Gündem

Alparslan Türkeş’in oğlu: Babamın ajan dediği Bahçeli beni babamın kabir ziyaretine koymadı

Alparslan Türkeş'in oğlu: Babamın ajan dediği Bahçeli beni babamın kabir ziyaretine koymadı

Kutalmış Türkeş, ‘Ne Devlet Bahçeli ne de yanındaki Türkeş düşmanları, babamın yüce makamına girmeme engel olamaz’ dedi.

MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu eski AKP Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş, babasının kabir ziyaretine alınmadı. Kutalmış Türkeş, kendisine engel olan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Türkiye’de birçok katliamın yaşandığı 70’li yıllardan 90’lı yılların sonuna değin MHP’nin Genel Başkanlığı görevini yürüten Alparslan Türkeş’in ölümünün üzerinden 24 yıl geçti. Türkeş’in oğlu, eski AKP Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş, ölüm yıl dönümü dolayısıyla geldiği Ankara’da babasının kabir ziyaretine alınmadığını söyledi.

‘BENİ TANIMALARINA RAĞMEN İÇERİ ALMADILAR’

Sözcü’ye konuşan Türkeş, “Otomobille geldiğimizde kapıyı tutup, beni tanımalarına rağmen içeri almadılar. Kendimi ısrarla tanıtmama babamın kabrini ziyaret edeceğimi söylememe rağmen almamak için direndiler. Ben de girmek için direndim. Bu arada onlar telefon görüşmeleri yaptı. Yaklaşık 15-20 dakikalık bir mücadele sonrasında babamın kabrine yaklaşabildim. Böyle bir rezalet olmaz. Ben değil kim olursa olsun babamın kabrini ziyaret edebilir orası kimsenin tapulu malı değil. Çiftlik Karakolu’na gidip beni içeri almamak için direnen iki kişi hakkında şikayetçi oldum. Benzer bir olayın bir daha yaşanmamasını diliyorum” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUĞUNU SÖYLEDİ

Sosyal medya hesabından da konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kutalmış Türkeş, kendisine ‘Genel Merkez’den talimat var’ diyerek engel olan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğu söyledi.

‘TÜRKEŞ’İN AJAN DEDİĞİ BAHÇELİ ENGEL OLAMAZ’

Kutalmış Türkeş, bir sonraki mesajında da MHP’nin mevcut Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirerek, “Ne Alparslan Türkeş’in güvenilmez, ajan dediği Devlet Bahçeli ne de yanındaki Türkeş düşmanları! Ölüm dışında hiçbir güç babamın yüce makamına girmeme engel olamaz. Tıpki bugün MHP Genel Merkezi’nden talimat aldıklarını söyleyerek yolumu kesen eşkıyaların engel olamadığı gibi” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu