Kadir Amaç

Kürdistan Kamuoyuna

Sevgili Kürdistanlılar ve değerli dostları! bugün sabah saatlerinde Mesut Barzani’ye şu çağrıyı yapmıştım:

Sevgili Mesut Barzani! millet olarak çok dağınık ve disiplinsiz bir durumdayız! Zat-i alinize  rıca ediyorum, yalvarıp yakarıyorum, ayaklarınıza kapanıyorum, liderliğinize iltica ediyorum ve diyorum ki; evinizden dışarıya çıkınız, halkımızın içine karışınız, onlarla musafaha ediniz ve aydınlarımızla tartışınız ve halkımıza milli bir konferansın müjdesini veriniz!

Mesut Barzani yukardaki çağrımıza icabet etmesi gerekirken, tam ters istikamete Kürtler arası barışı, kardeşliği ve milli birliği bozan ve işgalçi devletleri sevindiren açıklamayı bu akşam saatlerinde yaptı:

”Ancak bu tutumumuz yanlış yorumlanarak Kürdistan Bölgesi’nin yasal egemenliğini istismara neden olmamalı. Silahlı ve yasal olmayan bir iradenin Kürdistan halkına dayatılması girişimi kabul edilemez. Kürtler arası savaşı haram etmemizin, il ve ilçelerimizin güvenlik ve istikrarının bozulması ve kazanımlarımızın yok edilmesi, vatandaşlarımızın evlerini terk etmek zorunda bırakılması, öldürülmeleri ve haksız bir şekilde şehit edilip kimsenin ses çıkarmaması için kullanılması kabul edilemez.”

Mesut Barzani bu sözleriyle, işgalçi devletlerin elebaşları gibi konuşuyordu, PKK savaşçılarını hedef alıyordu ve  Kürt gerillasının kendi öz toprakları üzerinde yaşamayı ve işgalçi devletlere karşı mücadele etmeyi  yasa dışı ilan ediyordu!

Sevgili Kürdistanlılar! ülkeme, siz değerli halkıma ve tarihe karşı şahitliğimi şu kısa ve öz sözlerle  yerine getirmek istiyorum:

Mesut Barzani’ nin yaptığı son açıklama, kanımı dondurdu, kendisine karşı beslediğim sevgiyi bitirdi, hürmeti bitirdi, güveni bitirdi ve  Kürdistan ayarlarlarımı alt alt üst etti!

Bundan sonra, Kürtler arası çıkacak bir kavganın ve savaşın sorumlusu Mesut Barzani’dir!

Selam, sevgi ve Hürmetlerimle

Kadir Amaç

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu