Yorumlar   

M. Husedin
+3 #11 M. Husedin 16-03-2018 20:06
Döne dolaşa hiçbir şey anlamamak da kemal varol'a özgür birşey.
Alıntı | Yöneticiye raporla
kemal varol
-5 #10 kemal varol 16-03-2018 02:36
Kurt Aydini iflah olmaz bir sekilde tutundugu bir dogrusundan vaz gecmemektedir. Ocalanin one cikarilmasi bu denli sizi yoruyorsa be kardesler, siz bu guzel dilinizle, akillica yorumlarinizla, buyuk dunya goruslerinizle neden ve nicin yeni bir yontem gelistirmiyorsu nuz. Bu konuyu irdelemek icin sinifsal dusunun, ulusal dusunun, tarihsel dusunun ve artik kararininizi verin. Yani APO sizler icin hala sadece PKK nin korudugu bir kisilik olarak algilaniyorsa kapatin bu dukkanlari sizin hic bir maliniz satilmaz. Insafffffffff bu bilgiye bu derinlikli dusunmeye ve done dolasa gelinen noktada Kurtlerin butun cabalariyla ulusal bir kimlik yaratarak cani pahasina onu koruma istegi, APO nun flamalari diye tabir edilecek kadar ACIIIIIz bir duruma varmak. valla billa bir daha bir kurdun yazdigini okumayacagim ya. insaaaaaaaaaaaa aaaaf
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Welat
0 #9 Rohat Welat 15-03-2018 15:58
2)Keke M.Husedin aklıma gelmişken bir şey daha ekleyeyim müsadenizle; Çok basit,burdaki saldırganlardan bir olur iki,üç dört olur birkaç yorumcuya direk hitap et ve biraz onları ikna etmeye çalış daha doğrusu birşeyler vermeye çalış bak bakayım birşey verebiliyormusu n bu çok bilmiş uzmanlarımıza! Üzgünüm Hayata anlatamazsınız!

Rahmetli babam hep derdi;

çok bilenle hiç bilmeyenden korkma onlar sana zarar veremezler çünkü onlara karşı tedbirini alabilirsin AMA yarım bilip de yarım bilmeyenden kork onlardan herşey beklenir çünkü ne yapacaklarını bilemezsin..

APO ve PKK ye saldıranları neden bir kere ama sadece bir kere bir meydanda bir sokakta göremiyoruz?? YAHU SADECE BİR KERE bunları bir alanda göremeyecekmiyi z? YAHU bunlar ne biçim İNSANLAR?

