Yorumlar   

Sidar Dersimi
+5 #7 Sidar Dersimi 13-05-2017 13:18
PKK, bu tür adamlarin sayesinde, kücük örgüt olamaktan kurtulamiyor. Birileri bunu cok istiyor. TC bile, Kürt farkli PKK farkli derken, PKK yi örgüt olrak görüyor. PKK ulusal siyaset izleseydi, tüm Kürt milletinin olurdu, örgütlükten kurtulurdu. Bu zihniyet, Kürtleri farkli örgütlerle bölmeyi öngörüyor ve milli siyasetten uzaklastiriyor. Kalkanin ve PKK basininin (Bakiniz Firatnews) her gün KDP ye saldirmasi, Pesmergeyi KDP Pesmergesi diye asagilamasinin altinda bu adamlar vardir. Kürtler millilesmesin, parti asiret olarak kalsinlar siyasetinin derin adamlari. PKK nasil örgütcülüge düsürülmüsse, diger paracalarada bunu dayatiyorlar.

Ama ahmaklar görecekler, tüm parcalardada asiretcilik, ideolojiler, din veya partiler degil, milli Kürt siyaseti ve Kürdistan kazanacak, yani biz Kürtler kazanacagiz. Örgütlerde ve liderlerde israr edenler tarihin karanligina gömülecekler. Uluslararasi dostlarimiz bu oyunu görüyorlar artik.

Biji Kurd u Kurdistan
Alıntı | Yöneticiye raporla
Sidar Dersimi
+8 #6 Sidar Dersimi 13-05-2017 13:14
"AKP-MHP ittifakına endekslenen KDP'nin bir geleceğinin olamayacağını söyledi."

Simdi sen Türkiyelilesme siyaseti sürdür, Türk meclisine sevdalan, Atatürkün resimlerini her tarafa as, Türk bayragini mitinglerinde salla, vekillerin MHP liderleriyle görüssün, 15 yil MIT le AKP ile baris masalini oyna sonra gel KDP yi TC ile olan iliskileri yüzünden elestir. Bu ahlakimidir? KDP, TC siyaseti degil Kürdistani siyaset yapiyor. TC siyaseti yapan varsa, oda sizsiniz. Bakin hala bir ulusal bayraginiz yok, anlatabildimmi?
Alıntı | Yöneticiye raporla
Sidar Dersimi
+8 #5 Sidar Dersimi 13-05-2017 13:07
Baskalarina demokrasi dersi verip te, 40 yil siyasi mevkilerde israr etmek, agir bir tezattir. Nusaybin, Cizre ve Sur kisin ortasinda genclerin sokaklara cikmasiyla, adim adim yerle bir edilirken, hala Güneye saldirmak (ki Güneyde hic bir sehirde Irak ordusu bunu yapamiyor) agir bir baska tezattir. Gerillanin kis aylarindaki durumu bilinmesine ragmen, sehir ayaklanmasinin kisin baslatilmasi emrini sakin siz vermiyesiniz. Binlerce seckin gencimiz katledildikten sonra, düsmanin bu kadar acimasiz oldugunu bilmiyorduk demek, Kürt davasinin adami olmadiginizi yüze vuruyor.

PKK uluslararasi uygun kosullari kullanmak yerine, hala ideolojik marjinal kücük türk solu örgütü olmakta israr ediyor. Kücük kalmak istiyorlar, ve ya birileri PKK yi kücük tutmak istiyor. Bunun ilk adimi, kene gibi yönetim mevkilerine yapisan bu yaslilarin emekli edilmesidir. Ondan sonra KDP yi elestirme hakkiniz olur, önce kendiniz demokrat olun.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Teyran
+7 #4 Teyran 10-05-2017 11:41
Hangi yüzle hâlâ siyasi demeç verme cürreti var bu adamin anlayamiyorum. Gûya, kirk yildir siyaset yaptigini iddia eden birinin, düsmanini dahi tanimadigini itiraf eden açiklamalarinda n sonra, böylesi bir kadronun çoktan istifa edip siyasetten çekilmesi gerekmiyor mu sizce? Bu suursuz ve de Kurdistanilik içermeyen siyaset anlayisi yüzünden binlerce gencimizin yasamina ve yüzbinlerin göçüne sebebiyet veren, halkimizin Malweranî olarak tanimladigi, yani Kurdistani umutlarimizi yeksan eden, anlamsiz kirimda imzasi olan birinin hâlâ ortalikta hiçbir sey olmamis gibi siyasi açiklamalarda bulunabilmesi bizler açisindan utanç verici olmalidir.
Selam ve saygilarimla.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ibrahim
-41 #3 Ibrahim 09-05-2017 20:13
Tcnin ipine sarilanin sonu iyi gorunmuyor. Recep kime kardes deyip sarildiysa oldu yada hapsi boyladi. Ulkesi darmadagin oldu. Umarim Kek Mesud bunu goruyordur. Necirvan aganin gordugunden supheliyim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Qoseri
-45 #2 Qoseri 09-05-2017 19:36
bu bizim qandil deki liderlerimiz gercekten baazan §uursuz demecler veriyor.
Hakikatten, HDP partisi KDP nin turkiye kolumu?
Alıntı | Yöneticiye raporla
Robin
-37 #1 Robin 09-05-2017 19:02
Kdp ve pkk cekismesi artik mide bulandiriyor! Varsa bir icraatiniz yapin destek verelim ,biri ortadoguyu kurtacaz digeri kurdistan i kuracagiz diyor ama gercekte her iki partininde tek bir hedefi var seroklarinin bes para etmez plotikalari alan hakimiyeti buda Kürdlere zarardan baska bir sey getirmiyor.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It