Yorumlar   

Sipan
+3 #14 Sipan 23-10-2017 06:29
Alıntılandı Fêrgîn Melîk Aykoç:
Hûn bi vê hevikê:"İlkesiz oldukları için de dünkü açıklamalarını ağaların yarınki açıklamalarına uyarlamakta sorun yaşamazlar." Li her kesî heqaret dikin. Hinek edeba xwe bizane. Hûn ne xwedê ne!! Çar gotin tirkî hîn bûye ji wî wet rê wî ev cihan afirandiye.

Ma tu cima aciz dibi F. Melik Alkoc.welle te ji pènc gotin kurdi nivisi, di bè qey ji te-we pèştir xwedi yè vi welatè tune ye... dest xweş m. Huseyin. Ruyé vana è reş derdixi meydanè.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Fêrgîn Melîk Aykoç
-7 #13 Fêrgîn Melîk Aykoç 22-10-2017 20:26
Hûn bi vê hevikê:"İlkesiz oldukları için de dünkü açıklamalarını ağaların yarınki açıklamalarına uyarlamakta sorun yaşamazlar." Li her kesî heqaret dikin. Hinek edeba xwe bizane. Hûn ne xwedê ne!! Çar gotin tirkî hîn bûye ji wî wet rê wî ev cihan afirandiye.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
+7 #12 Serdo 22-10-2017 17:42
Sayin Husedin,

olanlar cok aci. Ama dünyanin sonu degil. Bundan sonra saflar belli. Kimin Kürdistanci ve kimin Anti-Kürdistanc i oldugu gün yüzü gibi ortaya cikti. Önceki cevaparim da Kürdistana saldiri olmayacak diye yazmistim ve yanilmisim. Bundan özür dilerim. Fakat tam olarak saldiri denilmez cünkü Kerkük Bafel Talabani tarafindan devr edildi. Acaba bu olmasaydi hic Kerküke girmeyi göze alabilirlermiyd i? Sayet alabilseydiler ne kadar dayanabilirlerd i? Bu sorularin cevabi artik önemsiz. Önemli olan Kürtlerin birligi. YNK'nin icindeki Kürdistancilar, KDP ve diger Güney Kürdistan partileri birlik olmali. PKK bunlara destek vermeli ve Suriye Kürtleriyle direk temas kurulmali. Artik daha cok tartismanin anlami yok. En basta ortak savunma olusturulmali. Ve meclis bir an önce acilmali. Zaten düsmanin en cok isine yarayan bizim birbirimizi yememizdir. Bakalim PKK nasil bir aciklama yapacak. Simdiye kadar sesleri cikmadi.
Bende cok üzgünüm.
Selamlarimla
Alıntı | Yöneticiye raporla
helin
+4 #11 helin 22-10-2017 16:22
simdi bagimsizlik hemen hemen bütün kürtlerin icinde yatar. O bir ruhdur kesdirip atilmaz.Nurhak heval sanki bana evetcilerle dalga geciyor gibi geldide.hevalim e bir degil hatta iki örnek vereyim,1 cisi Önderlik esir alindiginda benim ailemin o gözlerinde o ruhunda türkiyeye olan kini asla unutmam o cizgi türk devletiyle bitirmisdi.2 cisi ailem güney kürdistanla yakinda ucunda hic alakalari yokdur 50 yildir avrupadalar cogu burda dogdu hemen hemen de hepside yurtsever cizgiye yakindir.ona ragmen bu bagimsizlik refarandumu onlarin gözünde o isiltiyi gördüm onlara refarandum bagimsizlik degil dedim banada sen hep böyle karamsarsin dediler ve korkdugum basima geldi bende bu kadar beklemiyordum.y ani demek istedigim dünyada bütün Kürtler cogu destekledi,Güne y yönetimin habedanlik cikarlari,ihane tler basit cikar iliskileri kendine öz gücüne güvenmeme,baska larinda beklerse sonuc hüsranda olur felaketde olur. Kürt halkinin duygulariyla böyle oynamaya haklari yokdu.
Alıntı | Yöneticiye raporla
IAmWoIAm
-2 #10 IAmWoIAm 22-10-2017 15:29
Birbirinize top atacaginiza.
Kafanizi TR, IRK ile IRN koalisyonu çoktürmek için neler yapilabilinir, tartisirsaniz daha verimli olmaz mi di?
Bunun hazirligini yapsaydiniz belki durum farkli olurdu, bunu farkindamisiniz , dialog eksikliginizden bu durmlara düstünüz...?

