benle görüşüp sonrasında aleyhimde yapılan çalışmalara ortaklık ettin. Yaptığın her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz”

İlerleyen saatlerde bir tweet daha atan Sedat Peker, yarın YouTube’a yükleyeceği videoda Yeni Şafak gazetesini de konuşacağını belirtti.

“akit medya gurubunu da yarınki programa dahil edeceğiz. Eski dostlara bir şeyler söylemek farz oldu. Gerçekten çok yazık iftarlarınıza artık doğu amcayı ( perinçek) çağırırsınız.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu