Yorumlar   

Rohat Kurdino
+7 #6 Rohat Kurdino 14-01-2016 21:15
Sevgili ari:seninle her türlü sohbeti tartışmayı yaparım her sorduğunu aklımızın havsalamızın aldığı kadarı ile cevaplarım.
Yorumunda her kesin herşeyi bilmesi gerektiği vs.herkese ulaşmamız gerektiği filan doğrudur.
Ancak burda kimin ne olduğunu nasıl bileceğiz.
Şimdi sana desem ki ben ROHAT kimim ben? Neyin nesiyim ben ? Bir cevabın olmaz değilmi ?Ancak şurdan beni tanıma şansın olur. Burada dile getirdiğim FİKİRLERİM'e ve AMACIMA bakarak tanıya bilirsin beni çünkü burada bunun başka yolu yok.

sevgili ari: Seninle aynı mahlası kulanan ( ARİ) bir arkadaş daha var.Biriniz bir değişiklik yapmalısınız.

Sn.ARİ'ye Kürd Halkının hepsi aynı inançdan değildir,ve olmadığını sende biliyorsun.Amac ımız Ülkemizin ve Halkımızın özgürlüğü olmalıdır.İnanç lar bireysel tercihler meselesidir.
İyi bir Kürd;Ezidi olur Alevi,Sunni olur,yahudi,hri stiyan olur Kürdler arasında ayırım yapmaz! Söylediklerinle yaşamayı kimse istemiyor bizde...
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdino
+6 #5 Rohat Kurdino 14-01-2016 20:49
Sevgili ari'ye:
Bak arkdaşım;Kürdle r/Kürdistan söz konusu olunca TC menşeli herhangi bir habere inandığın zaman zaten sen de (sen derken seni kast etmiyorum,lafın gelişi öyle) bir sorun vardır.

Türkler sana batıyı gösterdimi sen bilki batıya sırtını dönmen lazım doğuya gitmen gerek ! Bu kadar basit !

Türk devleti; Yalanı hakikat,hakikat ı yalan yapmakta çok maharetlidir.İn sanlarımızı kendi çıkarıları doğrultusunda istediğine inandırmaya ve ortalığa nifak sokmaya çalışır.
Zaten bizleri böylece 100 elli parçaya bölmedilermi?
E şimdi elleri boşmu durcaklar sanıyorsunuz?
Yok bizler burda yazacağız çizeceğiz onlar da bizi seyr edecekler öylemi..? Onlar hiç bir zaman boş durmazlar.Durmayacaklardır.

Sevgili ari:Bakınız TC'nin siyasi Propagandası artık Kürdlerde karşılık bulmayınca af edersin şeyleri tutuştu bu kez Silahı devreye koydular.
Onlar (Tc) ne zaman Kürdistan da bir kımıldama görmüş'se Silaha sarılmıştır...
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdino
+4 #4 Rohat Kurdino 14-01-2016 20:22
Sevgili ari'ye:

Sen çok güzel söylüyorsun lakin burdakilerin amaçları fikir tartışması filan değildir PROPGANDA'dır.S ırf senin gibi iyi niyetle yazan arkadaşlar için bunlar ve yaptıkları Propaganda ile ilgili uzun bir yorum yazacağım.Bunu Kurdistan Post'a Sn.Hejare Şamil yahut da Sayın Hüseyin Turhallının bir yazısının altına yazmayı düşünüyorum.Bur ada da kısaca değineceğim.Biz ler bunlara aşağıdan alınca tartışmalar bitmez uzar gider.Diyeceksi n ki ne bunda? İşte yanlış burada. Adamların istedikleri zaten bu..Ben tartışmadan filan kaçmıyorum ki..
Onların amacı mücadeleyi geriletmektir.S ırf bu maksadla PKK'yi ve diğer Kürdistani oluşumları kötülüyorlar,AP O'yu aşağılıyorlar.

Kuzey Kurdistandaki mücadele sahasında Bunlardan başka kim var ki Kürdistani Mücadelede..? Sen söyle ben senin dediğine geleyim güzel kardeşim.
Zaten bunların AMAÇLARIN'dan BİRİ de bizleri de bu tartışmaların içine çekip oyalamaktır.Dev am edeceğim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ari
+7 #3 Ari 14-01-2016 17:17
Kürdlerin ve Kürdistanin cevresini saran "müslüman barbarlaridir" (...)
araptir!
türkdür!
farsdir!

her Kürd kendine sormaidir: bu barbarligi Kürdlere reva gören bu barbarlarla ayni dine mensup olmak ister mi ?!

benim cevabim: ben bu barbarlarla ayni dine mensup olmak istemiyorum.

BEN MÜSLÜMAN DEGiLiM ..
Alıntı | Yöneticiye raporla
ari
+7 #2 ari 14-01-2016 12:06
Biriz Rohat birseylerin sadece kisilerin bilmesi yeterli degil asil bilmeyenlerin bilmesi farkina varmasina önem verilmesi önemlidir, bu acidan önerin güzel, kisir cekismeler bunaltiyor vermek istedigini vermiyorsun,ha elbetteki sinsi olanlari desifre etmek gerekli,ama karsit fikirde olana hakaret etmek dogru olamaz,bu fayda getirmez,dogrul arda yanlislarda bizimdir,dogrul arimizi yanlislarimizi tartisicagiz,bi rde sizler sürekli tekrarladiginiz kackinlar kelimesi varya bundan dolayi yaziyorum o kelimeden vazgecin anam tirk nekadar banalsa bu kelimede okadar banal,Hewal demokretik cümhuriyeti kabul etmiyorum redediyorum,bir halkin kaderi bir tutsaga teslim edilemez diyorum ve bu politika devam ettigi sürece Kürd perisanliktan kurtulamaz düüncesindeydim , düsüncesindeyim ,bu kackinlik degil bu fikrinden düsüncesinden zorluklara ragmen taviz vermemedir,ve bu düsüncenin haklilgi ortaya cikmistir,saygi larimla
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Kurdino
+9 #1 Rohat Kurdino 14-01-2016 03:24
Kek Kadir merhaba.
KUrdistan Post'da da bu güzel yazının altına yazdım ROJEVA okurları bilsin diye yine yazıyorum.Sende n beklentim bundan sonraki çalışmanızın konusu Türk diyanetinin en son yayınladığı Sapkın fetvalar olsun.Bildiğini z üzere TC kendi organizasyonlar ı ile her zaman Kürdlerin arasına nifak sokar ve bunları Kürd Özgürlük Hareketini kötülemek için kulanırdı.Kendi pisliklerini Kürdler yapmış gibi gösterir ve bunu defalarca tekrarlaya tekrarlaya adeta insanların beynini yıkayarak kabul ettirirdi.
Kek Kadir senin kalemin güçlüdür.Zihnin açıktır bilgi dünyan geniştir.Bir Kürd kardeşin olarak senden ricam Türk diyanetinin bu sapkın fetvalarını elinden geldikçe bir şekilde bütün dünyaya ulaştır.Türkler in dini nasıl büyük sahtekarlıklarl a kulandıklarını dünya alem görmeli..Ne söylemek istediğimi anladığınızdan kuşkum yok.Onlar Kürdler arası çelişkileri nasıl kulandılarsa bizde onların pisliklerini bir şekilde kulanalım..Sayg ılarımla
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It