Yorumlar   

Serdo
-2 #11 Serdo 11-04-2017 04:41
Aferin Sidar Demenana!!!
Birde düsünsenize Kandildekilerin ve Imarlidakinin simdiki halini. Acaba kacinci kalp krizini geciriyorlar.
Bye bye özerklik, bye bye halklarin kardesligi, bye bye demokratik konfedaralizm, bye bye hepiniz, bye bye Kürdistani peskes cekmek.
Sirri Süreyya orda mi?
Lütfen yayinlayin bu laflarimi. PKK haketti artik bu kadarini.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Sidar Demenan
-21 #10 Sidar Demenan 10-04-2017 08:27
Kendinizi Rusya, Iran veya Esad la bosuna yormayin. Belirleyici olan tek güc ABD dir. ABD nin YPG yi TC ve Türkiyeci siyasetten uzaklastirmayi basarmasi, Kürt milletinin büyük sansidir. YPG, Barzani'nin yolunu aliyor ve alacak. Rojava, Bakur'dan daha muazzam bir ordulasmaya gidecek. Ve bu Kürdistanin tüm parcalarinin özgürlügünün müjdecisi. Türkiyeci, Türk solcucu ideolojiler, Kürtler icin bir tuzaktir. YPG bundan koptu, darisi Kuzeyin basina. 30 yildir emperyalist dedigimiz ABD, Kürdü diriltiyor. 30 yildir kardes dedigimiz Türkler ise bunu engellemek icin her yolu deniyor. Tarih iste ne yapacaksin. Isin güzel tarafi, her gecen gün Kürdün ayak sesleri dahada gürlesiyor. Türkiyeciler de bayagi panik halinde :)
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-31 #9 Barzan 09-04-2017 19:35
i§galciler ve kopekleri Kurd ulusuna ve Kurdi deyerlerimize dil uzattiklarinda haber diye asarsiniz.Hatta bazi ahmaklar sùrekli yazilarinin arasina Tirk denilen alçaklarin hakaretlerini yerle§tirirler. Sunni ve §ia i§galci alcaklarin pis hùnerini durmadan Kurd ulusuna tekrar edersiniz.
Ama biz Kurdler dù§manlarimiza cevab verdigimizde yan sansùr yada melle me§hurun ordegi gibi kirparak yayinlarsiniz.
Scharro hevalin sitemini ve ofkesine hak veriyorum.
Birakin bizde alcak i§galcilere ve kopeklerine cevab verelim.Bakin bakalim it soylari,Tirkler ,Erebler,farisl ara ve Azerlere Kurdistan vatanseverligi nasildir ogretelim.Kurd ulusunu bùyùk hesabla§ma gùnùne ulusal bilincle hazirlayalim.
Birakin Kurd sava§cilarinin tufan sedasi olalim.
BIJIT KURD.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Scharro
+2 #8 Scharro 09-04-2017 15:03
Demek sansur bi siteye de ugradi

Sizin hepiniz TC den farkli degilsiniz

Ne size nede Dinger Kurd feinen sitelere yorum yazmak gerekiyor

Kendi kendinizi Termin etmeye devam edin

Zum kotzen
Alıntı | Yöneticiye raporla
Scharro
+2 #7 Scharro 08-04-2017 22:21
Bakalim PKK ABD bin saldirisina Esada yonelik ne diyecek

PKK ve PYD siyaset ve diplomasi den uzak bir yapi yok .

Rusya nin Surye e verdigi sozde en moderin antiroket Sistemi S400 bes para etmedi

Esad da Iran da gidici , bakalim demokrasi dusmani PKK bin ortaklari tek tek dusecek .

Evet PKK herkese Demokrasi getirme pesinde fakat Kurd ve Kurdistan sozkonusu oldugu zaman PKK Anti Kurdistan siyasetine basvuruyor Mustafa Karasu nin Kerkuk aciklamasi Devlet Bahceli ve Maganda Tayyib in kinden farkli degil

PYD hatali siyasetinde devam ederse nur Pyhrrus zaferi yasayacak .

Halbuki PYD ENKS le dialoga basvursa ulusal ordu ve hukumet kursa , butun parca Kurdistana ornek olur ,

Ama gelde Kurde laf anlat

Bizim insanlar Biat kulturun esirleri ,
Ha Biji Serok ha Padisahim cok yasa .

