Yorumlar   

Teyran
0 #2 Teyran 08-05-2018 15:11
Ve Kurdistan ulusal mücadelesine emek verip te kendi belirlemis olduklari ve Kürt halkina verdikleri Bagimsiz Birlesik Kurdistan sözde basarili olamamislarsa, siyasal deontolojiye ve etik'e saygili bir biçimde yerlerini yeni becerikli siyasal kadrolara birakmalilar diye düsünüyorum. Demokrat kural ve kaideleri içsellestirmis olmak ve bu siyasal deontoloji et etik kurallari yasaminda günlük olarak uygulamak gerekir. Sadece siyasal önü arkasi bitmez tükenmez bir sekilde tekrarlayarak degil. Bu konuda da, hakkini vermek gerek, tam Orta-Dogulu sömürgeci sistemlerin birer kötü kopyasi olmuslar ne yazik ki siyasal partlerimiz ve onlarin önder geçinenleri. Burada biz taraftarlarinda zihinsel tembellikten kaynakli olarak, her seyi, bu bahsi geçen parti ve önderlerine birakmisiz. Ayreten birer ulus bireyi olmanin gereklerine de bazla kafamizi yormayiz, nasil olsa yerimize düsünen, baskan ve kadrolarimiz var. çogunlukla da menfaatlerimize uygun olmadigi için de... Daha farkli sebeplerde var...
Alıntı | Yöneticiye raporla
Teyran
0 #1 Teyran 08-05-2018 06:21
Hatip sefleriyle birlikte çöpe atmis oldugu Kürdistan fikrini yeniden mi ariyor acaba?Röportaj' in içerigine bakilirsa bir seylerin isitilip yeniden önümüze koyulacagi gibi bir izlenim var!
Cem Karaca'dan : "Bindik bir "tirko" alametine; gidiyoz "yine"giyamete"
Ben Hatip'in yerinde olsam, madem ki Kürtleri bu kadar övüyor, daha önce yaptigi açiklamalar ve ortaya koyduklari hendekçi politikalarla sinifta kaldilar, sefleriyle birlikte istifa eder baska islerle ugrasirdim.Ama halkin yakasina yapismis birakmiyorlar içerdeki önderleriyle, Sayin Husedin'in tanimlamasiyla Qandîl ihtiyarlariyla birlikte. Cünki vaat ettiklerini yerine getirmedikleri gibi, Kürt halkini gönüllü bir eritmeyle ugrasiyorlar, çok büyük(!) amaçlar ugruna; neymis Orta-Dogu'yu demokratiklesti receklermis, hâlâ baslarini koyabilecekleri bir evleri, yani devletleri, yokken. Ne kadar demokrat olduklarida ayri bir tartisma. Olsalardi zaten gidip becerebilecekle ri baska isler yaparlardi.
Selam ve Saygilarimla
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It