Yorumlar   

alan
+3 #24 alan 08-02-2018 23:06
Hewre sanirim haberi okumadin ve duymadin .iki yada üc ay kadar önce KCK Avrupa es baskanlarindan biri ( adini hatirlamiyorum) ; " bizim tek amacimiz abdullah öcalan in özgürlügüdür " demistibir gazeteciye...Da ha ne desin adamlar,resim ve sloganlar degismez cünkü amac * O * ...
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Welat
-17 #23 Rohat Welat 28-01-2018 23:34
Keke M.Husedin sorularına ilgisiz kalmadım cevapladım ama ne yazık ki sansüre takıldı yayınlamadılar.
Sebebi de benim için havlıyor diyen birine cevap hakımı kulanmamdı!

Takdir edersiniz ki karşılıklı tartışmalarda hiç bir hakaret birine sen havlıyorsun kadar ağır olmaz herhalde!

RK editör benim için havlıyor diyen kişiliksiz kişinin her türlü hakaretlerini okutuyor bana ve okurlarına ama mecazi anlamda herkesin biribirilerine takılmak için bile söyledikleri soytarı,ahmak cahil vs.gibi sözleri cevaplarımda kulandığım için yorumlarıma kesik atıyor!

Sorularınızın cevabı; Malesef sizinle tanışmak henüz bizlere nasip olmadı.Ama tanışmayı da çok isterim.Bu konuda RK'a özel olarak yanlızca sizinle paylaşmaları için bir mesaj (not)düşerim.Sa ygı ve hürmetle sizi selamlıyorum. R.W.
Alıntı | Yöneticiye raporla
süleyman
0 #22 süleyman 28-01-2018 09:37
Hayli iyi bir yaklaşım, ama yeterli değil. Çünkü bu sorunlar kadroların yaşlılığıyla ölçülemez. Tam tersine gerçek anlamda samimi olsaydılar çok daha tecrübe sahibi olduklarından dolayı şimdiye kadar birçok konuda ve alanda (halkın demokratik tepkisi) büyük mesafeler alınmış olurdu. Hatta sivil alanlar, TEMEL HAKLAR bağlamında mücadelenin tüm alanlarını kontrole almış ve savunmayı başarmış olacaklardı. Kısaca dün bugün yaşanan tüm eksiklikler daha çok bilinçli politikaların bir ÜRÜNÜDÜR.
Alıntı | Yöneticiye raporla
M. Husedin
+4 #21 M. Husedin 27-01-2018 14:37
Keke Rohat,
Bizim Bruksel'de tanışmış olma ihtimalimiz var mı? Memleketiniz neresiydi?
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Welat
-22 #20 Rohat Welat 27-01-2018 04:44
Ruslar hiç bir zaman Kürdlere dost olamazlar. Ruslardan dost olmaz esasında. Rusların eskiden dost ve müttefik oldukları ülkelerin (Varşova paktı ülkeleri; Romanya,Çekosla vakya, Polonya, Letonya Estonya vd. ve bağlantısız ülke Yoguslavya ,Libya öte yanda Kuba.) içinde bulundukları siyasi ekonomik durumlarını hatırlarsınız.H epsi perişandı.Ve bu ülkeler Ruslardan bağlarını kopardıklarında n sonrası da biliniyor!Kuba bağlarını tam koparamadı ama cennet gibi bir yer olmasına rağmen aç,sefil. Hangi ülke Ruslardan kurtuldu ise 10 sene içinde belini doğrultu ve rahatı nispeten buldu.
Demem o ki KÜRDLERİN yazar çizerleri bu konuyu fazla işlemiyorlar maalesef.
Senden ricam ; seküler bir hayat tarzını tercih eden aydınlıkçı Kürd Halkının yerinin batı olduğunu
Ruslarla hiç bir zaman uyuşmadığımızı, Rusların geçmişte onlarca müttefikini sattığını birlikte iken bile onlara (müttefiklerine )büyük acılar çektirdiklerini minvalinde yazsanız çok memnun olurum..

