Yorumlar   

Barzan
0 #6 Barzan 25-08-2017 11:35
Heja Rodin. Toplami 5 sayi ve harflerden olu§an Rojeva Kurdistan Yorum gonderme kodunda Harfler Kùçùk harfler olarak yansiyincaya kadar yenileyin.Sonra da yazip gondere basiniz.
Selamlarla.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rodino
0 #5 Rodino 19-08-2017 23:39
Sayın Mahfuz Yıldız, kp tada yazdım gene
yazıyorum PKK diyorki biz ulus Devlete karsıyız
ama Xaneqin ve Kirkuk'te en on cephelerde kurdistan sinirlarini kuruyormu kuruyor neden PKK nin ulus devlet politikasini getirip tartisma konusu yapiyorsun? PKK tabani Qandili dinliyormu dinliyor ama milyonlarca PKK tabani Kurdistan
bagimsizligina karsi cikiyormu yok cikmiyor
Rudav mudavi gec.
Erdogan mezalimligi olmazsa bile fars ve
Arabida ekle, Turk polisi benim sokaklarinda
Tur atacagina Kurd polisi beim sokagimi
Korusun. Barzani polisi Kurd leri yakalayip
Barbar turke teslim ettigi halde ona lanet okuyarak gene onun arkasindayim...
Hic degilse gencligimin gectigi Sur,u Barzani yikmazdi ama yamyam Turkcu Receb yikti...
Kod ograstırıyor sayısızkere yazıyorum
Gundere tıklıyorum kabuletmıyor
Oyleki Tojeva kurdıstana yorum yazmak ıstemıyorum çünkü bıktırıyor beni çileden çıkariyor
RR
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ciyayi
-6 #4 Ciyayi 18-08-2017 17:52
Sayin Mahvuz. Ne HADEP nede Sonraki Partileri Guney Kurdistan da Ulusacak bir Statuye Karsi Ciktigini hic bir Zaman Olmadi ve Duymadim. PKK ise Asla Bagimsiz Kurdistan devletine Karsi Cikma Durumu hic bir Zaman Olmadi ve Olamazda. . Zaten PKK Var Olus Mucadele Temeli Bagimsiz demokratik Bagimsiz Kurdistan Icindir.Hemen Bu Gün bir saet evel PKK Merkez Yürütme Konsey Üyesi Sayin Riza Altini Dinlesen. PKK Bakis Acisini Bariz Örnegini, Seni ve senin Gibileri Belki Azda Olursa Kavratmis Olursunuz.Bak Bir Önemli bir Konu deha Sana Söyleyecegim? Nasil PKK Hewleri Maxmuru Sengali Heta kerkükü Rojavayi DAIS Belasinda Savundu Ise Ulusacak Bagimsiz Güney Kurdistani, Devleti Olusacak Bir Kurd devletinini.Sen i Üvündügün O Parti degil? PKK Savuncaktir. Bunu Kupe yap ve Kulagina tak.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Xatun
0 #3 Xatun 18-08-2017 11:47
Kurd Basini'na dusen Kurdleri yakinlastirmak, aradaki husumetleri degistirmek degildir. Elbette sosyal medya kullanicisi her Kurd bireyinin birinci gorevi kardesligi gelistirmek olmalidir!
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ibrahim
+1 #2 Ibrahim 17-08-2017 23:18
Referandumu yapip bagimsiz Kurdistan ilan edilmeli. Bunu savunmak da butun Kurdlerin namus borcudur. Partiler arasi rekabet ve surtusmeleri ve ayriliklari gundemlestirmek bu gunun gorevi degil. Bunu yapanlar da namussuz olarak tarihe gececeklerdir!! !
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ihsan Kurt
0 #1 Ihsan Kurt 17-08-2017 22:22
Bu konuda Kuzeyli Kürt aydınları ve "kanaat önderleri" büyük bir sınav ve sorumlulukla karşı karşıyalar. Bir kısmı jakoben ve Kemalist ideolojinin köhnemiş çıkmazından kurtulamıyorlar . Demokrasi ve tolerans kültüründen yoksunluğa bir de particilik, grupçuluk ( buna modern aşiretçilik de diyebiliriz) eklenince ortaya aci bir tablo çıkıyor. Kürt aydınları ulusal birlik ve bağımsızlık referandumu konusunda ulusal taraf olmalı ama partiler arasındaki çelişkiler konusunda da tarafsız olmak zorundalar. Kürtler'in ve Kürdistan'nın sosyolojik realitesi bunu gerektiriyor. Her parti ve hareketi cesaretle eleştirmeyen aydın aydın değil parti militanı veya bu işi bağnazca yapıyorsa parti mürididir. Bugünkü şartlar ve konjonktörel fırsatlar Kürtler'e ulusal kurtuluşu dayatıyor. Bütün Kürt partilerinin bu yolda yüzlerce, binlerce şehidi var. Aydınların görevi davanın asil sahibi olan partileri sorumluluğa, birliğe çağırmak ve büyük bir cesaretle, hiçbir kaygı duymadan bunu partilere dayatmaktır.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It