Yorumlar   

Toros
+34 #5 Toros 12-03-2017 07:08
Yazılarınızı ilgi ile takip ediyorum.
Türkler ile ilgili fikirleriniz çok şaşırtıcı keza bir türkmen ve toros yörüğü olarak söyledikleriniz in çoğunun yanlış olduğunu belirtmem lazım. TC de yerleşik olan feodaller ağalar beyler yörükleri hep aşağılamış ve hor görmüştür. Atatürk sayesinde biz bu feodallerden kurtulmuş olsak da chp siyaseti halen bu eski feodal bey ağaların elindedir. Bazı görüşlerinize katılsam da kürt milliyetçiliğin iz ve kürt sosyal hayatını feodalitesini eleştirmenenize üzüldüm. Her ne kadar eleştirseniz de türkmenler anaerkil özellikler taşıyan bir toplum yapısından gelir. Kürtler ataerkil. Ataerkil bir yapı özü itibari ile sömürücüdür. Saygılarımla
Alıntı | Yöneticiye raporla
M. Husedin
-36 #4 M. Husedin 27-02-2017 22:08
Sevgili Jersus, eğer ingilizce biliyorsan önce şu vereceğim linkteki belge dokumanı, özellikle de 1) istanbul / boğazlar 2) Kurdistan 3) İskenderun'un nasıl paylaşıldığını okumanı öneririm. Bizimkiler önlerine türkçe konulan belgelerden başkasını okumazlar ve Sykes - Picot peşinde boş yere Kürdistan'ın nasıl parçalandığını anlamaya çalışırlar. Bolşevik Devrimi öncesi dinamizmi; görüşmeleri ve planlanan paylaşımı anlamakla neden sonrasında bugünkü haritanın oluştuğuna dair fikir yürütebiliriz.
Ek okuma "Great Game"dir. Benim tezim Great Game'in Afganistan'dan sonra Pakistan, İran ve Türkiye isimli üç uyduruk ülke oluşturmak üzere tekrarlandığıdı r. Bunları anladıktan sonra yazacaklarım anlamlı gelebilir sana. (Eski yazılarımda bu konuda pek çok değinmem var, gözatabilirsin) . Selamlar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Jersus
-32 #3 Jersus 27-02-2017 19:58
Sayin husedin,
Yazilarinizi begenerek takip ediyorum.Tespit leriniz tutarli ve ideolojik karakterden ziyade realiteye dayanmakta.Bu yuzden daha degerli ve akilci benim icin.Son yazi diziniz olan "zamanin ruhu" yazi dizinizde bahsettiginiz,a .b.d ve bolgesel guclerin Kurdistan'i yaratma gerekcelerinin temelinde enerji kaynaklarindan ziyade baska sebeplerin yattigini soyluyorsunuz.K urdistan icin bu ozelestiriyi ve zamanin ruhunu yakalamaliyiz tabiki.Ancak merak ettigim Kurdistan'in kurulmasinin zaruriyetinin egemen gucler acisindan vazgecilmezligi nin politik,siyasi arkaplani hakkindaki ongorulerinizi, dusuncelerinizi merak ediyorum.

Tesekkurler
Alıntı | Yöneticiye raporla
M. Husedin
-30 #2 M. Husedin 27-02-2017 13:01
exfi ismiyle yazanın yazdığı tam komedi. Türklerin anksiyetif halini anlattığım yazı insanın hayvana en çok yaklaştığı fight / fly / freeze (savaş / kaç / don) anlarıdır. Türklerin anksiyete ile donma durumunda olduğunu, bunun kolayca savaşmaya dönüşebileceğin i; bunda en çok korkmuş ve can havliyle davranan bir hayvana benzediklerini ve bize tehlikeli olabileceklerin i yazıyorum. Saldırması muhtemel bu hayvana karşı aklı olan ve aklı çalışan insan gibi tedbir almamız gerektiğini. Ve Türk'ün Rojeva Kurdistan'ı takip eden "memuru" bundan korktuğumuz sonucunu çıkarıp dayanamadığı heyecanıyla yazımın altına bu notu düşsün. Wey le min.
Alıntı | Yöneticiye raporla
exfi
+26 #1 exfi 27-02-2017 03:21
:::)) korkmus gibi haliniz var......
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It