MEDYADAN

Muharrem İnce: “Parti kuracağım, Kürtlere bir teşekkür bile etmediler”

‘Son yerel seçimdeki başarı ne Kılıçdaroğlu’nun ne de CHP’nin başarısı. Adayların ve Kürtlerin başarısıdır. Kürtler bize bu seçimi hediye etti ama Kürtlere bir teşekkür bile edemediler.’

Parti kuracağı iddialarıyla gündeme gelen CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin partiden ayrılacağını açıkça söylediği ve yeni partiyi de kuracağı iddia edildi.

Sözcü Gazetesi köşe yazarı Saygı Öztürk’ün “Muharrem İnce neler söyledi?” başlıklı yazısında, İncbir’ye yakın olan bir ismi ulaştığını ve ismini vermek istemeyen o ismin, İnce’ye sorduğu sorulara verdiği yanıtları aktardı.

Buna göre İnce’nin parti kuracağını söylediği, açıklamayı da kadrosunu tamamladıklarında gerçekleştireceklerini açıkladı. Ayrıca İnce’nin “Son yerel seçimdeki başarı ne Kemal Kılıçdaroğlu’nun ne de CHP’nin başarısıdır. Bu başarı adayların ve Kürtlerin başarısıdır. Kürtler bize bu seçimi hediye etti. Ama Kürtlere bir teşekkür bile edemediler” dediği aktarıldı.

Öztürk’ün yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“Muharrem İnce’nin çok yakınında olan bir siyasetçiye güçlükle ulaştım. Kendisine net sorular sordum, o da, “İnanın sizin merak ettiklerinizi biz de merak ettik ve kendisine sorduk” dedi. İsminin açıklanmasını istemedi.

İşte, İnce’nin yakınındaki o siyasetçinin soruları ve İnce’nin verdiği cevaplar:

-CHP’den ayrılacak mısınız?

Evet ayrılacağım.

-Parti kuracak mısınız?

 Evet, yeni yüzlerle parti kuracağım.

‘KILIÇDAROĞLYU MU DOSTLARIYLA İKTİDAR OLACAKMIŞ?’

-Ne zamana kadar partiyi kurmayı planlıyorsunuz?

Yılbaşına kadar partimizi kurmuş olacağız.

-Niçin parti kurma ihtiyacı duydunuz?

Türkiye’nin gidişatından memnun değilim. Cumhuriyet’in kazanımlarını yok ediyorlar. İktidardan da, muhalefetten de memnun değilim. Türkiye’ye yeni bir çıkış yolu lazım. Birinci parti olma iddiasıyla yola çıkıyoruz. ‘Dostlarla, ittifaklarla’ değil, kendi partimizle birinci olmak, Türkiye’yi yönetmek istiyorum. Kılıçdaroğlu, ‘Dostlarla birlikte iktidara geleceğini’ söylüyor. Kendi partisindeki dostlarını unutmuş olan Kılıçlardoğlu mu dostlarıyla iktidar olacakmış? Uzak dostlarına bakacağına, partideki dostlarına el atmalı. Bu haliyle CHP umut olamıyor.

‘YEREL SEÇİMDE KÜRTLER SAYESİNDE BAŞARILI OLDUK AMA KÜRTLERE BİR TEŞEKKÜR BİLE EDEMEDİLER’

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerde önemli bir başarısı var. Bunu dikkate almıyor musunuz?

Son yerel seçimdeki başarı ne Kemal Kılıçdaroğlu’nun ne de CHP’nin başarısıdır. Bu başarı adayların ve Kürtlerin başarısıdır. Kürtler bize bu seçimi hediye etti. Ama Kürtlere bir teşekkür bile edemediler.

-Nasıl bir kadroyla çıkacaksınız?

Siyasette yeni yüzlerle yola çıkacağız. Yepyeni, alanında uzman, daha önce siyaset yapmamış, memleket sevdalısı bir kadroyla yola çıkacağım.

-Niçin ortaya çıkmıyorsunuz? Neyi bekliyorsunuz?

Türkiye’nin kuracağımız partiye ihtiyacı olduğunu görüyorum. Ortaya çıkmış değilim, herhangi bir gazeteciye açıklama yapmış değilim. Çünkü, şu aşamada sokağı takip ediyorum, sosyal medyayı izliyorum. Korkunç bir ihtiyaç olduğunu ortaya çıkan görüşlerden de anlıyorum.

-Açıklamayı ne zaman yaparsınız?

Açıklamayı kadroyu kurduktan sonra yapacağım. Partimizde alanında uzman isimler bulunacak ve onların varlığı da herkesi heyecanlandıracak.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Aynı kategoride
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı