Yorumlar   

barki
-31 #29 barki 21-04-2017 18:12
En büyük hendikapimiz modern tarihimizde bir türlü bütün olarak birlik olusturamadik. Millet olma anlayisimiz zayif. Bütün kürt serhildanlarind a cogunluk ya katilmadi yada direk veya indirek düsmana yardimci oldu.
bence temel problemimiz ne PKK nin yanlislari ne de HDP nin veya baska bir parti veya örgütün. bir bütün olarak milli bilincimiz zayif....millet olatrak kendi cikarlarimizin farkina varamamisiz. Yoksa her millete tonca yanlislar yapilir partiler, vs tarafindan. Is hendek konusunda hesap vermeyle bitseydi is kolaydi... keke can. slv u rez
Alıntı | Yöneticiye raporla
barki
-28 #28 barki 21-04-2017 18:03
kek Serdo, bilmem o zamanlari hatirlarmisin. Kuzey Kurdistan da bir hat vardi; Ararat, Wanin onemli bir kesimi, Bedlis, Mush, Bingol, Adiyaman... Amedin bir kesimi ve Sert banko dinci muhfazakar MSP ydi. Ust sinifimiz Seyh, mulla ve agalarimizin etkisinin yogun oldigi bolgeler di. Geleneksel kurt yasaminin yogun oldugu yerlerdi ayni zemanda. Bu hatin batisinda kalan qismi erzingandan Entebe turk asimilasjon/ent egrasyon tam otirmisti
Betlis banko seyh Kamurana giderdi, bazen olurdu odam Betlise bile ugramazdi. Bu hat henuz muhefezekar islamin etkisinde. Erdogani umet qardasi olatak görürler. durumumuz bu. Burda sucu HDP ve hendege baglamak bence isabetli degil.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
-5 #27 Serdo 21-04-2017 17:00
Sayin Hüsedin,

ozaman buyrun elestiri yapin. Mesela bu degindigim konuyla ilgili lütfen bir makale yazin. Okurlarda sizinle tartissin. Ben sadece izleyeyim. Cünkü sirf ben elestirdim mi kara koyun gibi ortada kaliyorum. Sanki ortaligi geriyormusum gibi bir hava yarattim son cevaplarimda. Bana gelen reaksiyonlar öyleydi. Gercekten ilgimi cekiyor PKK'nin son iki yildaki politkalariyla ilgili Kürtlerin fikirleri.
Selamlarimla.
Alıntı | Yöneticiye raporla
M. Husedin
-25 #26 M. Husedin 21-04-2017 15:10
Kızgınlık iyidir ama iyi yönetilmelidir. Yönetilmediği takdirde kişinin kendine zarardan başka bir fayda üretmez.
PKK de, PDK de, YNK de, Goran da, Hizbi İsmali'ydi galiba, o da.. diğer irili ufaklı hepsi bizimdir. Hepsinin yanlışları muhakkak vardır. Biz hepsinin ve hepimizin toplamıyız. Doğrularımızla yanlışlarımızın , geçmişimizle inandıklarımızı n toplamıyız. Önemli olan birlik olmak, birlik duygusunu hissetmektir. Eleştirirken kendimizi eleştirdiğimizi bilmek en önemlisidir. PKK'yi kendinin bilerek, PDK'yi kendinin bilerek, Alevi veya Sünn Kürdü kendin bilerek eleştirmek önemlidir. Hata varsa hepimizindir.
Selamlar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
-4 #25 Serdo 21-04-2017 12:09
Sayin Hüsdin,
Kizginim. Hendeklerde binlerce insan öldü, sehirler tahribata ugrada, yüzbinler göce zorlandi. Ve halen bu Hendek Savasi niye oldu kimse anlamis degil. Kandilin aciklamalarini hepiniz okudunuz veya duydunuz. Resmen dalga gecer gibi. Bu kadar insan niye öldü? Bagimsizlik savasi degildi. Eee? Demokratik özerklik icin mi öldüler? Zaten devletle bir Dialog süreci vardi (Oslo). Bu niye bozuldu? Devlet mi bozdu? Devlet bozduysa, senin cevabin niye Savas oluyor? Cevap Dialoga devam mesaji olsaydi yanlis mi olurdu? Bunlar hic konusulmuyor. Hep sanki Devlet, Hükümet, AK Parti suclu.
Selamlarimla.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
-4 #24 Serdo 20-04-2017 21:42
Sayin Barki,
ben mi Ayrimcilik ve Meshepcilik yapiyorum? Son yazimi bi yine oku. Söyledigim gibi bi Liste yap ve bunu bir PKK'liye gönder. Sor bi bu ne is diye? Ama Anonim yap, yoksa senin icin tehlikeli olur. Bazi seyleri sormak yasaktir onlarda. Cok cetin Tabulari var. ;)
Selamlarimla ve Iyi Aksamlar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
barki
-23 #23 barki 20-04-2017 17:50
referandum sonucu bir seyi gosterdi. Turk devletinin tahrip etigi kurdistan (Diyarbekirden yuksekovaya) sehirleri hayir derken, yanibasindaki komsu sehirler Erdogana destegini sundu evet diyerek. Hani nerde kurt dayanismasi? bu su demek: kurtler zayif ve bilgisiz bir toplum, kandirmaya hazir bir topluluk. Bunu kabul etmekle ise baslamak lazim. HDP ye karsi olmak bir sey zalimin zulmune hayir demek baska bir sey. Kurt bunu anlamis degil.
Alıntı | Yöneticiye raporla
barki
-24 #22 barki 20-04-2017 16:33
Kurt milli hareketinin en gelistigi bolgelerdi zamaninda
Alıntı | Yöneticiye raporla
barki
-22 #21 barki 20-04-2017 16:32
kek Serdo, ayrimcilik ve mezhepcilik kokuyor yorumlarinda. Bence kafayi suna yorsan daha iyi olur: Erzincandan antebe kadar uzanan Kuzey Kurdistan hatti nasil asimile edildi......Tur klere nasil entegre edildi..... ona kafayi yor.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
-5 #20 Serdo 20-04-2017 11:39
Sayin Hüsedin,
bir noktaya daha deginmek istiyorum. Hendek savaslari nerede oldu? Il, il bir sayarmisiniz lütfen? Ve bu arada Alevilerin yogun oldugu bölgeleri de bir tek tek sayin lütfen. Ve karsilastirin. Ondan sonra herhalde PKK'nin icindeki bahsini ettigim Alevici tayfa ne yapiyor daha iyi anlasilir. Aleviler ölsün demiyorum. Sakin öyle anlasilmasin. Ama birileri sanki Alevileri koruyor ve Alevi olmayanlari Atese atiyor gibi bir durum var.
Kim bana kiziyorsa, kizmadan önce dedigim gibi bir Liste yapsin.
Selamlarimla.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It