Yorumlar   

Mehmet S.
-1 #9 Mehmet S. 04-04-2015 06:27
silahlarin birakilmasini kurtlere sorsaniz yuzde 50'si "hayir" der ama bu silahlarin ebediyen kulanilmasi demek degildir. bu nedenle Yazarimiz ve ayni zamanda buyugumuz Ahmet Gulabi Dere'ye katiliyorum. Yorum yapmadan once yazinin tekrar okunmasi gerekir. Biz hergun çalisan, halk için emek verenler de artik silahlarin susmasi zamani gelmistir diyoruz. Fakat mucadele bitmemis, daha da yogunlasarak gelisecek.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Huseyin Nalci
-1 #8 Huseyin Nalci 02-04-2015 22:35
Mamoste Ahmet Dere'nin yazdiklarina katilmamak elden degil. Imralidan bu kadar silah birakma istegi varsa demekki birseyler olacak. Bence de silah yerine siyasetin dili artik konusturulsa iyi olur. HDP dogru adaylari tespit etmek zorunda, yoksa bu halk ona arka çikmaz.
saygilarimla
huseyin
Alıntı | Yöneticiye raporla
Deniz Kuşcu
-1 #7 Deniz Kuşcu 02-04-2015 21:50
Sevgili İbrahim Sebi, karıştırmışsın, bu yazı Aydın'a ait değil Ahmet Gülabi Dere'ye aittir. Eleştirinle Aydın Dere'yi kast ediyorsan haksızlık yapmışsın. Aydın'nın yazılarını sürekli okuyanlardanım derinlikli yorumları tamamen faklıdır. Bu eleştirdiğin yazı Ahmet Dere'nindir facesinden fotosuna bakabilirsin
Alıntı | Yöneticiye raporla
salih filiz can
+1 #6 salih filiz can 02-04-2015 18:49
yine yorumlara rtuk uygulamasina geçtiniz bari rkùrd uygulamasina geçseydiniz daha iyi olmazmiydi.tepk i ve ele§tiri real hakkimizdir geri kalani siz bilirsiniz.ozam an yayinladiniz dò§ùncelerinizi okumayalim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
azad
+1 #5 azad 02-04-2015 14:42
sayin dere sizde tc miletvekiligi adayliginizi koyun siri süreya önderle birlikte kürt milliyetcigin önünü alin kürtleri en hizli bir sekilde asimile edin
onbinlerce sehit bosunami verildi yaziklar olsun
Alıntı | Yöneticiye raporla
mem cizîrî
+1 #4 mem cizîrî 02-04-2015 14:07
kürdlerin silah birakmasini hep rejimin savuncularindan ve TC. nin maymunla$tirdig i m.metinerler gibilerden duyardik. ne yazikki bazi kürd aydinlarinda ayni mewallari söylemeye ba$layinca insan utaniyor!aynen TC kalem$örleri gibi Öcalan , HDP ve kandil arasinda uyumsuzluk tan ve silahlarin birakilmasindan dem vurarak,oduncun un ayi den kacip agaca cikarak , arkada$ina :allah a$kina sen bendenmisin yoksa ayidan yanamisin demsini akila getirir.acaba bizlermi bu düyada yasamiyoruz yoksa yazarimizmi ayri düyalarda yasiyor?
Alıntı | Yöneticiye raporla
rodar
0 #3 rodar 02-04-2015 13:36
Sayin dere istikametin gidiyi nere yoksa sanadami sofra ayarladi ankere,silah birakmak ayri sey silahli mucadele ayri sey Sayin ocalanda silahli mucadelenin durdurulmasinda bahsediyor barakilmasindan degil,bizim bazi kalemsorlerimiz her ne hikmetse angaranin agzi ile konisi.ha o bahsettigin eline s almiyanlar konisi konusunda ruya goruyon hodri meydan anket yapalim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Brahim Sebi
+4 #2 Brahim Sebi 02-04-2015 12:18
Sayin Aydin. Size Katilmak Mümkün Degildir? Elini Silah Almiyan ve Silahli Mücadele uzak Duranlar Silahi Birakmasina Karsiymis? Sen Bunu Nereden Cikardin. tek Tük Olabilir.ama Ben Kisi Olarak En Yakinim 2 Yigidini Kurdistan da sehid vermisim Görmedigim defalarca Görmedigim Iskence kalamdi.evim de TC. Tarfindan yakildi.Ama ben Size sunu Ida edeyimki Yurtsever Kurde bir Sorsan PKK Silah Biraksinmi? 100 de 99 ünü Hayir Demese? O Zaman ya Ben Yurtsever Degilim yada Sizin Gibi Bos Idanan Bununanlar, Yalnis Yolda Oldugunu Görürürüz. Eger Turkün 1300000 Ordusu Varsa? vardir Peki Kuzey kurdistan da 20 Milyonu Askin ve En Az 20 Sehirde Ezici Cogunlugunu Kurdlerden Olusan ve Kurdistan vatan Topragini özerinde Yasiorsa?.20 veya 30 bin Kurdlerden Ulusan Silahli Cücleri Cokmu? Sizce Kurdlerin Kurdlerin Savunma ve Kolama Gücü Olsa Cokmu? Kurdler icin Lüksmü ? Yoksa Tecavuzcü Isgalci Talanci TC. Asker ve Polislerimi 100 yilarca yaptigi Gibi Gene Kurdlere yaptigi gibi devemmi etsin?Istiyorsu nuz?
Alıntı | Yöneticiye raporla
aliser qocgiri
+12 #1 aliser qocgiri 01-04-2015 20:38
bazi kürtlerin silahli mücadelenin birakilmasina karsi oldugu bir gercektir amma bazi kürtlerinde silahli mücadeleye son vererek kürtleri türk sömürgeciligine entegre olmaya ikna etikleride bir gercektir.
sizin hangi kategoride oldugunuz muglak
kürtlerin sorunu sömürgecilikle bunu zaman ve mekana göre silahli yada silahsiz yaparlar bu kürtlerin mesru hakkidir fakat kimsenin kürtlere anti sömürgeci mücadeleden vaz gecin deme Hakki yoktur
türk sömürgeci sisteminde ne tür bir degisiklik olmus ki kürtler anti sömürgeci mücadeleye son verip türk sistemine entegre olacaklar.
sizin bahis etiginiz 10 maddenin tümü karsilansa bile sadece sosyal iyilesmlere yol acar siyasal olarak hic bir kazanim saglamaz.
madem silaha son verilecek o zaman türk parlementosunu boykot edin türklere asker ve vergi vermeyin türklerin camilerine ve okullarina gitmeyin vs bunlari yapmak icin silahmi gerekiyor.
sömürgecilik geriletilmeden kolektif haklar nasil kazanilacak? secimlemi ?
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It