Yorumlar   

Dilok
+1 #11 Dilok 17-05-2017 17:57
Mahir Welat iyi yazmış ta, güney de PKK nin önünde ne gibi ciddi sorunların olduğunu bilmiyormuş gibi yapmaması, bu yazının samimiyetini sorgulatiyor bana. Sadece 3 hafta Hewler de kalmama rağmen onlarca "ciddi" soruna birebir şahit oldum. Kendisi nasıl oluyor da hiç bir ciddi sorun yoktur diyebiliyor gerçekten merak ettim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kocgiri
+1 #10 Kocgiri 04-03-2017 00:04
Kürdistan ugruna 5 Sehit veren bir aileyiz. Sehit Gerila mensuplarimiz Özgür Kürdistan Siyarina uyup mücadelye katildilar.En azinda onlara saygi gösterip : özgüt Kürdistan"! Kürdistan! !!!!!!!!!!!!!! Biji
Alıntı | Yöneticiye raporla
Herdem
-4 #9 Herdem 03-03-2017 05:14
2
Biraz uzattım. Özür dileyerek Güney ile ilgilide bir kaç şey yazayım.
Güney de Barzani çekirdek ailesine gerekirse "ömür boyu ekonomik ve tırnak içinde siyaset üstü" bir konum garanti edilerek, oraya gerekli ayar verilmeli. Nasıl ki merhum Şex Mahmut Berzenci kendisini Kürdistan kralı ilan etti, gerekirse şimdi de Kürdistan onursal başkanlığı adı ile bazı düzenlemeler olabilir.
Benim merak ettiğim bir hususta; sayın M.Welat ın bu konuyu neden ilgililere bir rapor olarak sunmayıp, bunun yerine basın yolunu tercih etmesidir. Bu da bende önemli bir sorudur. Popülist anlayışla eleştirmek, fikirlerin doğruluk değerini azaltmaz. Saygılar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Herdem
-6 #8 Herdem 03-03-2017 04:59
1
Politik esnkeklik, PKK nin bildiğimiz önemli özelliklerinden dir.Ortadoğu ve Kürdistan da esneklik algılanışı bir garip olduğundan PKK ona göre de tavır koyabilme ilkeselliğini esas aldı.
Değerlendirme kesinlikle ciddi olarak ele alınıp, tartışılmalıdır . Umarım PKK bu önerileri en azından tartışmaya değer görür. Evet; gerekirse eski günlerin anısına, gerekirse tamamen entellektüel fikirler olduğu savıyla bir tartışma başlatır. Nasıl ki ilk önermeler, "barış" süreciyle başka bir önerme haline geldiğse, bu 20 yıllık süreçte; masaya yatırılmayı, tartışılmayı beklliyor. Yanlışta ısrar, denge sürecinin uzaması, yaşanan yıkım, TC de gelişen muazam faşist dalga çok iyi analiz edilmelidir. Savaş Türkiye ye kaydırılırken her bölgenin özgünlüğü yeniden ele alınmalıdır. Örneğin Lazistan bayraklı güçler oluşturulmalı. Ekonomi felç olmalı, Türklerin Arap karşıtlığı derinleştirilme li vs. Hepsi hanemize artı değer olarak yazılacaktır.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Samet
-5 #7 Samet 02-03-2017 20:20
Sayin Mahir Welatin yazisini dikkatlice okudum. tespitleri dönemin Kürt politikasina isik tutacagina inaniyorum. Hic bir artniyet ve önyargi hesabina kapilmadan , Kürt siyasetini yürüten, basta PKK , KDP ve YNK olmak üzere , tüm Parti ve siyasal guruplarin, bu tespitleri dikkate alarak politika gelistirmeleri ve güclerini konumlandirmala ri gerektigine inaniyorum .
