KÜLTÜR-SANAT

Kürdistan Bölgesi’nde 14 sanatçı coronavirüse yakalandı

Kürdistan Bölgesi’nde coronavirüs vakalarında artış olurken, şu ana kadar 14 sanatçının coronavirüse yakalandığı kaydedildi.

Kürdistan Bölgesi’nde coronavirüs vakalarında son dönemlerde ciddi bir artış gözlenirken yaşanan bu artışlardan sanatçılarda nasibini alıyor. Şu ana kadar Kürdistan Bölgesi’nde 14 sanatçı coronavirüse yakalandı. 2 sanatçıda coronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Kürdistan Sanatçılar Sendikası Başkanı Niyaz Nuri konuya ilişkin Basnews’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Kürdistan Bölgesi’nde coronavirüsün yayılması nedeniyle, hem sanatçıların hemde vatandaşların sağlıkları göz önüne alınarak bütün sanatsal çalışmalara bir süreliğine ara verildi.”

Niyaz Nuri açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Coronavirüsün ilk ortaya çıktığı günden bugüne 12’si Süleymaniye’de, 2 ‘si Erbil’de olmak üzere toplam 14 sanatçımız coronavirüse yakalandı. Aynı şekilde ses sanatçısı Eta Çawşin Süleymaniye’de ve tiyatro sanatçısı Fuad Hemexan Çemçemal’de coronavirüsten dolayı hayatlarını kaybettiler.”

Kürdistan Bölgesi Sanatçılar Sendikası Başkanı açıklamasının sonunda şunlara dikkat çekti: “Sanatçılar kendilerini mutlaka korumalıdırlar ve sağlık kurallarına riayet etmelidirler. Yeniden mesleklerini ve sanatlarını icra etmek için mutlaka dikkatli olmalılar.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu