Yorumlar   

Serdo
+4 #7 Serdo 22-05-2019 08:55
Türkiyeli Kürtlere umut baglamayin. Onlarla hic bir $ey olmaz. Kürdistan kurulacaksa Suriye ve Irakta kurulacak. Dostu Amerika ve Israil olacak. Dü$mani Türkiye, Iran ve Araplar. Türkiyeli Kürtlerinde dedigim gibi yüzde 90i dü$manlik yapacak. Fazla umut baglamayin.
Söyle yazmissiniz: "Bizim kazanmamız için Türkler birbirlerine dalıp örgütlülüklerin i dağıtmalılar, bu bir. İki, eş zamanlı birileri (ABD) bize imkan ve destek sağlayıp ruhiyetimizi, kendimize ve becerebilecekle rimize dair algımızı değiştirmemize yardım etmeli."
I$te bunu beklemeyin. Türkiyeli Kürtler Türklerin dagilmasini istemez, cünkü kendisini onlardan görür, bu bir. Ve böylecede kendi ruhiyetini degi$tirmek istemez, her ne kadar yardim imkani olsada, cünkü belirttigim gibi asimile olmu$, bu da iki. Türkiyeli Kürtler Kürt akliyla hareket edemez cünkü öyle bir zihniyet yoktur onlarda. Onlar Türkle§mis. Aslinda sorun degil, yeterki Irakli ve Suriyeli Kürtlere bula$masinlar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
+2 #6 Serdo 22-05-2019 08:44
Siz halen secimi konu$un. Tayyibi indirmeyi konu$un. Kürt sorununun Demokratik cözümünü konusun. Türklerle birlikte ya$amayi konu$un. Zaten Kürtlerin cogu Türklerin direttigi herseyi kabul etmis ve kendilerine yediremedikleri icin de Suriye ve Irakta da aynisi istiyorlar. Aksi takdirde oradaki Kürdistan herzaman onlara batacak.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
+3 #5 Serdo 22-05-2019 08:44
Bence secimlerin hic bir anlami yok Kürtler icin. Türkiye Kürtlerinin de Kürdistan meselesinde hic bir anlami yok. Bugün Irak ve Suriye Kürdistaninda Kürtler Amerika ve Israil le birlikte i$ yapiyor ve bu Kürtlere cok büyük firsatlar veriyor gelecek icin. Kim bilir belki bir gün kendi devletlerini kuracaklar.
Ama bu Türkiyeli Kürtlere batiyor. Tipik bir hain gibi konu$uyorlar. Türkiye Kürtlerinin yüzde 90sani Kürtlerin köle olarak ya$amasindan yana. Stockholm sendromu. Yalan söylemiyeyim, Türkiye Kürtlerinin cogunu Türk saflarinda görüyorum. Saflar belirdikce bunu hepiniz göreceksiniz. Özellikle Türk illerinde ya$ayan Kürtler tamamen Türklerin yancisi olmu$.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Jersus
+2 #4 Jersus 20-05-2019 19:22
Selamlar...
Sanirim beklenen patlama secimler dolayisiyla baslayacak.asil soru;bu kaosun nereye evrilecegi.kont rollu diye baslatilan kaosun,diger etki alanlari tarafindan uzun soluklu bir icsavasa mi goturelecegi.eg er ikincisi olursa,emin olun herkes turuyle benzestigiyle bir araya gelecektir.bu tokat kurdu de kendine getirmeye yetecektir.orgu tlulugun meyvesini alacagin donem iste bu donemdir.ama surasi kesin ki bu adam bu seneyi cikaramayacak...
Hocam,sen ne diyorsun bu konuya(kaosun nereye evrilecegi)?
Tesekkurler
Alıntı | Yöneticiye raporla
Can U Roni
+3 #3 Can U Roni 20-05-2019 10:51
Sizin degerlendirmele rinizi sabirsizlikla bekliyorum. Kurdistan meselesine kafa yogercekten kafa yordugunuz görülüyor. Bircok konuda ayni hatta düsünüyoruz. Temel olarak sizin gibi kürtlerin öncelikli olarak kendileri icin politika yapmasi taraftariyim. Yok su ne der yok bu ne der mantigi cok yanlis. Yazinizda benim tam olarak katilmadigim sey Chp nin. Kitlesinin sokaklara inip militan bir tavir sergileyecegine dair tespitinizdir. Bu kisimin cok tartisilmasi gerekiyor bence. Diger kisimlar olasilik tahilinde ve mantikli.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
+2 #2 Barzan 19-05-2019 16:36
Size tavsiyem Ahmet Nesin beyin deyerli Muzaffer Oruçoglu ilà yaptigi,68 ku§agi progrmini Youtube ùzerinden Arti Gercek tv,de izlemeniz.
Selamla.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ari
+7 #1 Ari 19-05-2019 16:36
HDP,nin 31 Mart taktigi dogruydu,bu bir güc göterisiydi,tc Devlet sistemi yillardir,bu gücün farkina varilmasindan korkuyordu,niha yetinde Kürtler bu gücünün farkina varip,bu yönlü bir taktik ortaya koydular,bos hayellernen Türklerin bir birine girmesini beklemek yerine,Kürdler bu secimde nasil bir taktik strateji izlemeli,bu gücünü kendi cikarina nasil evremeli, o yönlü kafa patlatsalar daha uygun olur,aklibasind a herkes biliyor bunlarin hepsi ayni,ama mesele bu Partiler deyilki,tc Devlet sistemidir,sist em nasil tikanir,hareket kabilyeti nasil kisitlanir.Kürd ler en az zararnan nasil birseyler koparir,keske olay basit olsaydi.sözümü Erdewan Zaxoyi,nin bir sözüynen bitireyim,BARI GIRAN KURDISTAN,be rastiji girane.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It