Saygılarımla.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Welat
-25 #19 Rohat Welat 27-01-2018 04:15
KEK M.Husedin'den ricamdır:
Suriye hava sahasını türklere açmadan önce Rusyanın Kürdlere EFRİN'i baas rejimine teslim edilmesini istediğini tahmin etmek için politik uzman olmaya gerek yok sanırım.Zaten Kürd yetkililer de Rusların bu isteklerini açıkladılar.Bun unla beraber Rusyanın Kürdlere ABD ile ittifak geliştirmemeler i için baskı yaptığını ve bu baskının sonuç vermediğini Kürdlerin resti rest ile karşıladığını tahmin edebiliyor insan.
türklerin solcuları ve artıkları,faşis tleri,DİNİ OLMAYAN DİNCİLERİ politika ile ilgilenen bilumum haşaretleri de Kürdlerden ABD ile ilişkileri kesmesini istiyor,istedi ve istemeyede devam edeceklerdir,bu belli.Rusya da Kürdlerden ABD ile ilişkileri kesmesinin ister,İran 'da ister vs.Ve benim sizden ricam bu konuda bir yazı yazmanız.Sizin Kürdler ABD ve İsrail ile ilişkileri geliştirmelerin i savunduğunuzu biliyorum.Ve bende her halükarda bu fikri savunuyorum. Ben siyaset ile ilk tanıştığımdan beri 40 yıldır bu fikirdeyim desem inanın bana.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
+4 #18 Barzan 27-01-2018 00:12
Rojeva Kurdistandaki YPG §ervanlari,komu tanlari ve yoneticileri halki ilà beraber olan yigit Kurd evladlaridirlar.
Direnen rojevava ilà olanlara diyecegimiz bravo ve sizleyiz.
yanli§larinizi soyleyecegiz.
Pirén Qendili olanlar lùtfen a§agi Afrin,e gelin.Elinizde Abdullahin bayrak olan ba§i agzinizda karasevdali dizeler olsun.
ABD askeri tek parti sosyalizimi kabul etseydi §ami tercih etmesi ve kabul gormesi çoktan olurdu.
ABD ve AB tek partili askeri bir yonetimi kabul etmez.
Tùm sorun ve tirk canilerine verilen kredi bunun sebebidir.
PYD hem ayri diyorsunuz hemde oradan PYD adina konu§up politika belirlemeniz dogru deyil.
Bu halinizle Tahran,Bagdat ve §am,a ve §ia-Alivi hilalcileri sizlersiniz.
PYD,nin kendi iradesi olmali sava§mayana soz hakki yok.
Birlik Kurdistani olan tùm siyasetlerin ozgùrce temsili ilà olur.
PKK,nin dogrulari ilà zafer olmaz.
Direnen ve sava§an PYD,dir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Lice
+1 #17 Lice 26-01-2018 22:06
Fazla uzatmanın bir anlamı yok hewalno hepimizde kısa ve özce biliriz ki AFRİN Kerkük’e benzemeyecektir SELAHADDİN İN ÖFKELİ SAVAŞÇILARI TIRK DEVLETİNİN BOYNUNA KAWA’nın kılıcını sağlayacaktır!! BiJİ KÜRDİSTAN BİJİ BERXEDANA AFRİNE
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
+4 #16 Barzan 26-01-2018 19:51
Ba§ka sitede "Qendilin ihtiyarlari" espirili ve ele§tirel tanimini yapan Scharro hevaldir.
Bir çok Kurd aydini ve yorumcusu bu tanimi kullaniyor.
Evet Pirèn Qendil,den Riza Altun,un "Rusya bize ixanet etti" dogru ve oldukca isabetli sozùnù dogru bulmayarak PYD,nin askeri komutanin iradesini hiçe sayarak kendisi uzun ve vurgudan yoksun uzun açiklamasini yapti.
PYD,nin ba§arili ve iyi açiklamalarini hiçe sayarak ùstelik bunu yolda§lik hukukuna yaki§marak yapmasi dogru deyildir.
"Rusya bize ixanet"etti etkili ve dogru soz,Kurd Rus tarihsel iliskilerini hatirlatma açisindan çok isabetli bir sozdù.
Pirèn Qendil birakin sava§anlar ve bu sava§i yonetenler siyaset sozcùsù olsun.
Her§eyi biz biliriz her§eyi Imrali bilir dogru deyildir.
Afrin savunmasini Afrini duygu ve sadakatla dile getirmek Afrin ve §ervanlara destek ve ulusal ruhsal birliktir.
Afrin Kurdistani.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Welat
-20 #15 Rohat Welat 26-01-2018 04:49
2) Bakın şimdi Halkımız / Ülkemiz neyi yaşıyor bizler neyi tartışıyoruz?
Halbuki ben şahsen sayın M.Husedin'i hayranlıkla takip ediyorum ve sabırsızlıkla onun yazılarını bekliyorum. Ve uzun bir zamandır (Bu siteyi kefş ettiğimden beri ) onun yazılarını büyük bir hayranlıkla okuyorum.
Sayın M.Husedin benim gözümde çok zeki,çok yaratıcı ve öngörüleri çok kuvvetli bir Kürd Cevheridir. Ama ne yazık ki onun bu APO takıntısı ve "Kandilin ihtiyarları"tar zı hitabesi bende çok büyük hayal kırıklığı yaratıyor.
Böyle zeki ve yaratıcı bir Kürd Cevherinin halkımıza çok ama çok büyük değerler kazandıracağını beklerken onun bizleri kendinden uzaklaşırıcı bu üslubunu ne bizler ne de halkımız hak etmiyoruz.
Sırf ÖNDER APO değil ülkemizin bütün kurum ve kuruluşları ile İSTİSNASIZ her Kürd insanını içseleştirememe ktir bize en büyük kayıp ettiren! Anlatabiliyormu yum?
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It