Yorumlar   

Gomanweb
0 #10 Gomanweb 14-01-2015 16:58
Makale Gomanweb sitesinde yayınlandı. Site editörünün ve yazarın bilgisine sunulur.
LİNK: http://www.gomanweb.org/index.php/tum-haberler/okuyucu-koesesi/14343-bilgin-derin-allah-boeyle-olacag-n-bilmiyor-muydu
Alıntı | Yöneticiye raporla
Benav Karker
-11 #9 Benav Karker 13-01-2015 14:35
COK SAVUNDUGUNUZ ISLAMIN ALLAHI EGER HERSEYI GÖRÜP ENGELLEYEBILIYO RSA; HALEPCE DE HALKIMIZIN KATLEDILMESINI NEDEN DURDURMADI. SENGAL`DE COCUKLARIN TEK TEK SUSUZLUKTAN ÖLMESINE NEDEN IZIN VERDI? ROBOSKI`DE 15-17 YASLARINDA GENCLERIMIZIN BEDENLERININ PARAMPARCA EDILMESINE NEDEN MÜDAHALE ETMEDI. SAYISI 40 MILYON OLAN, HERGÜN KATLEDILEN KÜRTLERIN IMDADINA NEDEN YETISMIYOR? ISID DENEN ALCAKLAR YANLARINDAKI ESIR KÜRT KADINLARINI CARIYE YAPIP HERGÜN TECAVÜZ EDIYOR-PEKI BU KADINLARIMIZIN HAWAR`INA NEDEN YETISMIYOR. EGER ALLAH DENEN UYDURMA BIR TANRI ÖBÜR TARAFTA VARSA ISE, ÖNCE ONU ÖLDÜRMEK GEREKMIYOR MU? AKIL VICDAN BUNU GEREKTIRMIYOR MU?
Alıntı | Yöneticiye raporla
Benav Karker
-10 #8 Benav Karker 13-01-2015 14:29
nisâ sûresinin 89 . ayetinde
arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. bu sebeple, onlar allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı..

GÖRÜLDÜGÜ ALLAHINIZIN ISI GÜCÜ KAN AKITMAK
Alıntı | Yöneticiye raporla
Benav Karker
-5 #7 Benav Karker 13-01-2015 14:22
DÜSÜNEMEYIP SALT MÜSLÜMAN OLDUKLARI ICIN ISLAMI ACEMICE SAVUNMAYA CALISANLARIN KUR`ANI KERIMI OKUMADIKLARI NE KADARDA BELLI OLUYOR. EGER OKUSALARDI ASAGIDAKI YAZILARI YAZARKEN YUKARIDAKI YAZIYI CÜRÜTMENIN DAHA KURNAZ TAKTIKLERINE BASVURURLARDI. BILGIN DERIN ARKADASIN YAZISINA DÜZEYLI BIR ELESTIRI YAPMAK YERINE CEHALETLERINI SAKLAMAK ICIN SEVIYESIZCE SALDIRANLARIN KARAKTERINI ISLAMDA VE DINLERDEKI „SUS, KONUSMA, DÜSÜNME, YOKSA…“ ANLAYISINA BENZETIYORUM. NE YAPARSANIZ YAPAN VAHSI ISLAM DINI VE DIGER(REFORME EDILEN) DINLER GÜNÜ GELECEK KULLANMA TARIHINI YITIRECEKTIR. GALILEO`NUN DEDIGI GIBI „NE YAPARSANIZ YAPIN, DÜNYA DÖNMEYE DEVAM EDIYOR“
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-8 #6 Barzan 13-01-2015 13:28
1450 yildir ùretim ve yaratma yeteneginden yoksun çol haydutlarinin zùlmù yetmezmi? sahil ticaret yolu ùzerinden kervanlardan yol gosteren yildizlar haritsaini ogrendikten sonra zengin ùlkelerin dari anbarina saldiran bu Ereb ve Erebi ha§aratlara yeter.mukkades diyilen yer alti akarsuyu uzerine yikilmi§ bir gùne§ tapinagi molozlarindan yapilmi§ bir su kuyu cardagi.tapilan put denilen ticaret kervanlarinin beraberinde gezdirdikleri Hind inegi,Fars bogasi,Babilin gok bogasi.Ninovani n kanatli bogasi.Israilin samiri buzagisi,Misiri n Apis inegi.Nubayenin (sudan)Mahor inek ve okuz heykelleri.Kita bin tamamina yakini olan Bakara(sigir-in ek ve okuz) ayed ve sùreleri Gàperest ve celekperest mùminlerine (kàfir) yonelik hitabeler.Muham ed kime sava§ acsa yada kendini hakli cikarmak için bana ayed geldi.Diyendir. Hele yahudi Kùduse gitmeyi hayalini Erebi serab hikayesi yapan hayalpereslere gùlmek lazim.saldirgan Erebin tarihi ilà ayed tarihi en iyi belgedir.islam talankàr ve yikici Erebin tarihidir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
zeman
-10 #5 zeman 13-01-2015 12:33
