Yorumlar   

Diyar Cevahir
+5 #15 Diyar Cevahir 05-01-2015 02:31
Sayin Sipan Hewalim
Elestirilerinin tumune katiliyorum yanliz sapla samani ayiralim PKK diye bir yapi bir orgut ve parti yok.PKK 3 kongrede ocalanin dayatmasiyla lagvedildi yerine stratejik onderlik insa edildi.
Mazlum Dogan,Mehmet Hayri Durmus ve arkadaslarinin Diyarbekir zindan direnisinde mahkemede Bagimsiz Kurdistan savunmasi kayitlara gecti belgelendi.PKK Diyarbekir zindan direnisidir hedefi Bagimsiz Birlesik Kurdistandir.KC K,onderlik,apoc uluk ise teslimiyettir
Saygilarimla
Alıntı | Yöneticiye raporla
Sipan
-1 #14 Sipan 04-01-2015 18:24
..3- ... DAI$ in $engale saldirip Ézidileri katletmesini, göce zorlamasini, kadin ve kizlari kacirip köle yapmasinin sebebi olarak PDK yi ve $ahsinda Barzaniyi göstermek, katliamdan kurtulanlari Ulus-Devletin köleleri yapmak istedigini söylemek aptalca bir iddiadan öte dü$manca bir sacmaliktir. sömürgeci devletlerin,öze ldede PKK,nin icinde cöreklenmi$ , medyasinda Kürd dü$manligini solcu ayaklariyla yapan maa$li Kurd kamuoyunun taniidigi o maa$li Türk MITinin –itinin senaryosudur!
Alıntı | Yöneticiye raporla
Sipan
-1 #13 Sipan 04-01-2015 18:20
.(en yüksek komutanlarina aile bireylerine, ogullarina yönelik; siz Pe$mergenin önünde yürüyeceksiniz, dü$mandan gelecek kur$unlara siz siper olacaksiniz, ilk siz öleceksiniz ki komuta ettiginiz Pe$mergede dü$manla daha direncli sava$sin!),$eng al katliaminda PKK bilinen o me$hur Komploculugunu devreye soktu ve olmami$ yada olani oldugundan cok büyük göstererek kendine o trajedi icinde göreceli „arti puan“ getirecek hamleler yapti. Medyasi zaten nereye giderlerse onlarla birlikteydi $ov yapmaninda tam sirasiydi, türk medyasininda destegiyle birden bire kahraman oluverdiler.(ör negin 7Gerilla 1Docka ile ikiyüzbin Ézidiyi kurtarma olayi !!??) O „kahramanliga“ kimlerin neleri ile güldügünü (belkide sende!) cok iyi biliyoruz artik.
,
Alıntı | Yöneticiye raporla
Sipan
+4 #12 Sipan 04-01-2015 18:19
Dada Po,senin hangi derin güclerin sözcülügünü yaptigin satirlarinda dökülüyor yinede cevap verecegim;$enga l e DAI$in ilk saldirilarinin mobilize olmu$ cok agir silahlar e$liginde ve hizli oldugunu tüm dünya kamuoyu biliyor. Hazirliksiz, yeteri askeri mühimmati olmayan ve hatta uzun süre egitimsiz, sava$siz kalmi$ Pe$mergenin rehavati ani gelen saldirilar kar$isinda $ok ya$adigi geri cekilmenin bu ani $ok dalgasiyla oldugu biliniyorken ve ilk $ok atlatildiktan sonra hizla toparlanan güney yönetimi Pe$mergeyi hizli $ekilde koordine etti, bizzat Ba$kan Barzani tüm pe$mergeye ba$komutanlik yaparak DAI$ e kar$i sava$i yönetmekle kalmadi, soru$turma acilmasi talimatini derhal verdi. Müdahale ederkende senin gibi Kürd dü$manlarininda duymasini istedigim $u cümleleri söylemektende kacinmadi
Alıntı | Yöneticiye raporla
Dada Po
-6 #11 Dada Po 04-01-2015 11:36
Stalinist darbe nedir, nasil yapilir bilmiyorum, ama siyaseti savas ya da askerligin belirledigini kesin olarak biliyorum. Pesmergeyi uyarirken sivil siyaseti derdest etsin demek istemedim, mesela sivil siyasetten Pesmerge'yi Sengal'den neden geri çektiginin cevabini isteyebilir. Onlar ucuz övgülere kanip istemeseler bile ben bu cevabi istiyorum; KDP, Pesmerge'ye Sengal'den geri çekilme emrini hangi argümanlara dayanarak verdin?
