Yorumlar   

ciyayi
+3 #2 ciyayi 13-02-2019 11:36
Iyide Ilki yapacagi is ENKS ve Roj Pesmergeleri TC. Yürüngesinde kendini Kurtarip. Kurdistani bir Yola , kendileri Endekslenmeldir . Hala TC. Kurdler icin tehlike degil PKK dir YPG dir Yalan ve karartmaladan Vaz gecmelidirler. YPG ve YPJ Rojava Kurdistan ve Dera Zordan Minbece ye Kadar DAIS belesinde kurtardigi, Kadar nerde ise 12 Sehid vermistir. bu Bizim icin Gurur ve Onur Kaynagidir.Peki Roj Pesmergeleri diye kendini Adlandiran ne Kadar Sehid Verdi ve Ne yapti? Kurdler icin.Zaten En Realist Yol BM. Gözleminde Rojava Kurdistan ve Dodu Suriyeyi Afrinde icine Ucusa Yasak Bölge ilan etmesi ve hak etigi Siyasi Kimligini Kabul etmesidir.Fedar asyon Olablir heta bagimsiz devlette olablir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
kemal varol
-1 #1 kemal varol 12-02-2019 23:08
Butun yazi bu paragrafi kurtlerin gozune sokmak icin yazilmis gibi. Bu ise simdi Kurtlerin Rojevadaki butun kazanimlarinin kokune dinamit dokmek gibi bir sey, ancak ENKS VE YANI BASINDAKI GUCLERI KULLANAN dijjjdujjjmanla r onlarin ne mal olduklarini bazi kurtlerden daha iyi tahlil etmektedirler.

YPG-PYD, ENKS güçlerine yönelik anti demokratik yaptırımlardan vazgeçmeli, Roj Peşmergeleri'ni n Kürdistan'a dönüşlerine engel olmamalıdır. ENKS ise, Kürtlerin statü kazanımlarına karşı hasmane tavrının teşhiri ve uluslararası arenada yalnız bırakılması açısından Türkiye'nin nüfuzunda olan Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'ndan (SMDGUK) ayrılmalıdır. Kürdistanlı güçler sorunlarını sağduyu, diyalog ve siyasi uzlaşı ile çözmelidirler. Kürt halkı ve dostlarının taraflardan isteği ve özlemi budur.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It