Video

Canlı yayında Nihat Doğan ile Tuğba Ekinci arasında ‘Kürt-Türk’ tartışması

Flash TV’de bir programında Karslı sanatçı Tuğba Ekinci ‘Hepimiz Türk’üz’ diyerek Türk bayrağını kaldırdı, stirdyoda konuk olan Nihat Doğan “O zaman ‘hepimiz Kürdüz’ de “ şeklinde tepki göstermesi üzerine canlı yayında kriz çıktı.

Programın moderatörü Seyhan Soylu, “Kimse Türk’üm demek zorunda değil. Kürdüz, Abhazız, Arnavutuz, Çerkeziz. Ancak tek bayrağımız var her kes buna saygı duymak zorunda” şeklinde konuşması üzerine Ekinci Seyhan’a “Ülkücüyüm’ dersin, ben bir daha yokum” diyerek stüdyoyu terk etti.

Programa konuk olanlar arasında Mehmet Ali Erbil’in kendisine tacizde bulunduğu ile gündeme gelen Ece Ronay’ı savunan Nihat Doğan “Bir Kürt olduğu için Kürt kimliği üzerinden itibar suikastinde bulunanlar sadece bir Kürt olduğu için terör örgütü üzerinden kızı linç etmek isteyenlerin de karşısındayım. Yeter artık bu tahammülsüzlüğünüz. Herkes bizim geçmişimizi biliyor. Haddinizi bileceksiniz! 20 yaşında bir kızı sırf Kürt diye böyle toplum önünde linç etmeye, haysiyeti cellatlığı, itibar suikasti yapmaya kim kalkışırsa elini kırarım” şeklinde konuştu.

Programın moderatörü Seyhan Soylu, ise Doğan’ı destekledi “Doğru diyorsun helal olsun” diyerek alkışladı.

Nihat Doğan “Ben Kürdüm, ırkımla ve Kürtlüğümle gurur duyuyorum. Değil bir kere bin defa dünyaya gelsem Kürt olarak Kürt Fate’nin  Muşlu Fatma’nın oğlu olarak dünyaya gelmek isterdim” dedi.

Bunun üzerine askeri kıyafet giymiş olan Tuğba Ekinci, “Biz de Türküz anneciğim” şeklinde cevap vererek Türk bayrağını kaldırdı. d Nihat Doğan ise “Biz Türkiyeliyiz. Bu bayrak Türkün bayrağı da değil. Bu bayrak Kürdün de Arap’ın da  bayrağıdır.Sizin her Kürt meselesiolduğunda Türk bayrağını gündeme getirmeniz … ” şeklinde tartışma alevlendi.

Ardın Türk bayrağını kaldıran Tuğba Ekinci “Kürt de olsanız Kürdüm derken Türküm demeyeyi bileceksiniz, Alevide olsanız Türküm demeyi bileceksiniz. Derseniz ölür müsünüz” şeklinde karşılı verdi.

Tuğba Ekinci “Türk’üm, Aleviyim.’ diyerek üsteleyince, Seyhan Soylu, ‘Ne alakası var’ diyerek karşı çıktı. Ekinci, “Söylediğim şeyi bugün ’10 Kasım’ deyip geçiştiremiyorsunuz” ifadelerini kullandı. Nihat Doğan da “O zaman sen de ‘Kürt’üm’ de” diyerek tepki gösterdi.

Stüdyoda ortam bir anda gerildi. Masalara vuruldu. Ekinci canlı yayında stüdyoyu terk etti. Ekinci’nin canlı yayına asker kıyafeti ile çıktığı görüldü.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu