Yorumlar   

goran dersim
-1 #8 goran dersim 09-08-2014 06:42
Halkina rüstünü ispat eden insanlari belkide yanlis söyledigi bir sözden dolayi hemen tuka kaka yapmak, hemde düzen siyasetcileri ile bir etmek biraz insafsizlik gibi geliyor bana. Sayin Mahmut Alinaka deger veririm, bazen ne yapmak istedigine maalesef bir cevap bulamiyorum.
Alıntı | Yöneticiye raporla
süleyman
-5 #7 süleyman 07-08-2014 11:05
Bu yazının hiç bir değerlendirmesi ni göremedik maalesef. ne demek isteğine bir küçük örnek bile göestermeden yazılmış. Kaldıki BB'nin dediği gibi o Öcalanın istemediği hiç bir şeyi söylemeyecek. Ki bu ara güzel şeyler söytirdiği de dikkate şayandır.
Alıntı | Yöneticiye raporla
baran halaluya
0 #6 baran halaluya 06-08-2014 14:12
2.) mahkeme salonunda bir tefeciyi getirmisler yani irlandanin taninan zenginlerinden biri tefeci faiszle borc verdigi bir kadina borcun misliyle fazlasini almak istiyor zavalli cahil okuma yazma bilmeyen bu köylü irlandali kadindan mahkeme siginmis yardim sitiyor. mahkeme adama para cezasi veriyor para tabiki devlete degil kadina verilecek ancak adam bu duruma itiraz ediyor hakim kadin onu kisa süreligine disari cikartiyor , ancak direnis liderlerinden biri tefeciyi alip birahaneye icki icmeye götürüyor hakimler bu olay karsinda onlari zorla mahkemeye geri getiriyorlar ve militanlara bu yaptiklari ahlaksizligin hesabini soruyorlar bu direnis liderleriden biri kendilerini savunmak icin sunu diyor. bu adam bizim zenginlerimizde ndir ona bu sekilde davranamassiniz onun parasi olmasa biz silah alacak ekonomik gücü nerden bulucaz? direnisi nasil örgütlüyecegiz. .. gerisini merak ediyormusunuz? gidin filmi izleyin umarim mesaj alinmistir
Alıntı | Yöneticiye raporla
baran halaluya
-1 #5 baran halaluya 06-08-2014 14:05
1.)özgürluk ruzgari adinda bir film var konusu Ingilterenin sömürgesi durumundaki Irlanda halkinin 1920 deki direnislerini anlatiyor. ingiliz ordusnun Irlanda halkina yaptigi zulmu gördügünüzde türk ordsunun kürdlere yaptiklarinin birebir aynisini gözleriniz dolarak izlersiniz. ancak bu filmin bir sahnesi varki devrimcilik adinda netür kokusmusluklar ve ahlaksizliklar yapilabilecegin in en sok edici örneklerindendi r ; yani devrimci kokusmuslugun gercegini gözler önüne seren bir sahne vardi. sahne kisaca söyle.. Irlanda halk mahkemesi bir tefeciyi yargiliyor yanindan borc verdigi ancak faizini iki misli aldigi okuam yazma bilmeyen cahil bir irlanda köylüsü kadin kendinI savunmaya calisiyor, ayrica bu mahkeme Irlandanin ilk halak mahkemsi olma onurunuda tasidigi icin tarihi bir önemi var. direnisn önde gelenleri böylesi tarihi bir olayi görmek icin mahkeme salonuna giriyorlar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rodino
-15 #4 Rodino 05-08-2014 21:11
En sonunda Silhedin'i faka koydular. Kirli Turk
bayragindaki cukurluk sorularinda istedikleri cev
bialamamislardi.
MA'nin provakatif degerlendirmesi ne zerrekadar
degervermem...
Birkere Silhedin C.baskani olmamistir ve degerlendirmesi bir varsayimdir...
RA
Alıntı | Yöneticiye raporla
BB & K
-2 #3 BB & K 05-08-2014 10:41
demirtash Ocalan ragmen is yapamaz. aninda ayaklarini yerden keserler. keske yapabilecek karekterde olabilseydi. elestirilen sey aslinda muhtesem bir meziyettir. siyasi alan ese dotsa arkadasa vefal gosterme alani degil.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Feyzi Acikgöz
+9 #2 Feyzi Acikgöz 05-08-2014 09:55
Imanima Mahmut $aha kalkti benim gibi. Sala $ur u martali Mehmut abi. Bu dunya hekikatan mahrum hic olmazsa sen ve ben variz. Bir saga bir sola bize yaklasan sinekleride hinclariz.
Seni görup görmedigimd emin degilim ma ne fark eder, nede olsa ayni dunyanin yolcusuyuz.
seni gercekten sevdim.
Xancepekli Feyzo
Alıntı | Yöneticiye raporla
ROJ
-16 #1 ROJ 05-08-2014 08:47
Sayin Alinak, bu yazi bastan sonuna kadar dugusal yazilmis. Bana gure, Kurdler duygulariyla ne zaman hareket etmesini birakirsa, iste o zaman, gercek iliskileri yakalariz.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It