Öte yandan Hani söyleniyor ya Efrine insanlarımız niye sesiz ? Çok net cevaplarım var ama söylemek bana işkence gibi onun için elim varmıyor yazmaya..
Alıntı | Yöneticiye raporla
azad
+2 #8 azad 15-03-2018 10:56
Efrinde bombalanan öcalan portresi de ulusal değerimizdir bugün kerkükte yıkılan talabani heykeli de. Kürtler bir tek kürdistan ortak değeri etrafında bütünleşebilir. Geri kalan farklılıklarımı z zenginliğimizdi r varsın öyle olsun önemli değil önemli olan sömürgeciye karşı farklı bayrak lider partiye sahip olsak da dik durmak ve tek ses olabilmektir. Kürtler bu yüzyılda bu tartışmaları aşmalı dünya katliama seyirci ve varlık yokluk mücadelesi veriyorsun. Ne önemi var apoculuğun güneyin komelenin enksnin. Kısır tartışmalara gerek yok köpeğimiz düşmanın kuzusundan kıymetli olmalı. Sahiplenmeliyiz öcalanı da kerkükü efrini cizreyi suru. Bunlar düşmanın hedef şaşırtmadan k-ü-r-t nefretiyle hareket ettiğini gösteriyor. İç çelişkiler boş tartışmalar kürdün en büyük celladıdır. Lütfen ve lütfen öcalan demeyelim barzani enks pyd demeyelim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
azad
+3 #7 azad 15-03-2018 09:15
Mesele ilahlaştırma meselesi değil. Pkkyi diğer kürt örgütlerinden ayıran yön kürtleri bazı değerler etrafında birleştirmesidi r. Kendi kitlesi ve savaşçıları üzerinde öcalan etkisini yaratıp iradeyi çelikleştirmekt e fedaileştirmekt edir. Bu bilinçli bir politikadır. Şunu diyebilirsin öcalan bir kısım kürdün üzerinde etkili olabilir ama efrin gibi ulusal bir meselede bütün kürt kesimlerini kapsayacak ortak değerleri temsil eden flamalar bayraklar taşınmalı. Bunu ifade ederken de yapıcı dil kullanmak daha doğrudur.
Alıntı | Yöneticiye raporla
M. Husedin
+8 #6 M. Husedin 13-03-2018 20:39
azad'a,
Öcalan sembolüne karşı olmak veya taraf olmak değil bahsettiğim. PKK'dir, örgüt kendi kararını alır. Kastım her eylemin Öcalan eylemi olması. Bu yanlıştır. Eylemlerin hepsi ulusal olmalıdır. Örgüt kendi flamalarını ve hapiste olan liderinin hapisliğini her eylemde değişik ölçülerde öne çıkartabilir. Yanlış olan her eylemin Öcalan eylemine çevrilmesidir. Bu saçmalığı hakikaten göremiyor musunuz?
Alıntı | Yöneticiye raporla
M. Husedin
+9 #5 M. Husedin 13-03-2018 20:37
Bu yazıyı 25 Şubat'ta yazmıştım. Daha sonra bazı arkadaşların Afrin kaybedilirse endişeleri olduğunu görüp, kontekst değişmediğinden , paylaşayım dedim.
Jersus'un savı üzere Türkler Afrin'e sokulmazlarsa bu yine Jersus'un ima ettiği üzere "başkalarının", büyük ağabeylerin kararı olacak. Benim yaptığım cüssemiz ve gölgemizin boyu üzerine rasyonel bir tartışma zemini oluşmasına hizmettir.
Rohat'ın algıladığı şekilde değildir Öcalan flamalarına itirazım. Öcalan flamaları uluslararası zeminde hiçbirşeyin negatif sebebi değildir ama eylemler başka türlü organize edilse başka türlü faydaları olur demek istiyorum. Afrin eylemleri Kürd ulusal çizgisinde yapılırsa, Kerkük de aynı çizgide yapılırsa ulusal eylem sürekliliği ve takip edenler açısından bu içerikli anlaşılırlığı olur. PKK bu yönüyle ulusal çizginin en büyük bozguncusudur. Bunu söyleyince zorunuza gidecek diye söylemeyelim mi? Herşeye de itiraz etmeyin canım.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Jersus
+4 #4 Jersus 13-03-2018 17:48
Afrin'in iclerine giremeyecekler veya girdirtmeyecekl er.Duygularimiz la degil mantigimizla hareket edelim demissiniz.Yaln iz burada durum farkli.Bolgede saatlik dengeler degisiyor,bu harekat bir "kapan".Henuz bir sey bitmedi ve dediginizz gibi de bitmeyecek.Onem li olan inancimizin ve irademizin kirilmamasidir. Bedel odemeden bir sey elde edilmiyor.Kendi lerine verilen rolun disinda baska islere kalkisacak gucleri yok.Tekrar soyluyorum"Afri n iclerine giremeyecekler ya da girdirtmeyecekler"
Tesekkurler...
Alıntı | Yöneticiye raporla
azad
+3 #3 azad 13-03-2018 08:47
Pkkyi direngen kılan çelik irade veren ideoljik bir hareket olmasıdır ocalanı bu iradeyi çelikleştirmek için kimi değerler semboller kullanılıyor ocalana bu yüzden bu kadar değer veriliyor
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Welat
+3 #2 Rohat Welat 13-03-2018 05:14
2) Hasan Bildirici kardeşimin yazısının altına bu yazıya da yorum olabilecek şeyler söyledim.Çok rahasızlandım burda kesiyorum.
daha sonra buraya birşeyler daha yazacağımı umarak selamlıyorum herkesi.

Herkes derken İhbarcılar üzerine almasın !

selamım sadece Halkı ve Ülkesi Kürdistan için mücadele eden namuslu Kürdlere...
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It