Hasan Bildirici

Çakıcı Kılıçdaroğlu’nu niye tehdit etti?

MHP’li Alaattin Çakıcı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ağıza alınmayacak küfürler etti. “Dürzü” dediği Kılıçdaroğlu’nu kazığa oturtmakla tehdit etti. Bu tehdidi, Erdoğan’ın yardımcısı Devlet Bahçeli ile çekilmiş resmi ile birlikte yayınladı. Bu tehdidin bir kaç boyutu var. Birincisi CHP’nin başında Kemal Kılıçdaroğlu değil de, Türk ve sünni asıllı biri olsaydı Çakıcı bu kadar pervasız bir tehditte bulunup, onu da yayınlama cesareti gösteremezdi. Dersim Katliamının yetimi Kemal Kılıçdaroğlu hem Kürt ve hem de Alevi asıllıdır. Suç örgütü lideri faşist Alaattin Çakıcı, Türkçü ve dinci kesimleri mutlu etmek için özellikle söz konusu içerikte bir tehdidi savurmuştur.

İnkar ve red ile büyümüş ve hep kimliğini gizlemek durumunda kalmış Kemal Kılıçdaroğlu, ürkek ve korkak biridir. Faşizme karşı bir halk cephesinin oluşumunu engellemek için onun ürkek ve korkak kişiliği özellikle tercih edilmiş; AKP ve ortağı MHP’nin iktidarda istediği gibi at koşturabilmesi için de özellikle CHP’nin başına getirilmiştir.

Kılıçdaroğlu’nu açıkça ve korkusuz tehdid edebilen Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu niteliğini çok iyi bilmektedir.

Bu tehdit karşısında Kılıçdaroğlu’nun ağlamaktan ve devleti devlete şikayet edebilmekten başka yapabileceği hiç bir şey yoktur. Kılıçdaroğlu’nun açacağı davaya savcılar ve hakimler bile gülecektir.

Bu azgın faşistleri zapt edebilmenin ve onları deliklerinde sindirebilmenin tek yolu vardır. Güçlü bir halk cephesi oluşturmak. Ama işi garip yanı, Çakıcı’nın tehdit ettiği Kemal Kılıçdaroğlu faşizme karşı halk cephesinin nüvelerini dağıtması için CHP’nin başına getirilmiştir.

CHP, Kılıçdaroğluyla birlikte daha da iktidarsız bir partidir.

AKP’yi iktidarda tutma ve onun yamukluklarını gizleme partisidir.

Çakıcı’yı bu kadar pervasız yapan, özgürlük ve adalet isteyen Halk Cephesinin yokluğudur.

Daha önce Faşizmin iktidarda olduğu bir çok Avrupa ülkesinde iyi örgütlenmiş devrimci ve demokratlar, faşistleri saklandıkları inlerden bulup çıkardılar.

Bizim ülkemizdeki demokratlar ve solcular, faşist güruhtan hala adalet bekliyorlar. Ürkekler, korkaklar ve örgütlenmeyi bilmiyorlar.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun herhangi bir kasabada eşi, dostu ve gözü kara kardeşleri olan bir aile kadar bile etkisi yoktur. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir etkisi olsaydı, faşist çakallar böyle açıktan onu tehdit edemez ve suratına yumruk çakamazlardı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu geçiyorum; hiç bir özelliği ve numarası yok; isteyen tehdit eder, isteyen yumruk çakar. Katilliği ve mafyacılığı açık bir faşistten genel başkanları küfür ve tehdit yemiş devlet kurucusu CHP’ye ne demeli.

Faşistlerin şamaroğlanı olmaktan başka hangi özelliğiniz kalmış?

Muhalefet partisiyiz demeye utanmıyor musunuz?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu