Yorumlar   

Ari
+1 #8 Ari 18-01-2016 00:18
Birez Amac, va banga hane pirr bangek bi rumet u hecaye. Gelek spas.
Serkevtin..
Alıntı | Yöneticiye raporla
bave Ferhat
+4 #7 bave Ferhat 17-01-2016 20:59
Selamlar güzel bir düşünce lakin açıklama Biçim olarak yalnış,nedenmi? Kürdistani bir çağrının heleki kürd Aydınlara yapılan çağrının kürdçe olması gerekmiyormu?
Alıntı | Yöneticiye raporla
Dr Mikaili
+5 #6 Dr Mikaili 17-01-2016 14:14
Bu iyi bir cagri.bölgesel toplantilardan sonra merkezi bir toplantiyla bu ilan edilmeli.Üyelik sistemi olmali.Aidat ödenmeli.merkez i bir koordinasyon bürosu olmali.Partiler üstü olmali. Mesela Almanyadaki tüm PKK ve diger kurumlarla iliskiye gecmeli.Kürdist an Hükümeti temsilcilikleri de dahil.
Periodik bölgesel toplantilar ve yine senelik genel kurul olmali ,buralrda calismaya gönüllü ve önerilecekler secilmeli.
Alıntı | Yöneticiye raporla
diren
+3 #5 diren 16-01-2016 21:11
bizlerin istemlerimiz sadece bir hayal özerinde kalir, cünkü bizler cok vermisiz cok ketim bir toplum oldugumuz"icin hic bir zaman bir araya gelemeyiz; cünkü aramizda, celikten örülmüs düvarlar, var bunlarin yikilmasi olanaksizdir.yi llarca kürt ulusal hareketi icin calisan biri olarak diyorum"bizler ancak hareket icinde muridlik olgusuyla birbirimizI kabullendigimiz bir aciktir.dilimiz bilimden bilgiden söz etimi hic bir sekilde"birbiri mizi kabullenmemiz mümkün olmamistir.vard igimiz nokta bu gün gerceketen kendine kürt ulusal kurtulus hareketi diyen hareket bir aydin mezarligi durumuna gelmistir. hic bir sekilde aydin olgusunu kabul etmemektir. vardigimiz nokta bu hareket günümüzde tüm ulusal prensiblerini birakarak tek bir gürev kendine belirlemistir.k ürt aydinni yok etmek kendine gürev olarak kabuletmistir.t oplumda asaglanmak olmustur. temel görevi kürt aydinin hislerile ve heseyetile oynamaktir.geld igi noktada hic bir kürt aydinila iyi iliskiler icinde degildir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
M-Osman
+4 #4 M-Osman 16-01-2016 21:08
Heke ku bi yek dengî û bê Elî girtina ti Eliya bê û tenê Kurdistanî bê û jibo Hev girtinke Kurd û Kurdistanî û bi helwestke xwert te netawî bê bê ku ti tawîze bidin ti Elîya û bê navber bê yanî dewamlî bê helwestke pir bi rumete bêyi ku em bêjin kê Çikirîya û kê Çinekirîya jiber ku heke em bi kevin nav wan Çîrokê berê em nikarin tiştekî bikin Silav û rez
Alıntı | Yöneticiye raporla
Zaradustra!
+9 #3 Zaradustra! 16-01-2016 12:34
Kekê Qedir!
Söylenecek o kadar cok sey var ki, son 20-30 yillik tarihimizde (kuzey), sayisiz isim altinda sayisiz organizasyonlar baslatilmis ve kisa sure sonra iktidar (PKK) egemenleri tarafindan "Cöp Sepetine!" atilmislardir. Kimsenin de "Ya birê min! Ne yapiyorsununuz? Bu kadar emek, kan can verkdik bu is icin!" diyen ya cikmamis, cikmis olsa bile seslerini duyurma imkanlari olmamistir. PKK'den kopanlar ise, PKK'nin tehdik ve korkutmalari karsisinda birer hayalet olmaktan öteye gidemeyecek kadar
"Anlamsizlasmis laridir!".

Ayrica PKK'nin Islamo-fascist turk erdogan'dan asagi kalmayan "Aydin!" alerjisi meshurdur!
Ama her seye ragmen baslatmak lazim ve aslinda coktan Avrupa'da " KURD AYDINLAR INSIYATIFI!" olmaliydi.
Simdiden serkeftin kekê delal. Homa bi to ra be..!
Alıntı | Yöneticiye raporla
ari
+13 #2 ari 16-01-2016 11:39
Ayrica böyle güzel bir öneri sundugunuz icin saygilarimi sunuyorum,ya gercekten artik herkesin artik birseyler yamasi lazim,birseyler de ulusal düzeyde ortak hareket etmeknen olur bunu herkes dile getiriyor ama yapmiyor,birlik telik prtilerin umuduna barakilmamali Kürd Aydini bunu gerceklestirmel i,Kürd Aydini birlikteligi kurup halkin güvenini kazanmali,halk Kürd Aydinina güvenirse bu birlikteligin arkasinda güc olur bu yönlü bir güc parti hatalarini en aza indirebilir,sak in cesaretinizi yitirmelerine izin vermeyin,cünkü bircok Kürd Aydini bunu basarilmayacagi ni söyliyor yapamiyor,halbu ki kosullar mevcut tamda yapilmasi olmasi gereken bir dönem,Biriz Amac benden yasca büyük veya kücük fark etmez bunu basarin sizi ilk gördügüm yerde elinizden öpecegim,ve ayrica Kürdistan icin herkimki bir Tasi diger Tasin üstüne koyiyorsa hepsinin ellerinden öperim saygilarimi sunarim,artik Kürd bu zulumden kurtulsun yeter be kekemin.
Alıntı | Yöneticiye raporla
ari
+10 #1 ari 16-01-2016 11:23
Biriz Amac öcelikle Kürd aydini biraraya gelsin yönetimini olustursun,daha sonra her Ülkede,her ülkenin diplomasi yapilacak Bölgelerinde o Ülkenin diline hakim Toplum tafindan sevilen saygi duyulan is yapabilen kisilerden yediser kisilik yönetimler olusturulsun,di plomasi alaninda görusmeler yapsin,bakin burada yabacilar meclisine bile giremiyoruz neden cünkü birlik yok,halbuki Güneyi Kuzeyi Dört parca Kürdistanlilar heryerde mevcut ama yabancilar meclisine bile giremiyoruz,seb ep belli her parti kendisi icin calisyor ulusal hareket etmiyorlar,Pkk nin Dernekleri var ama yüzde doksani hic bir ise yaramiyor,is yapacak insan icinde barinamiyor,ülk eden tanidigim is yapabilecek yüze yakin insan ki bunlarin büyük cogunlugu yasadigi ülke diline hakim olmayi basarmis,ama bu insanlar bos zamanlarini Kahvehane köselerine geciryor,halbuk i bu insanlar Kürdistanda tc de büyük bir emek verdiler,burada dislanmisligin verdigi pisikolijiynen bunlim yasiyorlar,
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It