Yorumlar   

Uyarici
+30 #9 Uyarici 26-03-2016 23:37
Bayar Dosky, vermis gazi umut asilamis kürtlere tipki 1915 lerde Ermenilere büyük Ermenistan hayali kurdurduklari gibi..Kürtler simdiye kadar neden bir bagimsiz kürt devleti kuramadi, hic düsündünüz mü? feodalizmin yapilarindan biri olan asiretlerin devlet kurdugu nerede görülmüstür? ingiliz casus lawrencelerin kiskirtmasiyla kurulan egreti uydu görünümündeki kukla ortadogu ülkelerin bir ic savasta nasil cözüldükleri ve asiretlerin birbirine düstükleri ortadadir..kuru lacak sözde bir kürdistan devletide (yahudi olan barzani eliyle)israil'e yamanacak büyük kürdistan degil ama büyük bir Israil kurulacaktir..4 ülkeden koparilacak topraklari hic bir zaman kürtlere vatan yaptirmazlar yedirmezler...o la ki böyle bir sey gerceklesirse bölgede yüzyillar sürecek ve unutulmayacak kürtlere karsi kin nefret savaslari olacaktir..
Alıntı | Yöneticiye raporla
Feyzullah Aytekin
-43 #8 Feyzullah Aytekin 19-01-2016 13:59
Bugün artik,kürdistan önemli bir noktaya gelmistir. Bakure kürdistanda bir Özerklik ilanlari baslamistir.Ama TC.bir asirlik katliamlarindan vaz gecmiyerek Özerklik ilan edilen Sehir ve kasabalarda onbinlerce askerle ablukaya basliyarak,tank larla toplarla keskin nisancilarla halk bu özerklik isteginden vaz gecilmeye calisilmaktadir . Ancak özerklik ilani yapilan yerlerde halk kendini korumak icin Hendek ve barikat olusturmaktadir . Bunlarda kafi gelmeyince Sivil ordulasmayi olusturmaktadir . YPS halk savunma birlikleri gün gectikce güclenerek büyümektedir.Ti pki Rojavadaki gibi.Kürt halki artik asirlardir süren sorununu kendi imkanlari ile canini siper ederek cözmeye calisiyor...Ama sayin Barzani,uluslar arasi iliskilerle kürt halkina destegini vermekten uzak durmamasi gerekir.
Unutulmamasi gerekirki,Basur e Kürdistan halki Federal bir sistemi benimsedi.Rojav a ve Basure Kürdistanda Demokratik Özerk bir sistem kurmak istemektedir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
selahaddin eyyubi
+5 #7 selahaddin eyyubi 11-02-2015 21:43
türkiye toprak falan alamaz yüz yıldır savunma pozisyonundadır ...devlet yapısı berbat.dış ülke ajanları cirit atıyor cumhurbaşkanı bile dinlenir olmuş...biz kürtler gerçekten barış istiyor muyuz ? yoksa bize her türlü hakkımızı verseler bile türkiyeden bağımsızlık mı isteyeceğiz ! bence bu doğru değil .bir türk kadar haklarımız olduğu müddetçe beraber yaşamayı seçmeliyiz..bir likten hiçbir zaman zarar gelmez.bu ülkeden toprak alsak bile başımız beladan kurtulmaz.arap ülkeleri yüz sene önce hepsi bağımsızlık kazandı osmanlıdan şimdi halleri meydanda en güçlü arap ülkesinin başında israil ajanı sisi var halk zulüm altında yoksulluk içinde..diğerle ri ise iç savaşla uğraşıyor.. ne istiyoruz ?
1-anadilde eğitim 2-batıda ne varsa doğuda da o olacak 3-dilimiz her türlü serbest hale gelecek 4-haklar anayasal güvenceye alınacak5-genel af 6-kürtçe,türkçe ile birlikte resmi dil olsun...
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ypg Mucahidleri
-46 #6 Ypg Mucahidleri 01-02-2015 19:40
turkiyemi toprak alacak?pardon!b ak Kurdler yillarca bin yildir turklerle beraber savasti macaristan balkanda mezarsiz sehid kaldilar.ama soysuz simdi ki devsirme turk bile olmayan nesil kurtlere hakaret nefret ve ofke duyuyor.oysa Kurdler sayesinde bu vatanda ekmek yiyorlar.hayir Kurdistan kurulacak yozgata kadar yayilacak.turki ye zaten ingiliz oyuncagi olarak osmanliyi yikma icin kuruldu.ama Kurdistanin her karis parcasi kanla sehadetle yazildi.Kurdist an kuruluacak Allahin izniyle.dusmana guvenme ey Kurd.
Alıntı | Yöneticiye raporla
kurdo
-43 #5 kurdo 11-01-2015 18:48
biji kurdistan
Alıntı | Yöneticiye raporla
ibrahim
-44 #4 ibrahim 09-12-2014 22:56
Çok güzel bir değerlendirme yorumcuya katııyorumç
Alıntı | Yöneticiye raporla
mahfuz nazar newyork
+44 #3 mahfuz nazar newyork 07-12-2014 14:51
Dunya degishiyor, savashlar ayip olacak,??? her shey referandum olacak, KURDISTANIN baginsizlik kazanip kazanmayacagi halk karar verecek, ingilistan da isakoclar bagimsizlik istemedi, kurtlerde bagimsizlik isteyip istememe hakki var, bugun uzak gorunur yarin uygulanir.... en fashist turk bile yarin bilinclenir degishir... hepimiz degishtik... ESKINDEN Biz Kurdlere tek dushmaniniz turkler diyorlardi. AMA???Bugun turkler dushman degil dost. turkiye sistemi kurde ve turke herkese dushman. sistem degishse her shey hal olur... ededi ve ezelli dushman ve dost yok. dunya degishiyor.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rodino
-52 #2 Rodino 15-07-2014 20:44
Bayar Doski'nin anlatiklar yabana atilamaz.
Cokunemli seyler soyluyor.
Bislamanurézan
Alıntı | Yöneticiye raporla
huseyin
-54 #1 huseyin 25-05-2014 21:04
bu poltik. proje. soylemine. kargalar guler. bir kere biz kurtler orta dogunu yarali bir halkiyiz. bizim bin yilik islam. ci. katilerimiz. topragimizda. bu gun dunyayi elinde tutan. guclerin. destegi ile. 4 parca. kurdistan. yaney 50 milyonluk kurd halki bir ulke. vallahi billahi yuz yil bu guclere agamsin niz pasamsiniz. deririz dilimize kulturumuze kavusursak . onda sonra bunu daha. otesinde. yuz yilardir. bizi katliyamlardan geciren. her seyimizi talan eden bu bin yilik agzi duvali. gazli ipci. kurdu cig cig cigerini yiyen. yam yam. katliyamcilarda . hesap sormamiz de. dunyada. g 8 basina bela olan 3 milyar budis. halkin. kulturun. Afgan istan dinamit liyen ikiz kuleleri vuran. avupa. sokaklari. atese veren bu deli danaye donen islamin orta doguda ayagini kirilmasi demek kurdun devlet olmasi. onun icin Din paronu savudiarabistan in ekonimik ve tc lojistik destegi ile 54 ulkeni. agzi duvali ac surulerin kurdun topraginda isine niye Isid. icn savasiyorlar. bimemiz gerek
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It