Yorumlar   

Serdo
-8 #9 Serdo 08-04-2017 22:14
Sayin Hüsedin,
dogru söylüyorsunuz. Ulus olabilmek en basta tartisabilmekti r. Birbirimizi dinleyerek en iyisi Kürt halki icin nedir bunu bulabilmek. Buna zaten itirazim yok. Bu oyunun kurali olmali. Yoksa Kaos olur.
Simdi konuya geceyim. Ben sahsen Kürdistan yöneticileri hakkinda gayet rahatim. Hepsi dünya capinda siyasetci. Orta doguda bi Israil ve dünyada Amerika, Rusya, Cin gibi ülkelerde daha iyi siyasetci var. Bugünün Almanyasi, Fransasi, Italyasi, Ingilteresi, Irani, Türkiyesi ne bir bak. Hangileri Mesut Barzani ve meslek arkadaslari kadar dengeli, cesaretli ve zeki politikalar yürütebiliyor. Üstelik onlarin sartlari daha zor. Hem cevreleri düsmanla dolu, hemde eldeki imkanlar kisitli.
Rahat olabilirsiniz. PYD'de cok iyi performans sergiliyor ve en güzeli Amerika onlari PKK'nin (ve böylece Iran'nin) pencesinden kopardi ve kurtardi. Türkiyeyede yedirmedi.
PKK ise sifir puan, Otur yerine!
Selamlarimla
Alıntı | Yöneticiye raporla
M. Husedin
-12 #8 M. Husedin 08-04-2017 12:39
Rojbaş Serdo,
Alınmadım. Sen yazım üzerine katılmadığın noktaya işaret ettin, görüşünü belirttin, ki iyi birşey, ben de yorumunun düşündürttükler ini paylaştım. İlgilendiren bir konu üzerine aynı düşünmemek ve bunları rahatça ifade edebilmek sağlıklı ulusal zihin belirtir.
Slav germ.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
-8 #7 Serdo 07-04-2017 14:17
Sayin Hüsedin,
biraz alinganlik yapmissiniz, ;)
senin bilinmiyor dedigin sey benim ve senin icin gecerli. Biz Amerikanin Kürt politikasi hakkinda sadece tahminlerde bulunabiliriz. Amerikanin ne istedigini tam olarak bilmiyoruz. Istedigimiz kadar pattern yapalim. Bunlar beyin jimnastigidir.
Güney Kürdistan yöneticilerinin Amerikanin Kürt politikasi hakkinda neyi tam olarak bilip bilmediklerini bilmiyorum ve bilmek zorundada degilim. Bu insanlar yönetici ve oranin muhatabi. Bildikleri elbette tahminden cok daha öte birseydir. Baska nasil olur?
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
-6 #6 Serdo 07-04-2017 14:09
Sayin Hüsedin,

hep yorumunuz cok uzun diyor. Bi türlü cevabimi gönderemiyorum
Alıntı | Yöneticiye raporla
M. Husedin
-12 #5 M. Husedin 06-04-2017 15:26
Sevgili Serdo,
Senin de yokmuş, benim de. Sen onların bilip bilmediğini bilmediğin halde, onların mutlaka bildiklerine dair güveninden hareketle benim bilinmiyor dediğim şeyin -bilgin olmadığını itirafına rağmen- onlar tarafından bilindiğine dair akıl yürütmüşsün. Mantık yürüten sensin ama sanki mantık yürütmende bana yakıştırmandan bir adım daha geri düşmüşsün gibi...
Mantık yürütmede patern izleme yapabiliriz. Bu bize Amerika'nın Kürdistan'ı kurmak üzere Kürdlere yatırım yaptığını anlatıyor. Hangi olay ve zaman sıralamasında kuracağına dair bilgimiz yok. Mevcut aktörlerin hangisini ne şekilde kullanacak, bilgimiz yok. Patern bunlara dair birşey söylemiyor.
Güneyliler biliyor mu? İşin doğrusu Kürd veya değil, herhangi bir siyasetçiye eşeğimi bile emanet etmem, hele ülkemi ve geleceğimi siyasetçiye güvenip, ellerine teslim edip yan gelip yatmam. Öyle yatmadığım için de arada bir yazıyorum zaten, yazarlık hevesim veya iddiam olduğundan değil.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-15 #4 Barzan 06-04-2017 13:48
Solcularin anti emperyalistligi mùslùman sunni ve §ia,nin ABD dù§manligi iki metelik etmez.Ingiliz ve Fransiz sinirlarini biz Kurdler ABD ve meddeni dùnya ilà deyi§tiriyoruz. Siyasette ve cephede demokrasi cephe yolda§iyiz.
Kurdistan Akdeniz gaz ve petrol ticaret yolu projelendigi zaman kar§i cikacak olana haddini bildirmek biz Kurdlerin gorevi.
Iranin kapisi ABD ve Kurdistan bagimsizligina kar§i olanlara açik.
Tirklere daha çok sinir kapisi lazim.Isterlers e kapatsinlar.ist iyende eskiden oldugu gibi sabote eder.
Irak Alivi Ereb devleti dahi Irana kar§i olmak zorundadir.Zate n Alivi Erebler on parca.Iktidar için yapmiyacaklari yok.Kendi tarihleri delildir.
evet ikinci Israil ilà Erebler ve mùslùmanlar islah olur belki.
Alıntı | Yöneticiye raporla
asikurd
-14 #3 asikurd 06-04-2017 09:54
receptayip kerdogan piclik var kurdler uyanek olmase lazem kerkuk kurdun kalbidir zerlayan rte kater gibi yuk altenda kalacak kurdun kane ucuz deyil ilada birlik lazem kurdler icin rte katerolmus dogumu bekliyoruz kurdun sesi
Alıntı | Yöneticiye raporla
azad
-14 #2 azad 06-04-2017 09:18
Kim si.....er Yalova kaymakamini!!!
bu kadar
Alıntı | Yöneticiye raporla
Serdo
-8 #1 Serdo 06-04-2017 04:41
Sayin Husedin, son cümleniz biraz komik olmus: "ABD Kürdlere yatırım yaptı ve yapıyor, doğru, ama bu yatırımı neye dönüştürecek konusunda tahminlerden öte bilgimiz yok."

Tahminlerden öte bilgimiz yok demissiniz. Dogru senin ve benim yok. Güney Kürdistani yönetenlerin elbette bir bildigi vardir ve ona göre karar veriyorlar. Bunlar bos adamlar mi yoksa?
Ama siz onlarin neyi bildigini ve bilmedigini nereden biliyorsunuz? Istihbaratcimis iniz yoksa salliyormusunuz?

Sen bilmeyince onlarda mi bilmiyor? Mantik bu mu yoksa?

Selamlar
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It