Yorumlar   

De Were
+2 #3 De Were 31-03-2018 22:38
Ben şahsen bir tiyatro-sinema aşığı olarak şehit Halil Dağ ın hiç bir eserinden haberdar değilim. Kürt sineması denince akla Yılmaz Güney geliyor. Birde son yıllarda Gani Şavata (?) var. Uyduruk, kalitesiz, sıkıcı olduğu halde. Bir kaç belgeselci adayımız ortaya çıktı ama tek eserde "stop" yaptılar. Sıradan bir youtouberin bile muhteşem videolar yapabildiği bu teknoloji çağında, hala "gerçek sinema" diye bir yanılsamaya kapılmamız içler acısı. Gerçek sinema diye bir şey varmıdır? Kitlelerin hayal dünyası ve umutlarını gelistirmeyen hiç bir sanat, sanat değildir. Buna en çokta sinema dahildir. Şehidimizi saygıyla anıyorum.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
+1 #2 Barzan 31-03-2018 15:29
Merhum Halil Dag çok ama çok ba§arili bir sinemacidir.
ùstelik dag ko§ullarini ve genc ya§ta olmasina ramen.
Kendisi §erefli bir tùrk,tùr.
Beritan filmi kendisi gibi §erefli ve Kurde yolda§ Sabahat Karata§in hayatini anlatan beritan filmi,Beritanin gercek intihar sebebini Tunceli Alivilerin istegi dogrultusunda Pe§merge,yi devrimci dù§mani gostermesi hicte dogru olmadi.
Merhume Beritanin intiharina sebeb vicdansizlarin rahat olmasina sebeb oldu.
Tipki 1980 nisan ayinin 5 tarihli Gunaydin gazetesinin ilginc intiharlar yazisini yan hùcredeki merhum Mazlum Dogan,a verip intiharina sebeb olani yazmak ve yazmak bir tarafa ama Kurd tarihinin 3000 yillik mitolijik kahramani Kawa,ya ilkel Mazlum Dogan,a Cagda§ demek kadar yanli§tir.
Yalan ve dolanla Kurdin birligine ve tarihine fitne ve fesad sokmak hiçte mahsun yanli§ bir durum deyildir.
Kasitli yapiliyor.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Barzan
+3 #1 Barzan 30-03-2018 19:21
Hayir.
Merhum Halil dag Kurd sinemasinin kutub yildizi deyildir.
PKK,deki iftiraci,fesad Alivi Tuncelilerin kutub yildizi olsun.
Abdullah Oçalan,nin "silah ta§imak en çok Beritan,a yaki§ir "dedigi merhume Turk devrimcisi Sabahat Karata§,i ne YNK nede PDK pe§mergeleri oldùrmedi.
Intiharina sebeb olan Tuncelili Alivi bayan gerilla §imdi avrupada vicdani sizlamadan mùzik sanatciligi yapiyor.
Ama Beritan,in olùmùnù Beritan filminde YNK pe§merge ku§atmasinda sava§ci intihari olarak gostermek Kurd birligine iftira ve fesad,tir.
PKK,nin matbasinda basilan merhume Sabahat Karata§in gùnlùgù kitabi bunun ispatidir.
Kurd ulusunun tarihi deyerlerini ilkel ve cagda§ diye ayiran bolùcù Tuncelli Alivi akli nasil merhum Mazlum Dogani ùç Kibritle yakti yalanini uydurduysa Merhume Sabahat Karata§i Pe§merge oldùrdù yalanini uydurdular.
Bu yalancilardan biktik usandik.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It