Yazar insani düsündürtmeye sevk ediyor, düsünmek istemeyen biri tabaki bahanesini de bulur. Binlerce yil öncesi söylencelerin araliklarla kitap haline getirilmis inanc paradigmasi, akil karsisinda zorlanacagi icin sadece ve sadece inanin diye zor dahil her tür manipülasyonlar bir kisim toplum ve insanlar icin inanctan baska tüm secenekler köreltilmistir. Yazar biraz daha bilimsel verilerle güclendirebilse ydi daha etkili olabilirdi.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Tirej
-8 #4 Tirej 13-01-2015 12:29
Konunun kısa veya uzun, hangi duygu yoğunluğunda yazılmış olması önemli değil. Doğru soruları sormuş olması hoş. Teolojik inancın dayanaksız, mitolojik kurgudan başka birşey olmadığını açığa çıkaran bu tür can alıcı sorulara yanıt veremiyen garip dindarların duygu yüklü "ama..." ları ve ardından karşısındakiler ini bilgisizlikle suçlamaları tam traji-komik sahne. Bırakalım varlık-yokluk sorununu bir tarafa, insanlık tarihinde inançtan kaynağını alan suçun,vebalin,g ünahın binde birine neden olmamıştır büyük bir ihtimalle inançsızlık hali. Sırf bu nedenden ötürü bile olsa insan allah ile arasına mesafe koyabilecek ahlaki ve vicdani özelliğe sahip olabilmelidir diye düşünüyorum.
Alıntı | Yöneticiye raporla
ari
-4 #3 ari 13-01-2015 12:06
Islami kötüleyen islamcilarin kendisidir. Enfal katliyami, Halepce katliyami yapildiginda hangi Müslüman ülkesi bunu kinadi, birak ülkeyi hangi Müslüman Din Alimi veya kac Müslüman orgütü veya bireyi bunu kinadi. Bu iki olayda Yaklasik iki yüzbin müslüman Kürt öldürüdü.Kuzey Kürdistanda on yedi bin Müslüman Kürt kendisine Müslümanim diyeler tarafindan Öldürüldü, bir defa olsun sokaga cikip Protesto eden bir Müslüman görmedik.Filist in. Dogu Türkistan. Arakan icin Carsaf Carsaf Resim Video Protestolar Yürüyüsler yaptilar.Kürtle r icin niye yapmadiniz. Madem Müslüman Bu kürtlerde Müslümandi. Sizin Devletleriniz tarih boyunca hep birer ISID ti Sanki ISID kürt icin Bu Gün var olmus. Kürtler Yüz yilardir bu ISID mantigiyla sizin bu müslüman mantigiyla ugrasyor.Birtek Müslüman kalkipta yaziktir günahtir demedi.Müslüman lik bu degil diyorsaniz,önce Müslüman Kürdün katliyamina karsi cikacaksin deklere edip sömurgeci devletleri kiniyacaksin. O zaman belki Kürtler Müslümanlik bu degil diyebilr.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ali Duman
-20 #2 Ali Duman 13-01-2015 06:04
Sayin bilgin derin,kizginlik la ve acele ile bu makeleyi yazdiginiz hemen belli oluyor.ALLAH,ku rani kiyametin kopacagi zamana kadar,insanlari idare edecek ve gecindirecek kadar ve fazlasiyle ayet indirmistir.Düs ünün.Siz neden derin düsünmiyorsunuz ? gibi ayetler ,müslimanlar tarafinda düsünülmiyor.(D OGRUYA DOGRU) isimli arastirma kitabini okumanizi tasviye ederim.Yazari,P rf.Dr.Muhammed Ticani.
Alıntı | Yöneticiye raporla
mehmet
-10 #1 mehmet 12-01-2015 22:39
Ve sende şunu düşün insan ancak bildiği kadar anlayabilir ve anlatabilir.O Allah ki insanları yaratmış ve inları başıboş bırakmamıştır.ş uan yazdıklarına bakılırsa bildiklerin eksik olduğu kadar bunu kavrayacak ilminde yok ne işid ne sen bu yazdıklarınla islamı kötüleyemessin. ...
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It