CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Marmaris'e 300 odalı yazlık saray yaptırmak isteyen Erdoğan'a Diyarbakır Sur'da evsiz bırakılan vatandaşın videosu ile seslendi

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Cumhurbaşkanlığına ait Beştepe'de bulunan dev Saray'dan sonra şimdi de Marmaris Okluk koyunda inşaat çalışmaları süren 300 odalı yazlık saray yaptırmak isteyen Erdoğan'a Diyarbakır Sur'da yıkım altındaki evde yaşayan ve oradan da çıkarılmak istenen Surlu Mehmet AK'ın videosunu yayınlayarak mesaj gönderdi.

Mehmet Ak çekilen videosunda şunları söylüyor: "Bu Kürtler gavur mudur? Taşınıyorum ben. Bayramdan sonra binayı yıkacağım diyor! Nereye gideceğim, ne yapacağım? İki tane çocuk daha içeride duruyor. Ev bulamadım dışarıda sürüneceğim. Bana vermişler 41 bin lira para ev mi alacağım? Bir tuvalet yapılamıyor! Işıksız ceyransız Allah var Allah!"

Eren Erdem ise videoyu paylaştığı twitter mesajında; "Surlu Mehmet amca çadırda yaşamayı düşünüyor. Bu arada Erdoğan 300 odalı yazlık saray yaptıryor. -Sadece klima maliyeti 3 milyon TL" ifadesini kullandı.

FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It