Yorumlar   

süleyman
-12 #3 süleyman 14-04-2017 15:48
Sorun olaylara demokratik bir mücadele açısından bakmak veya bakmamakla ilgilidir. Eğer demokratik bir anlayış temelinde bir mücadele örgütlenmiş olsaydı Legal alandaki tüm taraftarların a- tutuklamaları engellemek, b-tutukluları kurtamak için gerekeni yapmalıydılar. Ama İçerdeki politikacılar legal alandaki insanlara birlikte mücadele anlayışı gerektiği gibi verilmemişse, elbette şimdi olduğu gibi zindanda yatarlar. Açlık grevi, onların hem demokratik politik bilincini, hem de fiziki olark daha da zayıflatacaktır . Hatta bu arada bir çoğu devletin manüpülasyonlar ının etkisine bile girmiş olabilir. Eğer 40 yıldan beri öyle olmasaydı, sadece içeri girip çıkanlar bile legal alandaki kitlelerin milyonlarca bilinçli insanın desteğini kazanmış olacaklardı.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-19 #2 Barzan 09-04-2017 15:51
§ahsen aclik grevi derken,Kurd ulusunun aziz ve merhum neferi Ali çiçek ve Mehmed Hayri Durmu§ Kurd u Kurdistani evladlarini hatirliyorum.
Otesi yalan ve dolan tirk denilen alcaklarin dalavere siyaseti.
Fedakàr ve Tirki olùmùn yùzùne tùkùren Kurd ulusunun yigit evladlarina yazik.
Emir ilà verilen utanmazlarin diline siyaset hilebàzligi olan alcaklarin bir gùnlùk acliga katlanmayan alcaklarin siyaset malzemesi olmasina yùregim kaldirmiyor.
Bir mevsim aclik ceken onur sahibleri adina konu§masi ve siyaset yapmasi kabul edilmez.
Birde Qendil dirensin bakalim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serkan
+3 #1 Serkan 09-04-2017 05:48
"Bir siyasi hareket cezaevlerindeki taraftarlarına sahip çıkmıyor ve onların sorunlarını kendisi için ölüm kalım meselesi yapmıyorsa, gidip kendisini bir uçurumdan aşağı atsın daha iyidir." Bundan öte laf mı olur???
Sayın Alınak elinize, yüreğinize sağlık.
İnanılır gibi değil! Üstelik o cezaevlerinden çıkmış nice "yönetici" var iken. Nerdeyse "Allah belamızı versin!" diyecek noktaya geleceğim. Bir c.evinde bir sorumlunun adı ifşa oldu mu onun kapısına dayanmak, yakasına yapışmak gerekmez mi?
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It