Herkes kendi siyasetin bedelini odeyecek

Hickimse vazgecilmez degil
Alıntı | Yöneticiye raporla
M. Husedin
-25 #6 M. Husedin 08-04-2017 21:54
Ayrıca ben Antakya demedim. Onu analizimi çalarken çalmıyormuş gibi yapan bir başkası yazdı. İskenderun karışmadığı sürece Antakya'nın karışmasının önemi yoktur. Limanlar her harekatta önemlidir. İskenderun Limanı ABD'nin Ortadoğu müdahelesinin en stratejik noktasıdır. İzlememiz gereken Antakya değil İskenderun'dur.
Alıntı | Yöneticiye raporla
M. Husedin
-23 #5 M. Husedin 08-04-2017 21:51
Sevgili Jersus,
Akdeniz koridoru meselesini ilk yazan benim. Benimle aynı zamanda Ali Bulaç ve Murat Ardelan farklı şekillerde ele aldılar. Murat Ardelan gayet Kürdi bir bakışla buna Kürd koridoru dedi. Kastı Kürdlerin olacak, Kürdleri Akdeniz'e ulaştıracak koridordu. Ali Bulaç'ın yazdığını tam hatırlamıyorum ama düşmancıl yazmıştı. Benim dediğim ABD'nin Orta Asya'ya ulaşmasında Kürdistan + Azerbaycan formülünü kullanacağı.
Sykes - Picot görüşmeleri yıllara yayılan, Rusların da dahil olduğu görüşmeler silsilesidir. O görüşmelerde anlaşılan bugünkü Hatay ili dediğimiz İskenderun Sancağı'nın kendi bağımsız statüsüne sahip olacağıydı. ABD'nin aynı planı güttüğünden şüpheleniyorum. ABD kullanacağı bir uydu devlet yaratır ama Kürdlere vermez. Yine kendi koridorunu kurmuş olur ama Kürdistan'ın göbeği kendinde olmaz.
Bizim hesabımız İskenderun - Osmaniye - Kırıkhan - Kömürler hattını komple Kürdistan'a katmak olmalı.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Jersus
-20 #4 Jersus 08-04-2017 18:34
Sayin Husedin,
Gecmis yazinizda Abd nin idlib e gerceklestirdig i saldirinin uzantisi olarak savasin bu bolgeden antakya ya sicrayacagina deginmistiniz.B u dusunceye gore Abd nin akdeniz baglantisini guneybati Kurdistan a dahil etmesi demek olmuyor mu?Yani Kurdistan in sinirlari icerisinde Abd nin tezahuru olarak antakya nin bir bolumu de olmus olmuyor mu?(Abd nin akdeniz baglantisi gibi bir derdi yok dediniz o yuzden)
Tesekkurler...
Alıntı | Yöneticiye raporla
huseyin  kepez
-23 #3 huseyin kepez 08-04-2017 16:12
osmnalini ruhununu allahu ekber naralari ile orta doguda tc devlettin ayaktan tutmaye calisan gunumuzun davus kahramanini dunyayaye kafa tutarak umettiti islamin ayas kesleririni kurdlre karsi kulanmasi ve avurpada pat latip cennette gonderdigi canli banbalari ile dunyayi korkutmaye sindirmeye calisirken icine dustugu orta dogu batakliginida cikmak icin cokaka meydanlarda allahi pergamberi miliyetci soylemlerle kandirip teseli olurken kara sakca gibi kara kara dusunuyor bu osmanlin dokuntuleri turk islamin bar barlari yaptigi poltika orta doguda tatatusus kurdun poltiklesmesisi ne devletlesmesisi ne yariyor
Alıntı | Yöneticiye raporla
M. Husedin
-22 #2 M. Husedin 08-04-2017 09:44
Kek Miro,
Ta başından Tayyip Amerika tarafından yaratılan bir diktatördür. Evet çıkması bence bize çok olumlu olacaktır. Bunun yanında Kürdlerin blok olarak tek bir cephede bu diktatör oluşumuna kendi tavırlarıyla rest çekmeleri de gereklidir. Diktatörleşme Türklerin kararı olmalıdır, biz Kürdler olarak ayrı bir kadere sahip olduğumuz tavrını savunmalıyız. Bu yönüyle hem kendi hayır tavrımız hem de Türk sistem değişikliği referandumunu Kürdistan'da tanımayıp boykot etmemiz -bence- doğru tavırlardır.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It