Yorumlar   

Serdo
0 #12 Serdo 17-10-2017 11:40
Bence bu isin icinde bir is var. Kerkük dolayli olarak Iranin eline gecti. Iranin bölgede güclü olmasina ABD göz yummaz. Sanki bilerek seyretti. Bi daha ki asamada Irani vurmak icin bahaneyi kolluyor gibi geliyor bana. Eger böyleyse o zaman daha büyük bir savas kapida. Ve Talabani ailesi de bunun bedelini cok agir ödeyecek demektir. Siz artik Talabani ailesini Irandan yana bilin. Sanki Amerikanin plani PKK/PYD/YPGyi ve KDPyi birlestirip Kürdistani kurmak ve Talabanileri de yok etmek. Cünkü kendileri artik acik bir sekilde tarafini belli etti. Sanki ABD bunun olmasini istiyordu. Dikkat ederseniz Referanduma da ABD cok fazla sert karsi cikmadi. Ve bu Talabanilerin hic hosuna gitmedi.
Bu arada Israil Suriyenin Askeri Bataryalarini Golan tepelerine yakin bir bölgede vurdu.
Savas büyüyecek gibi. Bir tarafda ABD, Israil, PKK, YPG, KDP diger tarafta Iran, Irak, Suriye. Bakalim Türkiye hangi tarafda olacak ve Rusya ABDye ve özellikle Israile karsi savasacak mi?
Selamlarimla
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
+2 #11 Serdo 16-10-2017 15:09
Deniliyor ki Talabaniler Kerkükü satti. Zaten olaylarin bu kadar hizli gelsmesi insanda kusku yaratiyor. Bakalim, önümüzdeki günlerde görecegiz neler olup bittigini. Gün birlik olma günü.
Eger bi satma varsa, bu cok vahim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
0 #10 Serdo 16-10-2017 06:47
Kerküke saldirilar basladi. Bayagi yanilmisim. Özür dilerim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
ari
+1 #9 ari 14-10-2017 20:09
Husedin ISID siyasi ayagi tc dir,siyasi ayagin basi erdogan,Askeri ayagin basi Bagdadi,tc li fasistler ve erdogancilar haric,bunu bilmeyen yok.Kurdo bibin yek.Kurdo bibin yek.Kurdo bibin yek.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
-1 #8 Serdo 13-10-2017 12:27
Sizce Irak Ordusu Kerküke saldirir mi? Türk Ordusu Afrine? Ortami test ediyorlar. Olmayacak.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kasirga
+1 #7 Kasirga 11-10-2017 21:37
Nihayi sonuca dogru ilerliyen, savas, yenme ve yenilme,dönemin e,kosar adimlarla ilerliyor ,agir sanci dönemini yasiyacak olan halklar,en agir bedelleri ödemek zorunda birakilacaklar. öyle anlasiliyorki,K ürdler Türk devleti karsisinda sayginligini ispatlamasi lazim,ancak o zaman kirilmis dengeleri tamir sansi doga bilir,böyle bir sansin dogmasi icin rejim deyisimi sart,ama bugünkü durumu göz önünde bulundurursak,r ejimin deyismesi söz konusu deyildir,Dolays iyle Tüm kolluk kuvetleri sarayin emrine alinmis ve savasta israr etmek son secenek olarak biliniyor .Durum böyleyken Kürdlerede kendini savunmaktan baska secenegi kalmamis.Bir önceki ara muharebelerde dürüm farkliydi,o zamanin mütefikleri,Kür dlerden yana tavir almasi Türkiye icin dengelerin alt üst olma niteligini tasiyor ,tabiki Kürdler icin yeni renk karisimi kacinilmaz,hep birlikte bir birini tamamliyan halklar müzayigin insasi ,mütefiklriyle birlikte lüks bir ülke insa edebilirler.Han i derlerya Gün gelir devran döner misali.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ali Duman
-5 #6 Ali Duman 11-10-2017 18:36
insafiniz kurusun!!! (Türkiyenin iside yardimi olduguna hic inanmadim.)2012 ,Türkiyenin istifa eden ic isler bakani,Bir ayda 2000 (ikibin) TIR yardim iside gönderdik dedi.Siz kimi ne saniyorsunuz???
Alıntı | Yöneticiye raporla
Jersus
-7 #5 Jersus 11-10-2017 15:42
Suriye de oyunun son perdesinde,tsk ile ypg nin karsi karsiya getirilmesidir. bekleyin ve gorun...
Tesekkurler
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
-10 #4 Serdo 11-10-2017 13:32
Well, that's right. Finally, you got it.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Scharro
+6 #3 Scharro 11-10-2017 11:20
TC Idlib e girdi , YPG yi Efrin uzeri kusatmak ve cembere almak istiyor El Bab dahil, basarili olurmu ???

Istedigi kadar Rusya destek versin , Surye de hakim olan bir Iran ve Lubnan Hizbullasini bir Israil acaba kabul eder mi ??

Asil soru bu , Esad ve rejimi toptan imha edilirse gerek Rusya, gerek Iran ve TC , kimle bu Kürd dusmanlari devam edecek ???

Derin derin bunu TC Rusya Iran ve Hizbullah bunu bir dusunsun , zaten Israil diyor kuzeyde bir savas kacinilmaz , ve S 400 islevsiz oldugunu Israil hava kuvvetleri her hafta Suryede Israil savas ucaklari ispatliyor

ABD bosuna Rojava da ardarda üs kurmuyor , bosuna TC nin her hakaretine YPG e silah ve zirli arac vermiyor

Bunu herhalde hatir ve babasinin hayri icin yapmiyor

Gelecekte guvenilir bir saygin Partner yani ortak ve mutefik oldugu icin yapiyor


O kadar
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It