Olan olmus, simdi kisa, uzun vade de, siyasi, diplomasi, ekonomik, sosya, askeri, vb alanlarda
yeni hedeflere nasil ulasilabilinir neler yapilabilinir ortaya koymak, tartismak daha dogru olmaz mi.
Farkinda misiniz en az üç vahsi imparatora (TR, IRK, IRN) karsi savasiyorsunuz, yok olmakla karsi karsiyasiniz.
Onun yerine, siz birbirinize düsmüsünüz, birbiriniz bosa çikartiyorsunuz , dünya da sizi izliyor... Helal size!

...
Alıntı | Yöneticiye raporla
NURHAK PAZARCIKLI
-4 #9 NURHAK PAZARCIKLI 22-10-2017 09:13
YETMEZ AMA EVETCILER
Hatirlanacaktir RTE nin bir referandumunda turkis
solcu liberalleri yetmez ama evet dediler demesine solugu cezaevinde surgunde,buldular.
25 Ekim referanduma kayitsiz sartsiz evet diyen kuzey kurdistanli kimi aydilarda simdi enseyi kasimakta.
--Ulusal birlik saglanmadan ulusal bilinc ulusal ordulasma, rojeva kapilari kapali parlamento kapali partiler birbirine dusman
TC ye abd ye guvenerek yapilan bir referandum sonuc ortada.
--Ha PKK nin kasarli yeminli dusmanlari istedigini yazsin gerceklerde kacamayacaklar tarih onunde hesap gunu gelecektir.
Baskasinin seyi ile gerdege girilmez girersende dogan cocuk pic olur.
Oz guven oz guc ulusal birlik ulusal ordu vb vb vb
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ari
-3 #8 Ari 22-10-2017 09:12
Bawimin Valahide Bilahide Garilanin Ruhunu bütün Kürdistana yaymaliyiz,Kürd ün Kurtulusunun baskada yolu yok,bu ruh yayildikca ihanetcilerde azalir.Altan gelecek Dalga üstkademeyi sarsacaktir,Wat an ruhu Watan ruhu.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ari
-3 #7 Ari 22-10-2017 09:05
Bir Haftadir Gerilla Saranlarina bakip Aglarim.Siz Kürdün Ruhu cani umudusunuz.Qurb an olurum size.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ibrahim
+18 #6 Ibrahim 21-10-2017 23:34
Bu rezaletten utanc duymayan Kurdun kani bozuktur. Sayin yazar bu felaketin suclusunu arayayim derken kendi icindeki gizli duygularini kusmus. 30 yildir devlet gibi yonetilip bir devlet olamayan, kendilerine bagli iki ayri pesmerge ordusunu birlestirip ulusal orduya cevirmeyen. 4 tarafi dusmanla cevrili olup her yonuyle Abdye bagimli olup sadece kendi egolarini tatmin icin Abdnin erteleme istegine hayir diyen. Tehditleri blof sanip bos bos rest ceken. Saldiri oncesinde yapilan tehditlere karsi tedbir almayan suclu degil ama sembolik sayisi 3/5 yuzle sinirli destek icin gelmis Pkk suclu. Bunlari yazan eski mlkpli yazar suclu oluyor. Sukur allahima sucluyu bulduk, sorun cozuldu....
Alıntı | Yöneticiye raporla
xweif
+7 #5 xweif 21-10-2017 23:04
helal olsun agzinda dökülen her söz zehir zemberek pkkden bunca nefret etmenin nedeni mutlaka olmali... ama düsmandan da bu kadar nefret ediyormusun mechul... begendigin hicbir parti yok madem öyle sen bir parti kur daha capli olsun belki okuruz daha tatmin edici buluruz arkandan geliriz halk olarak... veya bozguncu bir dil kullanmamaya calisarak ulusal bir bilincle yaz ki bir yararin olsun
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It