Yorumlar   

M. Husedin
-17 #4 M. Husedin 04-04-2017 05:55
Sevgili mazkar,
Benden çok ama çok daha fazla okuyan, bilgili ve kariyer sahibi Kürdler var ama bunlar ne yazık ki Kürd ulusal kurtuluş mücadelesine soğutulmuşlar veya mücadelenin yürütülüş tarzından umutlarını kesmişler. Hemen her Kürd siyasi parti particilik üstü bir üst - profesyonelce yönetilen ulus kurumlaşmasına uzaklar. Sanırsam senin asıl istediğin öyle Kürdlerin uluslaşma çabasına kendi alanlarında dahil edilebilmelerid ir. Bizde henüz o akıl oluşmuş değil. Oysa Yahudiler İsrail'i o akılla kurdular. Kıyasla köylüyüz biz.
Yazılarımda anlamadığın her noktayı not düşebilirsin. Cevapla olmazsa bir sonraki yazıda özel açıklamayla not düşerim.
Dediğin gibidir diğer yandan. Asıl destek kritik düşüncenin verdiği destektir. PKK yağcılarından değil asıl kritiklerinden destek almaktadır. Sahte umut pompalamak bok çukurundayken "ortada gül kokusu" var demektir ki sahtekarlıktır.
Alıntı | Yöneticiye raporla
xweif
-12 #3 xweif 03-04-2017 20:56
sözde objektif yazmissin husedin. ya kandil yagciligi ya pkk düsmanligi yapiliyor diyor elestiriyorsun da.objektiflik senin nerende yazin sondan asagi pkk, ypg düsmanligi... keske objektif olabilseydiniz de, parcalara ayrilmis Kürd gercekligine karsi daha da parcalanmasina alet olmasaydiniz.
Alıntı | Yöneticiye raporla
mazkar
-16 #2 mazkar 03-04-2017 20:14
katilimci Ibo ya, birader galiba sen yazari anlamakta zorlaniyoursun. Avrupuda yasadigini zanediyorum. Kritik dusunce nedir diye birseyler duyman lazim. Birader M. Husedin kurtler icinde en dengeli yazan nadir kisilerden biri. Fazla okuyan birini andiriyor ve benim sahsen tukcem o kadar olmedigi icin cumle icine siktigi onemli bazi detay noktalari anlmakta zorlaniyorum diye bilirim. Yazar gelecegimizi cokca ilgilendiren noktalara deginirken Ibo moral pompalamayi bekliyor ki hayal kirikligina ugramis gibi
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ibrahim
-14 #1 Ibrahim 03-04-2017 09:50
Arkadasim senin Pkk ile ozel bir sorunun mu var? Varsa dogrudan Pkk ile yazis. Bizler bu sitelere moralimiz bozulsun ve karamsarliga kapilalum diye girmiyoruz. Onun icin yeterince tirk gazete ve siteleri var zaten!!
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It