Alıntı | Yöneticiye raporla
helin
-1 #6 helin 02-03-2017 18:36
Dogru yazmis,bulundug umuz sürec Kürdistan icin bulunmaz bir firsat,Ama güney Kürdistan Barzani hanedanligi birakirsa firsat bulupda bide akp de akil almazsa belki bir seyler olur. Bide Güney Kürdistani cok becerdiya simdide akp akliyla rojavaya saldiracak,ilk basda sengal onda sonrasida gelir,Böyle bir rezillik hic bir yerde yok.Ya kocaman Irak parcalandin,sür iye darma dagan oldu türkiyenin durumu belli hala biz Kürtler hala büyük firsati heba ediyoruz.Küzey Kürdistan mucadeleside artik su kardeslik mardeslik birakilsin ya yeter,anlamiyor lar o Zaman kendileri Bilir.Cagimiz artik Kürdistani dayatiyor kossullar elverisli,zaten kaybettigimiz ne kaldiki düsman kaygisina düssün birazda onlar yansin.
Alıntı | Yöneticiye raporla
IC ANADOLULU
-1 #5 IC ANADOLULU 02-03-2017 17:05
Sayin yazar, Bir PKK taraftari olarak cagriniza katiliyor ve PKK bu ZORU,da BASARACAK tir, hic kuskunuz olmasin,
Alıntı | Yöneticiye raporla
R. Celik
+4 #4 R. Celik 02-03-2017 16:44
Sayin Mahir Welat`a katiliyorum.
Eger PKK Kürd halkinin haklarini savunuyorum diyorsa, Bagimsiz Kürdistan`i savunmali ve deklere etmelidir.
Bakin sayin PKK`liler, iste o zaman Kürdistanlilari n gönlüde taht kuracaksiniz!!!!
Her sey "Birlesik Bagimsiz Kürdistan" icindir...
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ciyayi
+1 #3 Ciyayi 02-03-2017 11:10
Sayin Mahire Katiliyorum.Ben bir sehid Ailesi ve Özgürlük dava Sempatizani Olarak.20 Yil evel ortaya Koydugu Demokratik Cumuriyet ve Türklerle Beraber Yasamasini. Dehasi Türklerin Bizimde Ev Reyisi Olamsini hic bir Zeman Inanmadim. bu Günde Bundan sonrada inanamam.bunu Hep Taktiktir Diye Düsündüm. Bu Gün Yarin bekledim. PKK Kendi Tomlumun gercegine Uygum Eski Stretejisine. Dönecek diye, Hic Umudumu Yitirmedim. Ondandirki hic bir An Olsun Bu davada Kopmadim,Artik PKK Kendi gercegine bir An Önce Dönmelidir.ve Zaman geciyor.Bundan Böyle devam ederse Günde Güne hic Kimsenin telafi edemiycegi Zerari ugrayacagiz.Yan i Bagimsiz Birlesik demokratik Kurdistan devletin Strejesine Dönüsünü Acilen yapmalidir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
hidir
-7 #2 hidir 02-03-2017 10:19
simdi mahir welat in söyledigi cok sey dogrudur
tc yasam hortumu kürdlerin elindedir
kürdler bu hortumu keserse tc pislikler mezarliginda yer alacaktir
mahir in halen öcalani savunmasi o zaman oldugu gibi bugünde yanlisdir
kürdlere hakarettir
20 sene evvel pkk nin yanlis politikasi kürdleriizole etmisti
öcalanin beynine yönveren türkvirusuydu halen de öyle
osürecte öcalan politiksini destek verenler cokagirsuc islemistir
kürdistana karsi kürdler karsi
bunlarin hepsi kürdistan halkin dan özür dilemeli cezalarini kürdistana hizmetle azaltmalilar
mahir welat temiz degildir
bir önderi 40 000 000 deerli görmekzaten kendi basina bir sakatlik
o sürecte pkk liderkadrosu ayni öcalan gibi kürdlere saygi
göstermedi simdi ögle
ayni türk irkcilari gibi

sucunu görmegen türkden kopmayan krdistan ruhunu tasiyamaz
welat hewal
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It