Kuzey ve Doğu Suriye Demokratik Özerk Yönetim Yürütme Meclisi Danışmanı Mizgîn Ehmed, örgütlü halkların hiçbir güç tarafından yenilemeyeceğini belirterek, bölge halkına devrimci halk savaşına göre örgütlülüklerini sağlama çağrısı yaptı.

Kuzey ve Doğu Suriye Demokratik Özerk Yönetim Yürütme Meclisi Danışmanı Mizgîn Ehmed, Cizre Fırtınası Hamlesi'nde şehit düşen QSD savaşçısı Tariq Ebd (Îsmaîl Amûdê) için bugün gerçekleştirilen uğurlama töreninde konuştu. Türk devletinin Suriye'de işgal ettiği alanlarda demografik yapıyı değiştirdiğini söyleyen Mizgîn Ehmed, "Fedakar güçlerimiz, bu yönelim ve uygulamalara karşı direndi ve bedenlerini kalkan yaptı. Kuzey ve Doğu Suriye'de sergilenen direniş, Erdoğan'ın yüreğine korku serdi" dedi.

Türk devletinin işgal tehditleri ile bölge halkını hiçbir şekilde korkutamayacağını vurgulayan Mizgîn, Efrîn'de işgale karşı sergilenen direnişi hatırlattı.

Bölgede yaşayan farklı halk ve inançlara elde edilen kazanımları ortak direniş ile koruma çağrısı yapan Mizgîn, "Kuzey ve Doğu Suriye'de halkları fedaice bir direnişle soykırımdan kurtaran askeri güçler bulunuyor. Bu güçleri halkı Erdoğan'ın tehditlerine karşı da koruyacaktır. Örgütlü halkları hiçbir güç yenemez. Kuzey ve Doğu Suriye halkları da devrimci halk savaşı çerçevesinde örgütlülüğünü sağlamalıdır" şeklinde konuştu.

FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It