Gündem

Davutoğlu: “Suriye’de ABD Ve Rusya’nın Kürt hamiliği bizim büyük aybımız”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Suriye Kürtleri ile çok daha yakın irtibat kurabilecek iken, bugün bize karşı Kürtlerin hamiliğinin Rusya ve ABD tarafından üstlenilmiş olması en büyük ayıbımızdır. Bu ayıp bize yeter” dedi.

Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Vahap Coşkun, Serbestiyet’te kaleme aldığı ‘Davutoğlu ve Kürt Meselesi’ başlıklı yazısında, Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM) ve Demokratik Gelişim Enstitüsü’ndeki (DPI) çevrimiçi toplantıları yazdı.
 
Her iki toplantıda da Davutoğlu’nun Kürt meselesine kapsamlı bir yer ayırdığını yazan Çoşkun, Kürt meselesi için üç ayaklı bir çözüm stratejisi önerdiğini belirtti.
 
“İlk ayak, Türkiye için çok kapsamlı bir demokratikleşme programı içeriyor” diyen Çoşkun, ikinci ayağın ise “Kürtlerin taleplerinin değerlendirilmesi” olduğunu belirtti.
 
Üçüncü ayağın ise “Türkiye dışındaki Kürtlerle mümkün olan en sıkı bağların kurulması” olduğunu yazan Çoşkun, Davutoğlu’nun bu bölümde, “Suriye Kürtleri ile çok daha yakın ve çok daha rahat irtibat kurabilecek iken, bugün Suriye’de bize karşı Kürtlerin hamiliğinin bazı yerlerde Rusya, bazı yerlerde ise ABD tarafından üstlenilmiş olması en büyük ayıbımızdır. Bu ayıp bize yeter!” ifadelerini kullandığını aktardı.
Daha Fazla Göster

3 yorum

 1. Sen gibi kuduz mùslùmanin biz Kùrdlere hamil olmasi mùmkùn deyil.
  Ama somùrgeci barbar bir haramzadeh oldugunu,Kùrd gerillasinin mezarini ve mezarliklari yiktiran bombalatan bir Kùrd dù§mani bir dev§irme Ereb islam kopegi oldugunu biliyoruz.
  Senin hamilin kim teres oglu teres dev§irme?
  ABD ve biz Kùrdler ilà Israil ortadoguda namerd Alivi ve sunni islama kar§i demokrasi cehpesiyiz.
  Haydi bakalim siyasi fai§elik için sende Taib kuduzu gibi Moskovaya.
  Tarih boyunca e§kiya haramzadelerin hamili olmu§tur.
  Senin gibi haremzadeh dev§irmenin hamili Tirk irkciligi.
  Islami hamil ise vah§i Ereb.
  Sizinkisi haremzadeh ve vah§i islam hamiligi.

 2. iside yöneticilik yapmis, kürtleri bodrumlarda yakmis, insan sürüklemis bu asagilik yaratigi görünce cinnet geciriyorum. lütfen tarihi talan eden, cenaze gömdürmeyen bu haniballa ilgili haber gecmeyin.

 3. türkleron bitmegen yalanlarindan bir tanesi
  kürd katili
  ebedi kürd düsmani
  lanet bin lanet
  allah sizin kökünüzü getirsin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu