Yorumlar   

hidir
0 #9 hidir 09-07-2018 19:39
ha aldiniz oylari
ne oldu
tren kazasiyla kürdleri mesgul ediyorlar
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-1 #8 Barzan 23-06-2018 09:15
Kawa heval.Muhammed, Omer,Ali ayni ailenin cete elemanlaridir.
Hata Alinin Zemzem kuyusu (yer alti su kaynagi) cardaginda dogdugu soylenir.
Yani mùslùmanlarin taptigi ve fir dondùgù Ali,nin babasi ve annesinin yatak odasi.
Erebler bu a§iret ailesinin tùmùnù kendileri oldùrdù.
Muhammed,Ebu Bekir,Omer,Osam ve Ali yaptiklarini I§ID ve Alivi ha§di §abi yapiyor.
Tuncelili Alivi yada Alewilere sormak lazim siz mùslùmanmisiniz yoksa deyil?
40 yildir PKK,de Dev sol,da TIKKO,da Tuncelili Alivilerinin fitne ve fesadi iç infazlari var.
Hilvan-siverekte Kawa lideri Ferit Uzun,Mehmed Celal Bucak,PDK,li belediye baskani Suad Karata§i oldùrdùler.
Botanda zorunlu vergi ve askerlik ilà PDK,li Kurd a§iretlerini vurdular.
Ba§urè Kurdistanda PDK ve YNK ilà sava§ çikartilar.
Iç infazlarla gunahsiz Kurdleri oldùren bu fitne ve fesad Tuncelili dinsiz Alivilerdir.
PKK ,yi iki kadin için teror listesine yazdiran yine bunlardir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kawa
0 #7 Kawa 21-06-2018 20:54
Barzan,arkadaş belki omerde alide iyi insanlardı ve boyle olmaları gerekir gel görki iyidirler diye niye onlar yüceltilsinki tam aksine o insanlar cok şanslıydılar çünkü peygamberi görerek şahit oldular, mezhep niye içat edilmiş onabakmali sebep kuranı hiçe sayıp çalıp çirpıp vahşet uygulamakdir o yüzdende o insanların liderliğinde mezhepcilik yapmak nederece dogruki kaldıkı bizim ulusal sorunlarımızı bu mezhep zihniyetiyle örtmenın gayesi kürdü kulanmakdir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kawa
0 #6 Kawa 21-06-2018 20:45
Barzan, arkadas her yorumunda alevi suclaması yapıyorsun sanki sünülik ve başka mezhep cok doğrudur??? Be hey arkadas omerden tut ali ye kadar bunların ne ve neyin nesi olduğu beli olmadığı gibi bir müslüman için ölcü kuran’dir gerisi mezhepcilik dalaveresidir bu konuda cok ayet var once oku ve ikide bir aleviyi dişlayıp diyerıni yüceltmen doğru deyil bir müslüman için ölcü kuran’dır ne alidir ne omer ve osmandir, omer için omerin adeleti diyorlar ali içinde Allah’ın aslanı niye omer için Allahın adeleti deseler ali içinde iyi bir savaşcı deseler yetmiyormu aslında yetiyor ama bu onların işine gelmyor.
Alıntı | Yöneticiye raporla
azad
0 #5 azad 20-06-2018 18:53
Karmaşık bir durum bütün parçalardaki kürtlerin durumu. Karmaşıklaştıra n da türkiye gibi hak hukuk tanımaz kürde ölümü acımasızca reva gören devlettir. Elinde son teknolojik silahlar bulunduran bu yamyam devleti dize getirmek kolay değildir. Yüzlercemizi onbinlercemizi acımadan katliamdan geçirmiştir. Pkk de çok hata yaptı hdp de. Yine de hem eleştirip yerdwn yere vurmalıyız yerine göre de düşmanlarımıza karşı da ulusallığımız aleyhine asla hareket etmemeliyiz. Yazarın tavrı olgunca ve ulusalcadır tebrik ediyorum. Kimse kalp kırmasın yanlış yanlıştır doğru doğrudur yerine göre.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kawa
0 #4 Kawa 20-06-2018 18:27
Birileri bu sotratejiyi gormezden geliyorsa bu türk egemen zihniyetine hizmet etmiş demekdir , firsat kapıya dayanmiş bu it başkanliği kazanmakla tiktatorluge donuşecek bu kesındir bunun bu amaca kurtler ulaştırarak turk egemenliğini kendi eleriyle yok etirebilirler. Birakin iç çatişma derinleşsin .
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kawa
0 #3 Kawa 20-06-2018 18:22
Bunun başkanliği 81 bir milyon için ilaçsa kürtlerde bu ilaçdan nemalanır? Elbetki ilaç olmıyacak tek fark sadece kürt bedel ödememiş olacak ve bu barbarların egemenliği iç kalkişmalarla ekonomı çöker biter bunun başkanlığıyla diş ilişkiden tutun nato itifağıda çöker , kürtler bu sotratejiyi gözardı etmemeli tam bir fırsatdir uzun vadede kürt kazanmiş olur, aksi durumda chp de kürt katliyamini yapacak bu bir zıhniyet ve barbarlik meselesidir , kandilin ve hdp nin chp yi cansimidi olarak görmesi büyük hatalar içeriyor iki güne kalmaz onlarda akp tezgahini kurarlar kürt yine bedel ödüyecek , birakın akp alsın ve bu bedel herkese pay olsun ve dagilir gider
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-2 #2 Barzan 20-06-2018 18:18
PKK,deki kizilba§ koministler Kurd milletinin legal hareketini ve yerel yonetimlerinin bitmesine sebeb olanlardir.
PKK,deki kizilba§ koministlerin siyaseti, Erebi Alivi serab hayalperestligi nin Kurd yigitleri ilà maceraperestliktir.
Bo§ konu§malari Kurd milletinin kaybi ve zararidir.
Mustafa Karasu frensiz bir araba gibidir.Felaket e giden bu arabada Kurd milleti vardir.
Ne susmasini nede sava§masini bilmezler.§ia-A livi masali olan menkibelerdeki hayali kahramanlari gibidirler.
Her gùn bir Ali ve kerbela zafer hikayesi.
40 yildir kizilba§ koministlerin PKK,deki kavgalari yetmedi HDP Kurd milleti ilà kavgali bir hale getirenler bunlardir.Musta fa ne §aha nede sultana yaramadigi gibi HDP ve Kurde yaramaz.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kawa
+1 #1 Kawa 20-06-2018 18:13
Elbet kürtler kendini yani hdp seçmeli gel görkü bu seçimi kürtler uzun vadede kaznan taraf olma şansınıda yakalamişlar kimse bu yonlu bi sotratejı hesabı yapmıyor kor kuyuya tas atmakla bilmem chp veya iyi parti çiksında bu it gitsin mantiği kısa vadede çözüm olabilir uzun vadede bunlarda kürde katliyam uygulıyacaklar , pkk 35 yıldır iktidarları hep hedefledi ve buda pkk nın uzun vadeli ve sonuc alıcı bı sotratejısı olmadıgını gosteryor birakın akp başkanlığı alsın ve kendini imha etsin iç çatışma ve uluslar arası ve nato mutefikliği son bulsun batı ve abd için kurtler sotratejik ortak konumuna düşmüs olur oda iç ve diş etkenlerle tarumar olur
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It