Yorumlar   

Mamoste Hikmet
+1 #2 Mamoste Hikmet 04-09-2017 10:16
Sayin Abit Gürses'in yerden göğe kadar tespitlerine katılırken, şartsız Kürdistan bağımsızlık referanduma destek vermeyenler, Kürdistanın kurulmasını zararlı bulanlar ancak ve ancak sömürgecilerin sopası olabilirler. Samimi olanlar eleştirilerini Kürt halkının başarılı referandum zaferi sonrasına bırakırlar, gerisi akıl ve iyi niyetten uzaktır. Tarihin çöplüğünde gömülmüş ideolojik dayatmalarla ancak ve ancak körelmiş müritlere anlatabilirler. Referanduma hayır diyenler şimdiden ihanetin foseptik çukuruna düşmüşlerdir. Kürd halkına en ufak hizmet edenler, kurtuluşu için savaşanlar her zaman gereken desteği ve değeri bulmuşlar. Küzey Kürdistan bağımsızlık için savaşı başlattığında bu halk tereddütsüz 50 bini aşkın evladını feda etmiş ve halende bu umutlar dağlardadırlar. Hulasa bağımsızlığa şimdiden evet evet evet !!!
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
+2 #1 Barzan 03-09-2017 19:07
Kurd ulusunun tarihi gecmi§te kurulmu§ 25 Kurdistan devletidir.
Gelecek tarihimiz 26 Kurdistan devletini kuranlar Kurd ulusunun tarihini yazdiracak olanlardir.
Demokratlar demokratik Kurdistan devletini kurmak ve Kurd ulusu ve Kurdistanli diyer millyetleri demokratik bir kùltùr ve devlat sistemi ilà ya§amin devamindan sorumludur.
Babalari, dedeleri ve kendileri brezan Barzaniler ailesi kadar Kurd ve Kurdistani olmayanlarin Barzanileri ele§tirme haklari yoktur.
Kurdistan demokratik sistemi Kurdistan devleti ilà olur.
Kurdistan devleti catisi altinda olmayanlarin tùm ele§tirileri vatan xainligidir.
Kurdistan devlet varligi olmadan demokratik sistem kurulmaz.
Kurd ve Kurdistanlilara ;bayragi,yasala ri,sinirlari,si lahli kuvvetleri,parl ementosu ve yasalari olan bir Kurdistan devleti gerekli.
Devlet ulusu ya§atan ve koruyan bir sistemdir.
otesi çopcù Hatip Dicle,nin yeridir ve sifatidir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It