Doğu Kürdistanlı Kürt siyasi mahkûm ve Peşmerge Mustafa Selimi'nin İran'a teslim edilmesi ve sonrasında asılmasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) üyesi Mam Salar isimli yurttaş çektiği kısa video ile Kürt siyasi mahkûm ve Peşmerge Mustafa Selimi'nin İran'a teslim edilmesi ve sonrasında asılmasına sert tepki gösterdi.

YNK üyesi Mam Salar çektiği video ile Mustafa Selimi'nin İran'a teslim edilmesine sert tepki göstererek Selimi'yi İran'a teslim edenleri kınadı.

Salar videosunda tepkisini şu şekilde ifade etti," Bütün dünya bilmeli ki biz Kürtler, Doğu Kürdistanlılara karşı yüzümüz kara. Biz Kürtler, Doğu Kürdistanlılara karşı dürüst olmadık. Mustafa Selimi'yi İran'a namusca teslim eden, YNK'yi en büyüğünden en küçüğüne kadar lanetliyor ve bunu yapanlara tükürmem gerekiyor. Sizler hangi yüz ile kendinizi gösteriyorsunuz? Hangi şeref ile başkanlığı istiyorsunuz? Eğer sizler Kürdistan Bölgesi'nin başkanları olursanız, sizler bütün Kürtleri satacaksınız. Kürtleri bırakmadığınız zaman da bu sefer de onların toprağını satacaksınız. Allah sizi Mesud Barzani'nin ayakkabısının tekine kurban etsin."

YNK üyesi Mam Salar videosunun devamında şunları söyledi," Sadece sizlere şunu söylüyorum. Anladınız mı? Wallah Başkan Mesud Barzani olmasaydı, sizler çoktan Kürdistan'ı satmıştınız. Sizler doğru konuşmuyorsunuz; eğer doğru konuşsaydınız dört parça Kürdistan'a karşı yüzünüzü temize çıkarırdınız. Esir, esir Allahım! Esir nasıl satılır? Esir nasıl öldürülür ve nasıl satılır? Sizler YNK'yi de küçük düşürdünüz. Şehit ailelerini de küçük düşürdünüz. YNK'nin eski Peşmelerini de küçük düşürdünüz. Pavel, Lahor sizler dünün çocuklarısınız. Aklınız yok ve hiç bir şey bilmiyorsunuz. Rahmetli Mam Celal boşuna dememişti. Demişti ki," 2 oğlum var. Biri akıllı diğeri ise eşek." Akıllı olan Qubat Talanabi diğeri eşek olan sen Pavel sensin."

FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It