Yorumlar   

Rohat Kurdistan
-16 #4 Rohat Kurdistan 12-09-2016 23:40
Son sözüm;Ortadoğud aki gerici yobaz ortaçağ zihniyetlerinin ayyuka çıkması ile birlikte ABD de,Batıda İsrail de bundan böyle Kürtlerin düşmanlarının (Türklerin,Arap ları,Farsların) ne kadar santajcı,kaypak ve kaleş olduklarını bizzatihi gördüler.Rusya da Uçak düşürme olayında gördü ki bunlara asla güvenilmez.TC'n in Nato ile Rusyayı biribirine düşürme mantıksızlığı ile ne denli tehlikeli santajcı bir devlet olduklarını gördüler.
Bütün bu olup bitenlerin ve daha sayamacağım bir çok sebeplerden ötürü bundan böyle ABD,batı ve İsrail'in Ortadoğudaki yeni müttefiklerini Kürtler olarak seçtiklerine inanıyorum şahsen.Bu söylediklerim bazılarına imkansızmış gibi gelebilir ama zaman bize bunu gösterecektir.

Recep Tayipin yüksek sesle hem de defalarca ABD'ne ya PYD/YPG ya da TC sözüne ABD'li yetkililerin defalarca tekrarlayarak YPG dost ve Müttefikimizdir demesini hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın derim.
Anticilere duyrulur!!..
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdistan
-16 #3 Rohat Kurdistan 12-09-2016 23:12
2) Halbuiken onların devleti (TC) Kürtleri hep batının destekleri ve silahları ile vuruyordu.Ve bugün bile hala batının bazen örtülü bazen de açık desteği olmazsa onlar Kürtlere bu kadar büyük zalimlikler yapamazlar!
Ortadoğudaki son gelişmeler,"Ara p baharı",İşid,El Kaide,Nusra vd.cihadist katillerin bölgeyi ve Batının çıkarılarını tedit etmesi Kürtlerle ABD ve batıyı ortak çıkarlar bağlamında bir araya getirdi.Kürtler in ABD'ne ve batıya müttefiklik çağrıları son zamanlar karşılık bulunca (bunda TC'nin sürekli bagıya Rusya üzerinden santajının rolünü es geçmemek gerekir) bu eskimiş anti batıcı maskeli gurüh yine bildik söylemleri tekrarlamaya başladılar.
Ama onların hevesleri kursaklarında kalacaktır.
Kürtler bundan böyle hem ABD'nin yani Batının hem Rusyanın hemde İsrailin en yakın müttefikleri olacaktır.Kürtl erin düşmanları Kürdistanın her karışı toprağında Kürtlere nefes alıp vermeyi bile çok gören Türklerdir,Arap lardır,Farslard ır.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdistan
-18 #2 Rohat Kurdistan 12-09-2016 22:49
Sayın M.Hüsedin'in bu yazısının da bir önceki yazısının da her satırına imzamı atarım.
Oldum olası Kürtlerin içindeki Kürt olmayanların anti batıcı fikirlerine itirazım vardı.Ve bu düşüncemi hala da koruyorum.
İstisnai olarak çok azınlık olan İyi niyetlileri tenzih ederek belirtmek isterim ki,içimizdeki anti batıcı maskeliler Kürtleri müttefiksiz yani yanlız bırakmak için sürekli bu argonu kulandılar.
Onlar;sürekli Kürtlere düşmanlarınız batıdır,ABD'dir ,şudur budur deyip Kürtleri manipüle ettiler ve kendi devletlerini (TC) hedef olmaktan çıkardılar.Öte yandan kendi devletlerinin de yönünü batıya çevirmeleri için çaba içinde oldular.
Onlar (anti batıcılar) geçmiş tecrübelerinden çok iyi biliyorlardı ki Kürtleri batıya "düşmanlaştırın ca" Kürtlerin "imha olması daha kolay olacaktır".Ve nitekim bunda da pek başarısız da oldular diyemeyeceğim malesef.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
-17 #1 Barzan 05-09-2016 21:14
Heja Husedin vatanimiz Kurdistanda olanlarin seyrini dùnya siyaseti ilà kiyaslamaniz ve endi§elere yonelik yazmaniz yerinde ve dogru Kurdistani duygudur.
Tirk devleti Pakistan gibi islami katillerin toplanma ve mobilize olmalari lojistiklerini Pakistan benzeri tirkler ùzerinden tedarik etmelerinde benzerlik vardir.
El Qaide,nin anasi ve babasi Ereb parasi ve islam ùlkeleriydi ABD ebelik yapti ve bu piçin saglikli dogmasina yardim ettiysede uzun zamandandir dayagi eksik etmiyor.
DAE§ yine ereb parasi ve islam ùlkelerinin yardimi ilà 1400 yillik katil ve maktul Ehli beyt denilenlerin kaan davasidir.
Ama tirkler kendilerine bagli islami paravan orgùtlerle biz Kurdlere saldirdilar.
ABD bolgede sadece biz Kurdlerin savundugu demokrasi gùclerinin dostudur.
elbetteki devlet çikari esas olsada Dùnya ozelikle avrupa dùnyaya musalat olmu§ cehalet ve suc potansiyeli mùslùman gocùnù kaldiramaz.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It