Gündem

CHP tutuyor, AKP dövüyor, HDP Kürdleri Türkiye batağına taşıyor

CHP’ yi tanımayanlar için; CHP, 9 Eylül 1923 yılında, Kurdistan’ da daki katliam- jenositlerin 1. Derecedeki sorumlusu Türklerin atası, ATATÜRK tarafında kurulan, Türk devletinin temel direği, ırkçı bir partidir. CHP, Türk devleti ‘’ Kırmızı Kitab’ ın ‘’ mimarı ve korucu bekçisidir.

KIRMIZI KİTAP;

Türk Milli Güvenlik Siyaset Belgesi.

Türk Milli Güvenlik Kurulu tarafından hazırlanıyor.
Türk Devletinin “gizli anayasası”.
Kırmızı kitab’ ın hedefi nedir…?

Milli Misak-ı, Türkiye sınırları içeresinde bulunan halk ve etnik grupları, MANKURT’ laştırıp TÜRKLEŞTİRMEK. Türkleşmeyenleri ise yok etmek.

Atatürk, son görevini yapması yani Kurdistani ebediyen Türkiye sınırlarına katmak ve Kurdleri yok etmesi için kurduğu CHP’ nin her koşul altına ayakta kalması-yaşaması için geleceği anayasal ve ekonomik olarak garanti altına alınmıştır. CHP’ nin İktidara gelmesi yada iktidar olmamas, onu Türk devletinin korucu bekçisi olma özelliğinin kaybetmesine neden olmaz.

CHP, dışında Türkiye’ de kurulan siyasi partilerin siyasal yaşamları kısa. TC siyasal-politik yaşamında onlarca parti kuruldu, misyonlarını bitirdikten sonra tarihe karıştı. MHP ve Yeni Parti ise koşulların ihtiyacına göre, Türk devletinin sopası olarak küçük marjinal bir terör grubu olarak kalacak.

Düşüncem ve tavrım net… bundan dolayı CHP’ nin peşine takılanlara soruyorum; Kurdistan’ da yapılan tüm jenosidlerin planlayıcısı, ırkçı-faşist bir partiden DEMOKRAT-SOLCU bir parti olur mu….?

Bugün Türk devletinin Kurdistan halkına karşı kullandığı Erdoğan-AKP hükümeti var. AKP, Türk Sunii-İslam partisi. Erdoğan’ ın ölmesi durumunda, AKP’ nin yaşama şansı yok.

Türk Kemalistler ve Türk Sunii İslamı kesimler içersinde her zaman iktidar-hükümet çatışması yaşanmıştır. Türk Sunii İslami politik kanat, zaman zaman Kurdlerin desteğini alarak, Türk Kemalistleri yıpratmak-yaptıkları anayasa da çatlaklar oluşturma için çalışmalar yürütmüşler.

CHP; Türk solcuları- Sosyalistleri, liberalleri, Demokratları…vs’ ler aracılığı ile Kurd politik dünyasını kendi çeperinde tutarak Türk Sunii İslamistleri, zapt u rapt altına politikasını yürütmüştür.

CHP; Türk Sunii Politik İslamcılarını Kurdistan halkını katletmesi için kullanırken, Kurd politik dünyası aracılığı ile de onu kontrol edip dizgin altında tutmuştur.

Türkiye’ deki son belediye seçimleri bu konuda basit bir örnektir. CHP, HDP’ yi kullanmaması durumunda; İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer büyük belediye başkanlıklarını AKP’ ye karşı kazanması mümkün değildi.

HDP’ nin şartsız- şurtsuz desteği ile İstanbul Büyük şehir belediye başkanlığını kazanan CHP-Ekrem İmamoğlu’ nun ilk demeci, Topal Osman’ ın torunu olduğu ve Hediye olarak ta Amed büyük şehir belediye başkanına Atatürk’ ün portresini vermek oldu.

Türk devletinin iki kanadı; Kemalistler ile İslamcı kanat arasında iktidar çatışması var. Her iki kanat özellikle CHP, HDP’ nin desteğini almadan iktidara gelmesi mümkün görünmüyor.

Kurdlerin, it dalaşında yada CHP-AKP’ nin iktidar çatışmasında taraf olmak zorunda mı…?

Bu durumda HDP’ nin duruşu ne olmalı….

HDP, Kurd dostları…! Türk Solcu-Sosyalist-Demokratlarının telkini ile CHP ve MHP’ nin diğer kanadı Yeni partinin kuyruğuna takılıp, Türkiye’ yi yeniden inşaa etmek- CHP’ nin kuyruğuna takılmak mı olmalı yoksa iki kanat arasındaki çelişkileri derinleştirici bir tutum içerisine girip Irkçı Türk devletini kaosa çatışmaya mı sürüklemeli…?

Türk devletinin legal alanlarında mücadele edip, Türk devletini zayıflatmak- çatlaklar oluşturmak istiyorsanız…? O halde, çatışmaya körükle gidilmeli CHP çökertilmeli….AKP derin yara almalı….CHP çökertilmeden….Kurdistan ulusal davasının çıkarları doğrultusunda, Irkçı Türk devleti saflarında çatlaklar oluşturulamaz.

CHP, Kırmızı kitaptır; Kırmızı kitap yok edilmeli….

Rojhat Badiki

Daha Fazla Göster

2 yorum

 1. yazilan genel cercevede dogru
  yerinde
  fikirden haric
  gecmiste gördügümüz
  gerceklerin siralamasi
  eksik olan
  kürdleri n halen türk soluna yada devrimcileri kürd dostu olarak bakmalari
  halbuki
  kürdlerin en büyük düsmani bunlar
  ban sorarsaniz
  bunlar mhp den dah irkci
  en iyi örnek sol icinde büyüyen kilicdaroglu
  yani türksolu ve türkdevrimcileri birer türklestirme merkezi
  itlestirme merkezi
  gidin korucular in cocuklarina bakin
  birde solcu devrimcilerin cocuklarina
  korucular suc islesede kürd kaliyor cocuklarina kürdce ögretiyor
  ban sorarsaniz
  türklük nazilikdir
  t tasiyan her yapi türk nazisidir

 2. Apolitik bir yazı veya hesabına nasıl gelirse artniyetlide olabilir. Siyasi literatürde iki düşman gücünü birbiriyle çatıştırma dururken neden o siyasi silahımı kullanmıyayım?

Yorum yaz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: