Yorumlar   

Alican
+2 #17 Alican 19-02-2015 14:53
burada 'türk ırkının mayasındaki kötülükleri' kendince dile getirmeyi büyük bi istekle yapan arkadaşlara tavsiyem,insanl arı sevmeyi ve farklılıklardan korkmamayı öğrenmeleri. 'bu ülkede kürt vardır' dediği için hapis yatan türk sosyalistlerini düşününce buruk bi gülümsemeyle bakıyorum yazılanlara.biz im aramızda bu sözü savunan arkadaşların milliyetini sorgulamak kimsenin aklına bile gelmezken gelinen duruma bakın.yazık.sos yalizmi zayıflatırsanız ortalık hitler özentilerine kalıyor,durumum uz tam olarak budur.
Alıntı | Yöneticiye raporla
salih filiz can
-12 #16 salih filiz can 18-02-2015 23:44
insan oldugundan utaniyorsan ilk ònce 1400ylindan gònùmùze kadar islamin vah§etinden ve 1000 larindan gònùmùze kadar tc alçakligin ve vah§etinden ilk ònce utan.zalim ve vah§ilere kar§i kendimiz savundugumuz içinmi irkçimi oluyoruz?
yorumculari insan yerine koymadigin içinmi insanligindan utaniyorsun?ege r bir az insanlik sende olsaydi burdaki yorumcu arkada§lara bu tùr hakaret etmezdi.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Aliser
-11 #15 Aliser 18-02-2015 19:57
Bazi yorumcularin yazilarini gorunce asla kabul etmiyecegim kiyaslama var.
Turk Barbarlik yontemi kurdlerin kendi, hakini savuma hakiyla kiyaslamasi,asl a kabul edilmez
Kurdlerin hak talebi turk irkci yontemiyle ayni kiyaslanmasi kabul edilecek bir dusun tarzi asla olmaz.
Turkler en az bir 100 yildir kendi disindaki halklara irkclik adi altina katliyam uyguluyor. Peki kurd halki kime irkcilik yapti ve kime saldirdi ve katliyam uyguladi? bu soruya cevap verilmesi gerekiyor.Kurd halki kime katliyam uyguladi ve neden turk fasistleriyle ayni kefeye konuyor bazi fikir fukaralari tarafindan?
Alıntı | Yöneticiye raporla
Bawer Jönkürt
+12 #14 Bawer Jönkürt 18-02-2015 10:28
Sanırsam ırkçısınız.
Alıntı | Yöneticiye raporla
nevin
+8 #13 nevin 18-02-2015 09:04
Tarsus'luyum. Katil ve babasi Arap alevisi bir aileden, yani Turk degiller.
Yazar yazisinda irk ayrimi yaptigi icin bilgilendirme geregi duydum. Bence boyle bir olayda etnik kimlikten bahsetmek cok gereksiz. Ozgecan Kurt oldugu icin degil kadin oldugu icin katledildi.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Alican
+3 #12 Alican 17-02-2015 22:23
çok çocuk doğurmak gibi bir eylem sonucunda fikirlerinin hakim olmasını dileyen birisini biliyorum:recep tayyip erdoğan :) sanırım pkkden 'laik' bir güç çıkarmaya çalışan kürt hareketi içindeki 'devrimci' arkadaşlarımız pek farkında değil ama biz söyleyelim: kürt milliyetçiliğin in tarihi emperyalizmle uzlaşma tarihidir ve sosyalizmin bir müttefiki olamayacak kadar gericidir. vahşice katledilen bir kız var ve hepimizin düşünmesi gereken bu toplumun kültürünün neden bu kadar yozlaştığı.bu yozlaşmanın sadece türkleri etkilemediğini düşünmekle bir adım atabilirsiniz ,evet bunu başarabilirsini z.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Çiya Bahoz
+3 #11 Çiya Bahoz 17-02-2015 21:20
Irkçılık yapanlar her ulusun içinde olduğu gibi Türklerinde Kürtlerinde içinde var maalesef doğrudur Özgecanımızı katledenler Türk ırkçılarıydı ama sanırım yazar burada kendisi de ırkçılık yapıyor bir katliama iğrenç bir cinayete tepki göstereyim derken kendisi de farklı bir ırkçılık yapıyor ve bir olayın vehametini anlatmaya çalışırken insanım diyen herkesin Kürdün Türkün Ermeninin yada başka ulus ve inançların vicdanını kanatacak bir ırkçılıkla yaklaşıyor meseleye bunu bir Kürt olarak onaylamadığımı ifade etmek isterim ve soz söz olarak milliyetçilik hangi ulus ırk din adına yapılıyor olursa olsun varacağı nihahi kıble miheng ırkçılığın kendisidir
Alıntı | Yöneticiye raporla
hemedanli
-4 #10 hemedanli 17-02-2015 08:54
sömürgecilerin ruh haliyle ve sol romantizmle kölelestirilmis ruh haliyle kürdün 1400 yillik katliama maruz kalmis ruh halini anlamak mümkün degildir. (bu anti sömürgeci bir ruh halidir)
musul pazarlarinda satilan ezidi kürt kadinlariyla bu kizin arasinda bir bag kurma zekasindan yoksun insanlar türklerin bu entrikalardaki payini sorgulayamiyanl ar tabbiki yine kolayina kacar miliyetcilikle kürtleri suclar yada sol maskesine siginirlar
türkiyede kac tane türk vardir türklerin kürdistandaki isgaline vermesini ammasiz sorusuz savunan.
bu yorumlardan utananlar ezidi kadinlari icin kac tane eylem yaptilar?
kürdistanda gelisen bütün olylar bir zincirin halkasi gibbi birbirine baglidir.
bu bayan bir dersimli bayan türk devleti halen dersimde yaptigi soykirimi Kabul etmedi dersimde tecavüz edilen kadinlarin halen hesabini vermedi .
ben kendi yorumumda sömürgeci zihniyeti sorguluyorum sömürgecilikle her türlü mücadele mesrudur bir insan hakkidir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Hüseyin Günbey
+9 #9 Hüseyin Günbey 17-02-2015 05:36
Özgecanin yasadigi bu olayinasil olurda kimlik üzerinden yorumlanabilir. .Ben "Türk" kimligi tasiyan bir insanim ve "Kürt"lerle akrabayim yegenlerim var..Kürtler kendi iclerinde böyle olaylar yasamiyorlarmi? Duyuyoruz izliyoruz, her kültür kendi icinde olmulu yada olumsuzu tasir, baris icinde yasamayi istemek ve bunun icin insanca mücadelesi vermek yakismazmi insan olana..Genellem e yapip miliyetci bakisa hapsolmak yaisirmi soruyorum, bir devrimci olarak sizlere...
Alıntı | Yöneticiye raporla
Hüseyin Günbey
+4 #8 Hüseyin Günbey 17-02-2015 05:18
Yukaridaki yazinin bütününü ve yorumlari görünce sasirdim insan olarak, "Türk" kimligini tasiyan biriyim ve kürtlerle de akrabalik bagim var...Her kültür kendi icinde olumlu yada olumsuzu tasir bu dünyanin her bölgesinde böyledir, yasadigim ve gördügüm icin de bu kanaatimi söyleyebilirim. .Türklerin icinde bu tür olaylarin olabilecegi gibi, Kürtlerin icinde de bu tür olaylar yasaniyor biliyoruz duyuyoruz ve nasi olur da bu yasanan olaydan kimlik yorumlari yapilabilirki; bu bakis milliyetci bakis olmazmi, yukaridaki yorumlar da benim gördügüm bu..Insanlarin baris ve saglikli bir yasam sürmesi icin niyet tasimak varken böyle bir sig bakis acisina gömülmek insan iliskileri acisindan sagliklimidir.. .saglik ve sevgiyle
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It