Kurdistan

Mazlum Ebdi: BM’nin raporu savaş suçlarının sadece küçük bir bölümünü oluşturuyor

QSD Genel Komutanı Mazlum Ebdi, BM’nin Serêkaniyê ve Efrîn’e ilişkin hazırladığı raporun savaş suçlarının sadece küçük bir bölümünü oluşturduğunu vurguladı.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Genel Komutanı Mazlum Ebdi, BM Bağımsız Uluslararası Suriye Soruşturma Komisyonu’nun Efrîn ve Serêkaniyê’de işlenen savaş suçlarını ele aldığı rapora ilişkin açıklama yaptı. Twitter hesabından açıklama yapan Ebdi, “Bağımsız Uluslararası Soruşturma Komisyonu raporu, Türkiye’den siyasi örtüyle Efrîn, Serêkaniye ve Girê Spî’ye gönderdiği silahlı grupların halkımıza karşı işlediği savaş suçlarının sadece küçük bir bölümünü oluşturmaktadır” dedi.

‘SORUŞTURMA BAŞLATTIK’

“Uluslararası kamuoyu, tarafları savaş suçlarından sorumlu tutmalı ve bu suçların faillerini kovuşturmak ve yargılamak için ciddi önlemler almalıdır” diyen Ebdi, “Güçlerimizi ilgilendiren bölümde; Hol kampı konusunun karmaşık ve uluslararası bir boyuta sahip olduğu gerçeğine ilişkin haksız bir ihmal var. 84 ülkenin çoğunu vatandaşlarını kamptan almayı reddederken, uluslararası kuruluşlar ise rollerini sadece insani yardıma indirdiler.

Ayrıca raporda bahsi geçen ve güçlerimizi suçlayan vakalarla ilgili soruşturma başlattığımızı teyit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ANHA

Daha Fazla Göster

Bir Yorum

 1. §imdi biz Kùrdlerin tarihten sùre gelen §an ve §ohret varisi ùç Kùrd komutani var.
  1.Devre§è Evdi,in yegeni MIRAD Karayilan.
  2. Devre§e Evdi,nin 0niki silah arkada§indan ibrahime çilo,nun yegeni Mazlum Ebdi.
  3. ismi ilà Kùrd Kùrdistan ni§anesi Barzani.
  §imdi tekmil vatan evladlari size amade §an ve §ohretliler.
  Ulusumuzu ozgùrle§tirip parçadan bùtùne KURDISTAN CUMHURIYET kurmaya kudum ve kudretli olanlar sizlersiniz.
  Kùrd ulusu kurmay evladlarina intizar.
  Kùrdin zafer taci devle§mektir.
  Hùr ve mùstakil Kùrdistan bize §iyar size vazifedir.
  OL U IMAN KOMARA KURDISTAN.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu