Türk devletinin YPG'nin klor gazı kullandığı yönündeki iddialarını net bir dil ile yalanlayan YPG Sözcüsü Nuri Mehmud, "Erdoğan yediği ağır darbeleri gizlemek ve yaptığı sivil katliamlarının üstünü örtmek için yalan söylüyor" dedi.

Efrin'e yönelik 20 Ocak tarihinde işgal girişimde bulunan ve sivil katliamları ile sonuçlanan tüm ağır saldırılarına rağmen ilerleme sağlayamayan Türk devleti ve bağlı terörist grupları, yaşadıkları ağır darbeleri gizlemek ve yaptığı sivil katliamlarını üzerini örtmek için YPG ve YPJ güçlerini karalar iddialara başvuruyor. Türk devletinin klor gazı kullanıldığına dair iddialarını kesin bir dille yalanlayan YPG Resmi Sözcüsü Nuri Mehmud, Türk devletinin bu iddialar ile aldığı darbeleri gizlemeye çalıştığını vurguladı.

Türk devletinin tüm ağır silah ve donanımlı ordusuna rağmen savaşçılarının direnişi sayesinde ilerleme kaydedemediğini belirten Mehmud, halklardan gücünü alan YPG ve YPJ'nin son günlerde Türk devletine ağır darbeler vurduğunu söyledi.

'Ağır darbe alan Erdoğan yalan söylüyor'

Türk devletinin klor gazı kullanıldığına dönük iddialarını net bir dille yalanlayan Mehmud, "Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan, ordusu ve bağlı grupların yaşadığı darbeleri dünyadan gizlemek için bu tür yalanlara başvuruyor. Bununla yetinmiyor YPG'nin Türkiye'deki kentleri hedeflediği yalanlarına kadar gidiyor. Bu yalanların tek sebebi aldığı ağır darbelerdir" şeklinde konuştu.

'Sivil katliamları gizlemek istiyor'

Mehmud ayrıca, Türk devletinin tüm dünyanın gözünü bu iddialara çevirmeye çalıştığını ve bu şekilde Efrin'de gerçekleştirdiği sivil katliamları gizlemeyi amaçladığını söyledi.

İşgalci Türk devletinin sürekli Efrin'de ilerledikleri yönünde haber servis ettiklerini hatırlatan Mehmud, "Erdoğan ve çeteleri, kadın, çocuk ve sivil katliamlarını bir başarı olarak lanse ediyor" dedi.

ANHA

FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It