Yorumlar   

Barzan
-15 #4 Barzan 31-01-2016 14:42
PKK Kurd ulusunun vefadar aydinlarini kendine kolektiv aklin dani§manlari yapmak zorundadir.Kema list irkci solculari tùm Kurdistani kurumlarindan kovmalidir.Imra li tirkyeci akli tirki i§galci aklin kirli yùzùdùr.PKK Kurd aydinlarini Kurd ulusunun akli kabul etmeli ve aydinlara dani§madan siyaset yapmamali.HDP ve KCK fes edilmeli.Direnm eyen ve direnenleri savunmayana soz hakki olmamali.Vatan için aziz ve azize canlarini feda eden vefadar Kurd evladlarinin savunuculari Kurd ulusunun istiklal ve hurriyetini devletle olacagina inan vefadar aydinlarimizla olur.Yabancilar a hayir.i§galci devlet savunuculari tirkyecilere hayir.Rantcilar a hayir.Fai§e politikasi savunan i§birlikci melezlere hayir.§an olsun vatanim Kurdistan diyen Kurd koministine.Kur d Mùminine .Kurd Milliyetcilerin e .Vatanimiz Kurdistan ve Kurd demokrasisi hepimizin mutlulugu ve ya§am gùvencesidir.se lam olsun Kurdistani Kurd aydinina .
Alıntı | Yöneticiye raporla
Sipan
-6 #3 Sipan 31-01-2016 13:34
Vedat tiplemeleri sadece türk devletinin, erdoganin yeni türeme tetikcileri (basinda bunlara Trol deniyormu$) gibi efelenmekten öteye tehditvari bir uyariyla artik yazarlarada Ayar verme cüretini gösterebiliyorl ar. Burada HOP agir denir. Sen kimsin? kimin adina hangi cüretle kimin ne nasil yazacagi hakkinda ahkam kesiyorsun derler adama.! Sen-siz trol - tetikciler ancak onlarin bir karikatürü olabiliyorsunuz ! sizin ne PKK nede kürdlük derdiniz var, maskeli balo misali olmadiginiz maskelerle tetikcilik yapiyorsunuz. PKK nin basinini i$gal Edip oralardan 24 Saat kimin adina kime hizmet ettiginizi biliyoruz. evvelki gün Yalicin Kucikler, dün, demir kucikaydinlar, bugün murat cakir ve ardillari sizleri taniyoruz artik... Maskelerinizi indirin cepheden saldirin .
Alıntı | Yöneticiye raporla
Vedat
-21 #2 Vedat 31-01-2016 11:19
Sayın Yazar, son zamanlarda bu sitenin yazarları PKK'ye eleştiri adı altında o lanet ve yıllarca başka,başka Kürt Büyük'lerin laflarını tekrarlar oldular. Baştaki Qeftan bu Gövdeye uymadı, Kim korkak, kim cesur? Sap ile saman birbirine karıştırılmış. Siz eğer PKK'yi sırf kendiniz rahat konuşup ahkam kesme aracı olarak görürseniz orada adama biraz dur derler! Belliki siz PKKyi tanımıyorsunuz ,yada bilinçli bir saptırma oyunu oynuyorsunuz! PKK aynen bir felsefe okuludur, bir kendi Özünü kavrayıp ona sıkıca sarılmadır aynı zamanda,öyle bir türlü anlayamadığınız tipik bir parti değil. Siz aydınlarımız işini doğru dürüst yapmadığı için PKK sizin yükünüzü de almış omuzlarına! Biraz kendinize yöneltseniz, bu devrim günlerinde Kürd Aydın'ı meleklerin dişi mi erkek mi fikri "müsterbasyon"n undan kurtulsanız çok faydalı olur. Bu gün Kürd Aydın'ı nerededir? Can alıcı soru budur.
Alıntı | Yöneticiye raporla
ari
-15 #1 ari 30-01-2016 22:27
Biriz Bilgin tespit dogru yilardir hemen hemen yazdiginiz seyleri tekrarliyip dururum,Kuzey Kürdistan icin PKK nin güclenmesi lazim bu olmazsa olmaz,ama bu sekliynen faydanin yaninda zarar veriyor,nedenin i yazmissin,ama Kürd Aydinlarida sadece elestiriyor bagimsiz sivil toplum örgütleri kuramiyor,sivil siyasete yön veremiyor,yani sizlerde eksiksiniz,kitl e var ama sizler yoksunuz,siz olmayinca elbetteki demecleri Asker verecek,gecenle rde Biriz Kadir Amac bir öneri sundu kaciniz bu öneriye cevap verdi gercekten merak ediyorum aslinda Biriz Amac bunu aciklasa sevinirim,güclü bir sivil siyaset icin Sayin Selahattin Demirtasa inancim var ama arkasinda güclü bir destek olursa basarir,Bati Kürdistan ise Pesmergeleri icine almali Askeri birlikteligi ulusallastirmal i,Meclisini kurup Zaxoda alinan kararlari hayata gecirmeli,bunun olmasi icinde sivil toplum örgütleri gerekli,peki nerde bu bagimsiz hareketler biran önce olusturulmali ki güclensin Toplum destegi alsin,hep elestiri oliyor,saygilar .
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It