Yorumlar   

Merdan
0 #5 Merdan 19-03-2017 00:15
3

Kdp-T.c. ilişkilerini sadece 'ekonomik ve diplomatik' ilişkiler olarak görmeliymişiz. Neden? Neden KDP'nin Türkiye ile ilişkilerini sadece ekonomik ve diplomatik çerçevede değerlendirmek zorundayız da diğer partilerin, diğer devletlerle ilişkilerini başka türlü... Bir bilim adamı olarak bize sunduğunuz tek neden; Çetin Çeko'nun böyle buyuruyor olması mıdır? Bu mudur bilimsel düşünme tarzı?
Alıntı | Yöneticiye raporla
Merdan
0 #4 Merdan 19-03-2017 00:14
2

YBŞ'nin PKK tarafından oluşturulduğuna vurgu yapmışken; Roj Peşmergelerinin de KDP tarafından oluşturulduğuna ve T.C. özel kuvvetleri tarafından eğitildiğine neden değinmemişsiniz ?

Yada G.Kürdistan'da özellikle Sayın Barzani Aşireti lüx içinde yaşarken, sıradan Kürt halkının yoksulluk içinde kıvranmasına ve hatta birçoğunun Avrupaya kaçak yollarla ulaşabilmek için canlarından olmalarına neden değinmemişsiniz ? Yine Sayın Barzani Aşiretinin, Türk gazetelerinin ağzına bile sakız olan; Türkiyedeki muazzam mal varlıkları, KDP'nin veya en azından bazı yöneticilerinin T:C:ye başka bağlarla da bağlanabileceği ne değinme gereğini de duymalısınız bence. Çünkü siz bir sosyologsunuz.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Merdan
0 #3 Merdan 19-03-2017 00:09
1

İsmail Hoca, bu saatten sonra roj peşmergeleri denen gurubun, rojavaya girerek YPG'den ayrı bir güç oluşturmasının mantığı ve niyeti nedir acaba? Güneydeki gibi; her siyasi franksiyonun bir askeri gücü mü olsun isteniyor. Madem amaç Kürdistan'a hizmet; o halde neden halihazırda var olan ve tüm dünyada takdir gören güce katılmıyorlar? İllede sizin tuttuğunuz takımın da bir payı mı olmalı Rojavada? Yani Rojava paylara mı bölünmeli? Burada kendinizle çelişmiyor musunuz?

Ezidiler ve Şengal ile G.Kürdistan'ın Sünniliği arasındaki problemler PKK oraya gitmeden önce de yok muydu? Ezidilere, Kürt sünnileri(Karde şleri) tarihten günümüze az mı çektirdiler? Bunun sorumlusu da PKK miydi?

Peki, G.Kürdistan'dak i Kürt güçleri arasındaki parçalanmışlığı n sebebi de PKK'nin (şu an için) bağımsız Kürdistan hedefi olmaması mıdır?

Doğrusu bu kadar fanatikleşebile ceğinizi hiç beklemiyordum.
Alıntı | Yöneticiye raporla
R. Celik
0 #2 R. Celik 18-03-2017 13:54
Sayin Hocam,
malesef Siz burda PKK/KCK ve YBS yi tek tarafli suclu duruma düsürüyorsunuz.
Eger bunu bilmeyerek yapiyorsaniz, ki bilmemenize imkan yoktur, bunu Size hicmi hic, yakistiramadim. Beni hayal kirikligina ugrattiniz.
Burda sayin Hüseyin Turhalli gibi bir öneri ile gelseydiniz, Size daha cok yakisirdi.
Ha PKK/KCK nin hatalari yokmu, var. Ama Sizin yazdiginiz gibi hic degil.
RojPesmergelerinin sahipleri olan ERNKS önce PYD yi ve YPG yi resmen tanisin. TC nin agzi ile hic konusmasin. Ondan sonra bakin ortaya ne cikiyor.
Sayin hocam, Size adil olmak ve tarafsizlik yakisir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Carcaran
+2 #1 Carcaran 17-03-2017 16:18
öcalanın beşikçiyi sömürgeci faşist türk devletine ihbar etmesi yüz kızartıcı bir eylem olarak vijdanı olan herkes tarafından şidetle kınandı.Bu gün Kdp nin mazlum Ezidi azınlığa(inannç olarak) saldırmasını,tü rk devletinden soyutlayarak elle olmakta yüz kızartıcı olarak görmek gerek.Kaldı ki türk devleti bu katlıyamı öslenmesine rağmen. Kürdistanı bagımsızlığa götürecek yol ne Gandicilikle, ne Sivil ittatsizlikle,y ada sosyal demokrat bir kürd partisi kurmakla mümkün degildir. Bu bir doktorun kendi hastasına yanlış reçete yazmak anlamına gelir ki,bu da hastayı öldürür,böyle reçete yazanlara Doktor denilebilinir mi?Tc nin Güney kürdistanda yedi ösü binlerce askeri var,Kürd ullusununu yeminli düşmanlarına bu kadar olanak saglayacaksınız ,bu düşmanın binlerce kürdü katletmesine seyirci kalacaksınız,Kü rd şehirlerinin yakılıp yıkılmasını görmemezlikten geleceksiniz,tü rk örgütü daişe kürdistanın bir parçasını(Şenga l) tepsi üzerinde sunacaksınız,te k kelime ile utanmanız gerek.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It