Yorumlar   

R. Celik
-4 #2 R. Celik 23-05-2017 14:32
Sayin Abit bey,
size olumlu ve dürüst yorumunuz icin tesekkür eder basarilar dilerim.
Abit bey, Türk`ün: sagcisi, solcusu, ilericisi, gericisi, dincisi, dinsizi, futbolcusu, orta yolcusu, yani enigi-cücügü, bir kac istisna haric, türk irkcisidir.
45 yildir bu sol politikanin icindeyim, halen de öyle, ve hep ayni seyleri gördüm.
Kendileri türkcelerini bal gibi konusurlar. Siz biraz kürdce konusunca, hemen sorarlar: "Dilin mi sisti?" diye.Bazen yüzünüze gülerler, arkanizdan Size irkci tavir alirlar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Mahmut
0 #1 Mahmut 19-05-2017 08:25
Bir yanlışlığın düzeltilmesi.

Sayın Abit Gürses'in sitenizde yayınlanan ve geç de olsa fakına vardığım, "Türk'e marifet, Kürd'e kabahat, öyle mi?" başlıklı yazısının içeriğine katılmakla birlikte, söz konus yazının bir paragrafındaki iddianın doğru bilgiye dayanmadığını söylemek isterim.

Sözkonu paragrafta şöyle denmektedir; " HEP ve DEP gruplarının yıllarca 36. Paralelin Kuzeyine uçuş yasağı getiren (yani Saddam rejiminin hava kuvvetleriyle Kurdleri katletmesini önleyen) Çekiç Güç'ün görev süresini uzatan tezkereye her altı ayda bir TBMM'de oylanırken, şaşmaz bir saat gibi Alparslan Türkeş ve Bülent Ecevit'in gruplarıyla birlikte karşı oy kullanmaları o dönemin vekilleri ve onlara emir komuta eden siyasi anlayış üzerinde kara bir leke olarak kalmıştı."

HEP ve DEP gruplarının Çekiç Güç'ün süresinin uzatılması oylamasında her seferinde karşı oy kullandıkları iddiasının bir genelleme olduğunu söylemek isterim.
Elde yeterince bilgi ve belge olmadan bu tür genellemelerden kaçınmak gerekir.

Bu iki partinin gruplarında bulunan biri olarak, o dönem söz konusu oylamaların tamamına katıldım ve her seferinde Çekiç Güç'ün süresinin uzatılması yönünde oy kullandım, ayrıca sürenin uzatılmasına red oyu veren veya oylamaya katılmayan partili milletvekilerin i de ikna etmek için çaba gösterdim.

Hatırladığım kadarıyla Muş Milletveili Sayın Mehmet Emin Sever de aynı yönde oykullanırdı.

Sitenizi takip eden değerli okuyucuların doğru bilgilenmesi amacıyla bu kısa bilginin yayınlanmasını isteyerek başarılar dilerim.

Mahmut Kılınç
19. Dönem Adıyaman Milletvekili

Açıklama:

Bu konuda farklı tavır koymuş olan hiç bir siyasetçiye haksızlık yapmak niyetiyle yazılmamış olsa da, bilgi kaynağımın yanıltıcı olması, yapılan yanlışı ortadan kaldırmaz. Bundan dolayı sayın Mahmut Kılınç'tan ve değerli okurlardan özür dilerim.

Abit Gürses
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It