Alıntı | Yöneticiye raporla
Dada Po
-7 #10 Dada Po 04-01-2015 11:26
Iddia ediyorum, çünkü KDP ve Barzani ulus devlete ziplamak isterken Yezidiler'i Isid eliyle kurlmasi öngörülen ulus devletin köleleri ve tüketicileri, yani pazari olarak göçe zorladi, yoksa Isid Erbil ya da daha önemli Kürdistan sehirleri dururken neden Sengal'e saldirsin. Kapitalist modernite Ortadogu'da systemi degistiremedigi için halklari Isid gibi çeteler eliyle göçerterek ucuz is gücü, kölelik ve tüketim toplumu haline getirme stratejisi izliyor ve bana göre Basur'da bu politikalara dahil. Nerede yasiyorsun bilmiyorum, ama varlarsa eger çevrendeki göçmen topluluklarinin tüketim aliskanliklarin a bak, o zaman ne demek istedigimi daha iyi anlarsin.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Dada Po
-1 #9 Dada Po 04-01-2015 11:13
Sipan, evet, belki Gerilla Sengal'in ve halkinin savunmasina az bir sayi ile katildi, ama görevini de yerine getirdi; elinde savunmaya yetecek silahlar olmasina ragmen Pesmerge gibi halki savunmasiz ve pusatsiz birakarak geri çekilmedi. Gerilla da önemli olan sayisal olarak çokluk ve teknik degil, irade, kapasite ve etkinliktir. Hem HPG/YJA'da hem de YPG/YPJ'de bu özellikler fazlasiyla ve mükemmelce varlar. Öyle olmasaydi ne Sengal ne de Kobanê'de ortaya çikan sonuçlar gerçeklesebilir lerdi. Kaldi ki ben, Pesmerge'nin geri çekilmesinin nedeninin KDP'nin plani dahilinde oldugunu düsünmüyor, iddia ediyorum.+
Alıntı | Yöneticiye raporla
Sipan
+4 #8 Sipan 04-01-2015 00:53
Dada Po,nun "Yeni kurd askeri direni$ciligi" diye bahsettiigi DAi$e kar$i Onbinlerle ifade edilen Pe$mergenin birkac Yüz gerillanin destegiyle olu$an direni$ kültürünün "ulusal savunma gücü"ne evrilmesi hayallerinin PDK ve ba$kan Barzaninin söylemleriyle yani daha acik ifadeyle Ulus-Devlet istemiyle yikilacagini, söylüyor. akli sira Pe$mergeye siyasilere (yani anayasal federe Kürdistan Ba$kani ve siyasi iktidara) stalinist darbe yapma aklini veriyor.mademki siyasetin asil üreticisi elinde silah olan ise, O akili sen git PKK ye versene, Apo birakin PKKyi tüm kuzeyi kendi cani kar$iliginda sati$a cikardi.Kandild eki PKK yöneticileri Aponun talimat ve direktifleri olmadan tuvalete bile gitmezken, gerilla "kendisini yöneten sivil kadro ve yapilara kendi emeginin ucuzca ve ulusal politikalara zarar verecek sekilde kullanilamayaca gini hissettirsin bakalim.Federe bir Devletin ulus-devlete dönü$türülmeye cali$ildigi bir sürecte bu önermeleri daha cok türk akli yapar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
her biji kurdistan
+11 #7 her biji kurdistan 04-01-2015 00:02
bagimsiz bir kürdistana karsi cikan kürt haindir,alcakti r,,dünyada bizde varsak bizde bir ulussak ki Kadim bir halkiz,bizde herkes gibi Devlet olma hakkina sahibiz.bunu binbir hileyle demagojiyle inkar edenler karsi cikanlar asagilik hain alcak namussuz durlar..tarih böyle yazacak....
Alıntı | Yöneticiye raporla
Dada Po
-5 #6 Dada Po 03-01-2015 14:27
Kdp, yönetimi ve sn. Barzani bu söylemleriyle Isid karsisinda ortaya çikan ve kendini ispatlayan yeni Kürt askeri direnisçiligini n ve bu yeni askeri direnis kültürünün zirvesi olacak olan 'ulusal savunma gücü' olusturma imkanini bombaladiklarin in farkindalar mi? Bence evet, hem de çok iyi farkindalar, hatta söyledikleri hersey bir plan dahilinde söyleniyor. Öyle olmasa Isid karsisinda gösterilen dogal ulusal savunma refleksini, Pesmerge'ye yag çekerek, parçalayarak, görmezden gelerek bu kadar ucuzca kullanabilir miydiler? Pesmerge, siyasetin asil üreticisinin kendi direnisi oldugunu bilerek, kendisini yöneten sivil kadro ve yapilara kendi emeginin ucuzca ve ulusal politikalara zarar verecek sekilde kullanilamayaca gini hissettirmesi gerekiyor.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It