Efrîn Kantonu Diplomatik İlişkiler Komitesi Üyesi Ebdulrehman Selman, ENKS içindeki bazı kesimlerin Efrîn'deki işgal ve talanda öncü bir rol oynadığını belirtti.

SOLÎN REŞÎD – ARŞÎN NECAR / ŞEHBA

Efrîn Kantonu Diplomatik İlişkiler Komitesi Üyesi Ebdulrehman Selman, işgalci Türk devletinin Efrîn'deki talanı ve ENKS içindeki bazı grupların buradaki işgal ortaklığına ilişkin ANHA'ya konuştu.

Türk devletinin büyük korku duyduğu Demokratik Federalizmi boğmak amacıyla Efrîn'e yönelik işgal saldırılarına başladığını belirten Selman, buradaki talan ve işgalin uluslararası güçlerin komplo ve yardımıyla gerçekleştiğini belirtti.

ENKS içindeki bazı grupların Efrîn'deki işgal saldırıları ve talanda en başından beri Türk devleti ile ortaklık yaptığını söyleyen Selman, "ENKS yaptığı açıklamalar durumu kurtarmıyor. Efrîn halkı ENKS içindeki bu grupların oyunlarına karşı tedbirli olmalıdır" dedi.

ENKS içindeki kimi grupların işgal saldırıları esnasında bölgeyi işgalci Türk ordusuna tanıttığını ve saldırılarda öncü bir rol oynadığını vurgulayan Selman, "Efrîn halkı ENKS içindeki bu grupların hainliğini iyi biliyor. Efrîn'de yaşayan halklar Türk devleti ve ENKS'nin yalanlarına dikkat etmelidir" şeklinde konuştu.

ANHA

FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It